ye-logo.v1.2

Судові процеси, мітинги та застереження медиків - відеопідсумки жовтня

Суспільство 1885

Новини жовтня у цифрах і фактах.

Судові процеси, мітинги, акції протесту та застереження медиків – жовтень в інформаційному просторі був динамічним. Про головні його події дивіться і читайте у підсумках від сайту «Є».

Вчора, 31 жовтня на майдані Незалежності хмельничани зібралися, вимагаючи справедливості. Зокрема, покарати винних у смерті 11-річної Софії Чорнобай. яка загинула в Хмельницькому 19 жовтня після аварії, в якій зіткнулися «Мерседес» та мотоцикл. Мати дівчинки звинувачує в усьому водіїв транспортних засобів. Та один із них вже покинув кордони Україну. Запитати, чому так сталося люди, які прийшли на майдан вирушили до обласної прокуратури. На що виконувач обов’язків прокурора Хмельницької області Сергій Ромась відповів: «Покарання не уникне ні мотоцикліст, ні водій автомобіля. Ми спрямуємо матеріали кримінальної справи у Туреччину, щоб там йому оголосили підозру». Також за словами правоохоронців, в рамках службового розслідування було прийняте рішення про відсторонення від виконання службових обов’язків слідчого та керівника відділу дорожньо-транспортних пригод.

На початку жовтня, однією з головних новин в країні стала інформація про погодження українською делегацією тексту так званої «формулу Штайнмаєра». Спочатку бурхлива реакція почала поширюватись у соцмережах, а вже наступного дня люди в різних вийшли на мирні акції протесту. Під гаслом «Ні! - Капітуляції» хмельничани теж вийшли на вулиці обласного центру. Громадськість називала «формулу Штайнмаєра» капітуляцією України перед Росією та державною зрадою і вимагали її скасування. Далі майже по черзі звернення до президента Володимира Зеленського та Верховної ради України щодо недопущення реалізації «формули Штайнмаєра» прийняли місцеві ради області та Хмельницька обласна рада. Проте, чи вплинули вони на рішення керівництва держави, говорити зарано. Оскільки переговори на міжнародному рівні ще тривають.

Після декількох перенесених засідань, у хмельницькому суді все ж розпочали розгляд справи Віктора Крайтора. На засіданні, 30 жовтня, йому зачитали обвинувальний акт. Ексочільника місцевого управління СБУ обвинувачують у тому, що він віддав наказ стріляти по мітингувальниках під будівлею управління у лютому 2014 року. Коли ж суддя запитав думку самого обвинуваченого, чи вважає він себе винним в інкримінованих статтях, Крайтор відповів, що не визнає себе винним. Продовжити слухання мали дослідженням доказів. Однак прокурор, не взяв з собою відповідних документів. Тому слухання перенесли на 21 грудня. Далі суд планує також заслухати понад дві сотні свідків.

А от розгляд справи про побиття учасника АТО в якому обвинувачують блогера Артура Сороченка досі не розпочали. Минулого тижня була друга спроба провести слухання, та його знову перенесли через те, що на засідання не з’явився потерпілий. Наступне підготовче засідання спробують провести 15 листопада. Та у коридорах суду активісти і та скандальний блогер все ж встигли поспілкуватись.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України станом на 28 жовтня 2019 року в Україні зареєстровано 10 випадків дифтерії – два з них на Хмельниччині. Тож медики нагадують, що єдиним захистом від хвороби є щеплення. На Хмельниччині рівень вакцинованих дорослих від дифтерії та правця досить низький і становить 49 відсотків, каже головний епідеміолог області. Для формування колективного імунітету необхідно, щоб 95-98% всього населення були вакциновані. Дорослі, яких щепили в дитинстві згідно з календарем щеплень, повинні кожні 10 років робити ревакцинацію, аби підтримувати імунітет проти дифтерії. Для цього вони повинні прийти до свого сімейного лікаря, який прореве огляд пацієнта і дасть направлення на вакцинацію, вона є безкоштовною. Як це відбувається журналістка сайту «Є» перевірила на собі.

Приємною новиною у жовтні стало відкриття у Хмельницькому соціально-спортивну школу фонду «Реал Мадрид». На відкриття до обласного центру приїхали зірки мадридського «Реалу» - Еміліо Бутрагеньо, Клод Макелеле, Хосе Еміліо Амавіска, Едвін Конго та інші. Школа запрацювала на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, а також загальноосвітніх шкіл у селах Скаржинці Яромолинецького району та Ружичанка, що в Хмельницькому районі. У ній футболом та баскетболом займатимуться діти із соціально незахищених родин. Для цього не лише зробили ремонти в спортивних залах навчальних закладів, а й побудували відкриті майданчики.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую