ye-logo.v1.2
22 Лютого, 2020

У Волочиську збудують сміттєсортувальний комплекс

Суспільство 3863
Постачальником обладнання став «Барський машинобудівний завод»
Постачальником обладнання став «Барський машинобудівний завод». Фото: ілюстративне konkurent.in.ua

Навантаження придбаної сортувальної лінії складає 12-15 тонн сміття на годину.

Волочиське комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора» провело тендер і підписало угоду з його переможцем на придбання обладнання для сміттєсортувального комплексу. Наступним етапом стане безпосередньо його будівництво. Про це кореспондентам сайту «Є» розповів начальник КП «ЖЕК» Володимир Наконечний.

За його словами, вартість мобільного сортувального комплексу склала 4 мільйони 890 тисяч гривень. Переможець тендеру має поставити обладнання до кінця цього року. Наступним кроком стане будівництво приміщень комплексу, яке орієнтовно коштуватиме 17 мільйонів гривень.

«Наразі важко сказати конкретну дату запуску сміттєсортувального комплексу, адже це коштовний проєкт і все залежить від фінансування, — коментує Володимир Наконечний. — Таке будівництво для міського бюджету складає велике навантаження й ми потребуємо підтримки держави. Тому не думаю, що комплекс запуститься наступного року».

Начальник комунального підприємства розповів, що навантаження придбаної сортувальної лінії складає 12-15 тонн твердих побутових відходів на годину. Спершу сміття потраплятиме до бункера. З нього транспортер подаватиме його до сепаратора, який автоматично відокремлюватиме органічні відходи. Після цього решта сміття подаватиметься у сортувальні кабіни, в яких працівники комплексу відбиратимуть корисні компоненти: папір, скло, метал, пластик. Загалом працюватиме від восьми до дванадцяти таких кабін.

«Корисні компоненти ми накопичуватимемо на складах, а пізніше — передаватимемо їх на утилізацію спеціалізованим підприємствам. На сміттєзвалище потраплятиме здебільшого органіка, — додає Володимир Наконечний. — Наразі є різні пропозиції до поводження з органікою на сміттєзвалищі. Зокрема, перетворювати її на гумус для садівництва».

Також він зазначив, щоб виконати вимоги чинного законодавства, у Волочиську ще раніше встановили контейнери для роздільного збору побутових відходів. Проте багато місцевих жителів продовжують викидати змішане сміття.

За інформацією платформи публічних закупівель «Prozorro», тендер Волочиського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора» на придбання мобільного сортувального комплексу виграло вінницьке приватне акціонерне товариство «Барський машинобудівний завод». Саме воно запропонувало найнижчу ціну — 4 мільйони 890 тисяч гривень. Натомість його єдиний конкурент львівське товариство з обмеженою відповідальністю «Хаммель-Україна» запропонувало на 425 тисяч гривень більше.

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вказано, що кінцевими бенефіціарними власниками «Барського машинобудівного заводу» є Лук Геннадій Ілліч та Лук Ілля Григорович.

Нагадаємо, Хмельницька міська рада наступного року планує підписати з Європейським банком реконструкції та розвитку кредитну угоду для будівництва на території обласного центру сміттєпереробного комплексу.

Читайте також: На Хмельниччині функціонує понад 700 сміттєзвалищ

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую