ye-logo.v1.2
18 Лютого, 2020

Хмельницьке сміттєзвалище планують розширити

Суспільство 1483
Сміттєзвалище планують розширити
Сміттєзвалище планують розширити. Фото: з архіву ілюстративне

Територію полігону збільшать, щоб рекультивувати.

На початку 2020 року у Хмельницькому планують підписати кредитну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про фінансування проекту поводження з твердими побутовими відходами в місті. Зокрема, йдеться про гроші на будівництво сміттєпереробного заводу.

«Чимало іноземних експертів працюють у місті вже, аби підписання цього кредитного договору відбулося. За попередніми оцінками, сміттєпереробний завод коштуватиме 30 мільйонів євро. Ці гроші підуть не лише на будівництво, а й на розширення і рекультивацію діючого сміттєзвалища», - каже керівник офісу проєкту "Розумне довкілля. Хмельницький" Микола Ваврищук.

За його словами, орієнтовно вартість рекультивації і розширення 7,5 мільйонів євро, для самого заводу потрібно 22 мільйони євро. ЄБРР не надаватиме всю суму, але більшість капіталу. Термін кредитування – 13 років. Окрім того, ще п’ять мільйонів надійде від Європейського союзу, як грант в рамках реалізації проекту.

«Наразі площа полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому - дев'ять гектарів. Схили його є досить крутим і ми зараз працюємо з експертами над тим, яким чином його рекультивувати. А щоб це зробити, то сміттєзвалище потрібно розширити орієнтовно ще на вісім гектарів. Для цього КП «Спецкомунтранс» скуповує прилеглі території, які є у приватній власності, але фактично ними ніхто не користується», - зазначив Микола Ваврищук.

Нагадаємо, що Хмельницький уже має техніко-економічне обґрунтування будівництва сміттєпереробного заводу. Окрім того, проаналізована морфологія сміття, яке продукує місто, гідно із висновками експертів, завод на міському полігоні має бути механіко-біологічної обробки.

Читайте також:  Для Хмельницького розроблять план дій у напрямку поліпшення екологічної ситуації

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую