ye-logo.v1.2

На присадибні ділянки їздити можна не усім

Суспільство 13142
Літнім людям, яким за 60 років, через карантинні обмеження, доведеться відкласти земляні роботи на дачних ділянках
Літнім людям, яким за 60 років, через карантинні обмеження, доведеться відкласти земляні роботи на дачних ділянках. Фото: pixabay.com

Детальніше про деякі карантинні обмеження.

Сьогодні, 6 квітня, в Україні почали діяти нові карантинні обмеження, які уряд прийняв ще 2 квітня. У громадських місцях не можна з’являтися без маски чи респіратора, заборонено ходити групами понад дві особи, відвідувати парки, а людям, які вже за 60 років, потрібно бути на самоізоляції.

І хоч Кабінет Міністрів України розмістив деякі роз’яснення, щодо нових обмежувальних заходів на період карантину, запитання все одно залишаються.

Та й ряд правозахисників в Україні вже заявили, що без введення надзвичайного стану заходи щодо обмеження прав і свобод людини і громадянина задля запобігання поширення на території країни коронавірусу COVID-19 є неконституційними. Утім, постанова КМУ є чинною, судами не скасована, а тому її слід виконувати. Інакше – штраф від 17 тисяч гривень.

Сьогодні, 6 квітня, в Хмельницькій обласній державній адміністрації відбувся традиційний брифінг щодо ситуації в області, пов’язаною з коронавірусною інфекцією. І ряд питань на ньому стосувалися саме карантинних обмежень.

Так, до прикладу, чи можуть люди, яким вже є 60 років, на власному автомобілі виїжджати далі ніж на 2 кілометри від власної оселі (людям такого віку, за постановою Кабміну, можна виходити з дому в аптеку чи магазин, але в радіусі двох кілометрів і не більше), щоб, до прикладу, на дачі чи присадибній ділянці посадити картоплю. І, за словами першого заступника голови Хмельницької ОДА Романа Примуша – на дачу зась. «Людям, яким за 60-т і вони не є працівниками об’єктів критичної інфраструктури, пересування постановою заборонено, - заявив Роман Борисович. - Тому на даний час, я прошу віднестися до цього з розумінням, потрібно відкласти питання доїзду на дачні ділянки, пересування взагалі. Тому що ситуація дуже серйозна. Ми зараз знаходимося на етапі зростання захворюваності».

«Уряд, бажаючи захистити найвразливішу категорію осіб – тих, кому понад 60 років, у своїй постанові відніс їх до осіб, що потребують самоізоляції (а це особи, які мали контакт з хворим на COVID-19 та особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації). Тому виходить, що на дачу їздити не можна, - каже адвокат «Юридичної компанії «Тріарії» Володимир Гарієвський. - Відповідно, постановою поширено на осіб старше 60 років і усі обмеження передбачені для таких осіб, а саме: самовільно залишати місця обсервації (ізоляції). Передбачено й виключення з цієї заборони: особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапану видиху. Зверніть увагу: цілком логічна вимога для хворих або потенційно хворих осіб використовувати респіратори без клапану видиху (тобто щоб не допустити розповсюдження вірусу) поширена також на осіб, які досягли віку 60 років, що фактично обмежує цих осіб у можливості використання надійних респіраторів для свого захисту».

Незрозумілим залишається і питання визначення громадських місць. Адже таке формулювання міститься лише в законі «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». На думку першого заступника голови Хмельницької облдержадмністрації Романа Примуша, громадські, фактично, будь які місця, доступ до яких мають люди. «Сюди підпадають і парки, і дороги загального користування, і заклади загальної доступності. Тобто масочний режим, по суті, це усі місця, крім приватного житла особи», - сказав перший заступник голови Хмельницької ОДА.

«Визначення громадського місця у постанові відсутнє, а у чинному законодавстві зустрічається лише в так званому антитютюновому законі, де громадське місце - це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони. Визначення досить нечітке, більше того місцева влада має право самостійно визначати які місця відносяться до громадських», - каже адвокат Володимир Гарієвський. А маски, слід носити з 6 квітня, згідно постанови КМУ, в усіх громадських місцях.

Читайте також: Все про маски: види та ступінь захисту

Як пошити захисну маску для обличчя вдома (ВІДЕО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую