ye-logo.v1.2

У Хмельницькому встановлять сенсорні інформаційні кіоски

Суспільство 3279
Подібний сенсорний інформаційний кіоск встановлено у Кам'янці-Подільському
Подібний сенсорний інформаційний кіоск встановлено у Кам'янці-Подільському. Фото: vdalo.info

Проєкт реалізують в рамках створення інноваційної туристичної інфраструктури.

Цього місяця комунальна установа «Агенція розвитку Хмельницького» оголосила тендер на виготовлення десяти сенсорних інформаційних кіосків. Їх очікувана вартість складає 2 мільйони 280 тисяч гривень. Їх придбання фінансуватиметься з державного бюджету.

Як пояснила директорка комунальної установи «Агенція розвитку Хмельницького» Леся Герасимчук, ще торік два проєкти міської ради перемогли у конкурсі Мінрегіону України. Одним з них стало створення інноваційної туристичної інфраструктури. На цей проєкт з державної скарбниці мають виділити 9 мільйонів 400 тисяч гривень, а 500 тисяч гривень складе співфінансування з бюджету обласного центру.

«Частина коштів з держбюджету надійшла лише нещодавно. Тому нарешті змогли оголосити тендер на покупку десяти сенсорних інформаційних кіосків. Якщо все пройде без форс-мажорів, розраховуємо отримати їх до кінця цього року, а встановити у 2020-му», — зазначила Леся Герасимчук.

За її словами, сенсорні інформаційні кіоски працюватимуть цілодобово. Скориставшись ним, турист чи житель міста зможе дізнатися актуальні анонси різних культурних подій Хмельницького, довідатися де зупинитися, поїсти, куди піти, як дістатися до того чи іншого місяця… Подібний кіоск вже працює у Кам’янець-Подільському.

Найбільше сенсорних інформаційних кіосків встановлять у центрі міста. Зокрема, вони мають з’явитися біля залізничного вокзалу, кінотеатру імені Тараса Шевченка, ТЦ «Дитячий світ», міської ради. Проте не забудуть й про мікрорайони. Майже в кожному з’явиться один такий кіоск.

«Обиратимемо найбільш людні місця, де працює відеоспостереження. Вже проводимо їх дослідження, адже кожен кіоск має бути напряму підключений до Інтернету, а під ним не залягати комунікації», — зазначила Леся Герасимчук.
Згідно з технічними вимогами тендерної документації, сенсорні інформаційні кіоски мають бути виготовлені з конструкційної сталі товщиною не менше двох міліметрів. Вони повинні бути обладнанні екраном, з діагоналлю не менше 55 дюймів, сенсорною панеллю та захищені антивандальним склом.

«Сенсорні інформаційні кіоски — це лише частина запланованої в проєкті роботи. Крім них, маємо розробити спеціальний Інтернет-ресурс, синхронізований з цими кіосками та продубльований у вигляді мобільного додатку, — розповідає Леся Герасимчук. — Також у 2020-у в Хмельницькому запрацює модульний туристичний центр. До кінця цього року маємо розробити його концепцію та дизайн».

Директорка «Агенції розвитку Хмельницького» пояснила, що це буде мала архітектурна форма, на зразок встановлених у багатьох європейських містах. В модульному туристичному центрі працюватимуть люди, які зможуть розповісти туристу, куди піти, надати карти й продати сувеніри.

Нагадаємо, наприкінці серпня «Агенція розвитку Хмельницького» презентувала комікс і мобільний додаток «Таємниці Хмельвіля». У них зібрані маловідомі факти й цікаві історії про місто.

Читайте також: У Меджибізькій фортеці палац і його підземелля стануть музеєм

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую