ye-logo.v1.2

ОВДП, НПФ, депозити: як накопичити собі на пенсію На правах реклами

Суспільство 1601
Заробити на гідну старість можна самому
Заробити на гідну старість можна самому. Фото: www.pexels.com

Українська державна пенсія – одна з найменших в Європі. Але це не привід впадати у відчай: заробити на гідну старість можна самому, починаючи прямо зараз.

Зробити це можна за допомогою облігацій внутрішньої державної позики, недержавних пенсійних фондів та спеціальних депозитних програм.

Як накопичити на пенсію за допомогою ОВДП

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) – це цінні папери, випущені Міністерством фінансів України. Вони розміщуються виключно на внутрішньому ринку. 

ОВДП дуже надійні: вони будуть дійсні і гарантовані до виплати до тих пір, поки існує країна.

Відсотки від ОВДП не обкладаються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) в розмірі 18%. Необхідно платити тільки військовий збір – 1,50% від нарахованих відсотків.

Облігації внутрішньої державної позики можна продати в будь-який момент. Держава гарантує 100% виплату ОВДП, в той час як в разі ліквідації банку за депозитним вкладом можуть повернути тільки суму до 200 тис грн.

Крім цього, у ОВДП більш висока ставка, ніж у депозитів – це стосується облігацій як в гривні, так і в іноземній валюті.

Як накопичити на пенсію за допомогою депозитів

Депозити – один із найпопулярніших видів інвестицій. Механізм банківських вкладів простий і прозорий, тому інвестори-початківці віддають перевагу саме йому.

За допомогою депозитів можна накопичити собі на пенсію. У багатьох банків є спеціальні пенсійні програми "На щасливу старість": такі вклади оформляються на тривалий термін під проценти, які зазвичай покривають інфляцію. Але слід враховувати, що прибуток від депозиту обкладається податком (податок на дохід 18% + військовий збір 1,5%).

Як накопичити на пенсію за допомогою НПФ

Недержавні пенсійні фонди існують в Україні з 2004 року. Це один з видів добровільного накопичувального пенсійного забезпечення. Такі фонди теж видають пенсію його учасникам, але, на відміну від державного пенсійного фонду – в НПФ громадяни збирають собі на старість самі.

Самі НПФ бувають різні: в них можуть брати участь як клієнти, які хочуть накопичити собі на старість, так і роботодавці, які дбають про пенсійне забезпечення своїх співробітників.

Принцип роботи НПФ теж досить простий: клієнт вкладає гроші в фонд кілька десятків років, і в наступ пенсійного віку отримує накопичену суму назад з відсотками. Прибуток від НПФ, як і від банківських депозитів, обкладається податком.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую