ye-logo.v1.2
28 Вересня, 2020

Кашлюк, суд та сюрпризи від музейників – відеопідсумки тижня

Суспільство 1158

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Якими були новини тижня що минає.

Події цього тижня були різними - від рішень виконкому і захворюваності на кашлюк до продовження судових справ та сюрпризів від музейників. Про це і більше дивіться і читайте у традиційному підсумку тижня від сайту «Є».

Цього тижня члени виконавчого комітету Хмельницької міської ради розглянути електронну петицію, яка стосується обробки хмельницьких парків і скверів від кліщів. Авторка петиції у тексті вказує, що обробка потрібна через те, що майже половина цих істот може переносити небезпечні для здоров’я і життя хвороби. Проте члени виконкому одностайно відхилили цю пропозицію. Причиною стали — вимоги чинного законодавства. Вони забороняють використання будь-яких отрутохімікатів і пестицидів на території природо-заповідного фонду місцевого значення, оскільки вони наносять шкоду довкіллю. Та обговорення такої пропозиції не обійшлось без жартів.

Медики повідомляють, що на Хмельниччині зростає кількість хворих на кашлюк. У порівнянні з минулим роком, захворюваність в області зросла вдвічі. У 2018 році на недугу захворіло 42 особи. Цього року лише за дев’ять місяців зареєстровано 81 випадок, з них - троє дорослих та 78 дітей. Медики наголошують, що на ранніх стадіях діагностувати кашлюк важко. Симптоми схожі на інші хвороби – застуду, грип або бронхіт. Тому запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації, а уникнути ускладнень вчасно звернувшись до лікаря.

Суд досі не розпочав розгляд справи про побиття учасника АТО в якому обвинувачують блогера Артура Сороченка. Цього тижня була друга спроба провести слухання, та його знову перенесли через те, що на засідання не з’явився потерпілий. На відміну від обвинуваченого Артура Сороченка. Він прийшов не сам, а у супроводі групи підтримки. Вже у судовій залі суддя Олександр Трембач повідомив, що письмових доказів, що потерпілий повідомлений про час та дату розгляду справи не має. Тож за його відсутності ухвалив не проводити підготовче засідання. Наступне підготовче засідання спробують провести 15 листопада.

Цього тижня повідомляли про два випадки сказу на Хмельниччині. Перший випадок трапився в селі Старий Остропіль на Старокостянтинівщині. Там, на подвір’я до людей забіг лис та напав на жінку. Нині її життю нічого не загрожує. У селі провели протиепізоотичні заходи. Другий випадок зафіксували у селі Ліщани Ізяславського району там на подвір'ї домашній кіт покусав господиню. Постраждалій призначили курс щеплень, а в населеному пункті проводяться щеплення проти сказу домашніх тварин.

Виставкою раритетів та презентацією першої музейної книги відсвяткував цього тижня своє 90-річчя Хмельницький краєзнавчий музей. Він правонаступник створеного його у 1929 році музею санітарної культури. Сьогодні він складається з п’яти відділів і налічує понад 85 тисяч музейних експонатів. Унікальні раритети можна побачити відвідавши музей. Розгорнулась вона у фоє закладу і діятиме до кінця року. Частину експонатів цієї виставки можна було побачити раніше, але є і ті, які демонструються вперше.

Більше новин читайте на сайті «Є» в розділі «Всі новини».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую