ye-logo.v1.2

Щеплення та проба Манту: чи пустять без них дітей у хмельницькі школи

Суспільство 12635
У Хмельницькому майже 700 батьків відмовилися від щеплення для своїх дітей
У Хмельницькому майже 700 батьків відмовилися від щеплення для своїх дітей. Фото: ілюстративне inlviv.in.ua

Перед початком навчального року батьки повинні подбати про медичні довідки дітей.

Днями керівництво Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти та науки України провели спільну пресконференцію, під час якої дали роз’яснення щодо відвідування шкіл та дитсадків невакцинованими дітьми. Як діятиме цей механізм у Хмельницькому й чи обов’язкові проби Манту спробували дізнатися журналісти сайту «Є».

У пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України повідомляють, що перед 1 вересня батьки дошкільнят і учнів повинні зібрати кілька медичних довідок. В них повинна відображатися наявність щеплень.

«Зокрема, діти до шести років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У шість років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту», — зазначають у Міністерстві.

У МОЗі наголошують, що дітям, які не матимуть щеплень не дозволяється відвідувати навчальні заклади. Така практика не суперечить чинному законодавству, про що свідчить рішення Верховного суду України. Винятком є лише діти, які мають медичні протипоказання й повинні бути засвідченні відповідними довідками.

Начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач розповів, що станом на 1 серпня цього року в Хмельницькому щеплено проти кору 13 тисяч 560 осіб. З них 9 тисяч 139 — діти різного віку. Майже 2,5 тисячі маленьких хмельничан ще не досягли віку проведення першої вакцинації.

До теми: Перший раз в перший клас: як адаптувати дитину до школи

«Нині батьки майже 700 дітей відмовилися від проведення щеплень проти кору. З ними проводиться роз’яснювальна робота щодо важливості вакцинації, — розповідає Борис Ткач. — Інформацію про невакцинованих дітей ми не передаємо ні до Департаменту освіти та науки, ні до навчальних закладів, адже вона конфіденційна. Натомість батьки повинні перед початком навчального року підготувати медичні довідки. Без них дітей не будуть брати у дитсадки та школи».

Проте виконувачка обов’язків директора міського департаменту освіти та науки Світлана Губай не назвала чіткого механізму недопуску нещеплених дітей до навчальних закладів. 

«Вимоги МОЗу є актуальними для всієї України. Діти повинні отримувати щеплення, щоб сформувати колективний імунітет. Ми будемо дотримуватися чинного законодавства й рекомендувати батькам вакцинувати своїх дітей. Проте не буде такого процесу не допуску невакцинованих дітей до навчання», — зазначила Світлана Губай.

Читачі сайту «Є» стверджують, що в деяких дитсадках обласного центру ще й просять довідку про туберкулінову пробу Манту. 

Головний спеціаліст управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, міський педіатр Ірина Кондратюк пояснила, що під проведення туберкулінової діагностики підпадають всі діти з першого року життя. Проте ця діагностика є добровільною й батьки можуть від неї відмовитися. Тому у дитсадках чи школах ніхто немає права вимагати довідок про проходження туберкулінової проби.

«Слід розмежовувати вакцинацію та туберкулінову діагностику. Перша — обов’язкова, якщо у дитини немає медичних протипоказань. У Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб» прописано: дітям без щеплень відвідування дитячих закладів не дозволяється. Проте немає жодного нормативного документа, в якому забороняють допускати дітей до навчання без проб Манту», — розповіла Ірина Кондратюк.

До теми: Доступні ліки: безоплатних препаратів побільшало

За словами міського педіатра, відмовлятися від туберкулінової діагностики — не варто, адже ця проба допомагає виявити збудники захворювання після можливого контакту з їх носієм. Туберкульоз проявляється не одразу, тому людина може заразити інших. В обласному центрі такою діагностикою намагаються охопити дітей із так званих «груп ризику». Найперше, це діти нещеплені проти туберкульозу через медичні протипоказання чи відмову батьків. Також до цієї категорії зараховують дітей з багатодітних сімей, родин, які потрапили у складні життєві ситуації, переселенці, діти з імунодефіцитом та іншими специфічними захворюваннями.

«Крім того, температурні чи больові реакції нехарактерні для туберкулінової діагностики. Можлива лише місцева алергічна реакція на якусь зі складових проби. Проте це досить рідкісне явище», — підкреслила Ірина Кондратюк.

Виконувачка обов’язків директора міського департаменту освіти та науки Світлана Губай зазначила, що департамент не давав жодних розпоряджень керівництву дитсадків чи шкіл про обов’язковість довідок про проходження проби Манту.

Нагадаємо, цього тижня директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Яків Цуглевич повідомив, що понад шість тисяч дітей в області не отримали щеплення проти кору через відмову батьків.

Читате також: Дитсадок у Лезневе та школа на Озерній: коли відкриють нові навчальні заклади

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую