ye-logo.v1.2

Хто стане почесним громадянином Хмельницького

Суспільство 2290 1
З шести хмельничан — двом присвоять нададуть посмертно
З шести хмельничан — двом присвоять нададуть посмертно. Фото: ілюстративне khm.gov.ua

Цього року обласний центр може отримати шістьох почесних громадян.

Сьогодні, 22 серпня, члени виконавчого комітету затвердили пропозицію надати звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» шістьом хмельничанам. Це рішення на одній з найближчих сесій міської ради ще мають підтримати депутати.

На розгляд членів виконавчого комітету було винесено дві з п’яти раніше запропонованих кандидатур на це почесне звання. Серед них художник Михайло Андрійчук та заслужений працівник промисловості України Олександр Лисюк.

Під час засідання виконавчого комітету міський голова Олександр Симчишин скористався своїм правом і доповнив список ще чотирма хмельничанами, яких нагородять посмертно. Серед них депутат міської ради, учасник Революції Гідності Сергій Королюк і троє військових — Микола Неживий, Богдан Бігус і Володимир Коваль.

Нагадаємо, звання почесного громадянина присвоюється міською радою напередодні відзначення Дня міста. Минулого року почесними громадянами стало також шестеро хмельничан.

Таким чином почесними громадянами цього року можуть стати:

1. Михайло Андрійчук — графік, живописець, монументаліст, заслужений художник України. Народився митець 21 листопада 1927 року в селі Нехворощ Андрушівського району, що на Житомирщині. Його твори зберігаються у музеях Києва (Києво-Печерський історичний музей-заповідник, музей Лесі Українки), Донецька, Запоріжжя, Бердянська, Горлівки, Хмельницького, Меджибожа, Кам'янця-Подільського, також Болгарському місті Сілістра. (Болгарія). Крім того, його творчість зберігається у приватних колекціях в Україні, Росії, Голландії, Бельгії, Канаді, Німеччині, США та Ізраїлі.

Михайло Андрійчук. Фото: з архіву редакції

2. Олександр Лисюк Олександр — голова наглядової ради ВАТ «Хмельницький обласний пивзавод» й колишній голова цього підприємства. Народився у 1943 році. Він працював директорм макаронної фабрики, кондитерської фабрики, головою правління ВАТ «Хмельницький обласний пивзавод». Має почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».

Олександр Лисюк. Фото: khm.gov.uа

3. Сергій Королюк — колишній депутат Хмельницької міської ради. Народився 13 жовтня 1961 року в селі Калинівка Хмельницького району. Був активним учасником Революції Гідності. Під час трагічних подій 18 лютого 2014 року в Києві отримав поранення, після чого проходив лікування у Чехії. У 2016 році — обраний депутатом міської ради. Його серце перестало битися 22 червня цього року.

Сергій Королюк. Фото: з архіву редакції

4. Микола Неживий — військовослужбовець 93-ї бригади «Холодний Яр». Народився 16 вересня 1961 року в Хмельницькому. У 2014-му пішов добровольцем у батальйон «Айдар». Брав участь в боях на Світлодарській дузі Донецької області. На початку цього року він пішов на контрактну службу у 93-ю механізовану бригаду «Холодний Яр». Загинув 8 квітня поблизу Опитного Донецької області під час ворожого обстрілу.

Микола Неживий. Фото: надане Наталією Дзекар

5. Богдан Бігус — військовослужбовець восьмого окремого полку спеціального призначення Збройних сил України. Народився 1991 року народження. 18 липня загинув у 21-річному віці під час виконання бойового завдання на сході України. Він отримав множинне осколкове поранення, натрапивши на розтяжку.

Богдан Бігус. Фото: facebook.com/8regimentUkraine

6. Володимир Коваль — народився 1967 року. Був командиром відділення 79-ої окремої десантно-штурмової бригади. Загинув у 51-річному віці 8 травня цього року. Того дня у його шию влучила ворожа куля під Павлополем, що в Донецькій області.

Володимир Коваль. Фото: facebook.com/79AMBUA

Читайте також: Хмельничани помолилися за Україну та її захисників

Коментарі:

Віталій Українець 23.08.2019 19:16

Правильно вибирайте -бо алея в Шаровечці зайнята дуже сумнівними печесними громадянами!

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую