ye-logo.v1.2

«Я пройшов сім кіл пекла»: хмельничанин, якого у лютому не евакуювали з Уханю, повернувся додому

Суспільство 4005
Хмельничанин останній рік жив у Китаї, в місті Ухань
Хмельничанин останній рік жив у Китаї, в місті Ухань. Фото: надане Святославом Гарасюком

Чоловік наразі на самоізоляції.

Днями до Хмельницького повернувся 28-річний Святослав Гарасюк, який майже рік перебував у Китаї, в місті Ухань. Наразі чоловік перебуває на самоізоляції, однак поспілкуватися з ним нам все-таки вдалося. Про початок пандемії, про евакуацію, яка не відбулася через светр та куртку, про довготривалу самоізоляцію і усі випробування, які сталися з ним на шляху повернення в Україну розповів сайту «Є» наш земляк.

- Коли і чому ти поїхав до Китаю?

- Я танцюрист. А творчій людині в нашій країні заробляти не легко. Саме тому я з танцювальним колективом, до якого входили українці різних регіонів, поїхали у травні 2019 року на так звані заробітки. Зі мною поїхала моя дівчина Настя, яка теж з Хмельницького. Працювали ми в парку розваг. Жили у гуртожитку. Нам все подобалося, до січня 2020 року… Саме в цей час в Ухані стали масово хворіти люди. Місто закрили повністю і всім наказали бути на карантині. Перший тиждень ми ще могли вийти до магазину, а потім карантин став суворішим і ми усі сиділи у своїх кімнатах. Наш трудовий контракт закінчився достроково і ми з колективом вирішили, що хочемо повернутися до України. І саме тоді і почалися мої випробування…

Святослав є учасником танцювального колективу. Фото: надане Святославом Гарасюком
До Китаю хмельничанин поїхав у травні 2019 року. Фото: надане Святославом Гарасюком

- Нам відомо, що ти був одним з трьох українців, яких не пустили на борт літака через підвищену температуру під час евакуації 20 лютого. Розкажи, що тоді відбувалося в аеропорту.

- Коли нам повідомили про рейс, який нас забере додому, ми усі сиділи вже на валізах. В той день аеропорт був схожим на лікарню, бо увесь персонал був одягнений у захисні костюми. Нас поставили в чергу і кожному почали вимірювати температуру. Проблем ніхто не передчував, допоки дівчину, яка стояла в черзі попереду мене, не пустили до літака через незначне підвищення температури. Тоді усі почали хвилюватися. Я, найтепліші речі – светр та куртку, які не влазили у валізу, одягнув на себе і коли прийшла моя черга до вимірювання температури, прилад показав 37,6. Я був шокований. Мені було спекотно і хвилювання брало верх. Можливо саме через це у мене тоді і підскочила температура. Однак я був одним із трьох українців, які залишилися в аеропорту Ухані. Моя дівчина та мій колектив відправився до України.

З початком пандемії коронавірусу, трудовий контракт був достроково закінчений. Фото: надане Святославом Гарасюком
Святослав був одним з трьох українців, яких не взяли на борт літака у лютому 2020 року. Фото: надане Святославом Гарасюком

- Що було далі? Тебе почали тестувати на коронавірус?

- Так. Тоді я пройшов експрес-тест, який показав негативний результат. Через дві години після відправлення літака моя температура була вже 36,2. Тієї ночі, завдяки посольству України в Ухані, нас поселили в готель. Зранку мені запропонували на вибір два варіанти розв’язання проблеми: або я йду на повне медичне обстеження, або повертаюся в гуртожиток на самоізоляцію. Другий варіант відпадав, адже в гуртожитку мені повідомили, що мене там не чекають, тому мені довелося поїхати до лікарні. Там я пройшов різноманітні дослідження, які на щастя показали, що я здоровий. Ще деякий час я був на самоізоляції в готелі. Мене постійно тестували на коронавірус, однак усі результати були негативними. Я пройшов сім кіл пекла і потім повернувся до гуртожитку. Тим часом кількість хворих в Ухані зменшувалася і в місті зняли карантинні обмеження.

Дослідження, які проводили медики чоловіку свідчили, що він здоровий. Фото: надане Святославом Гарасюком

- Чому ти вирішив повертатися до України, адже кількість хворих тут зростає щодня на відмінно від Китаю?

- В Ухані говорять про другу хвилю захворюваності на COVID-19. Там знову виявляють нові випадки. Саме тому я вирішив, що це мій шанс повернутися до України, бо знову сидіти на чужині скільки часу я не хотів. Завдяки потягу я добрався до Шанхаю, а там мені повідомили, що на днях до Китаю прилетить літак з України, щоб забрати людей. Цього разу перевірка здоров’я в аеропорту кардинально відрізнялася від тієї, яку я проходив у лютому. Усі пасажири просто проходили повз арку і ніхто особливо нас не перевіряв. Я думаю, що навіть якби моя температура тіла була 39, то мене б все одно відправили додому. Тоді китайці боялися випускати з країни людей, щоб хвороба не розповсюдилася. Зараз навпаки – вони хочуть, щоб усі іноземці поїхали, аби в країні не почалася друга хвиля захворювання.

Хмельничанин повернувся з Китаю до Хмельницького рівно через рік. Фото: надане Святославом Гарасюком
Після самоізоляції чоловік планує шукати роботу у рідному місті. Фото: надане Святославом Гарасюком

- Як пройшов переліт і що ти найперше зробив коли повернувся в Україну?

- Я летів 15 годин авіакомпанією МАУ. За цей час пасажирам роздали горішки, шоколадки та дали по літрі води. Коли ми прилетіли до Борисполя, нас «випхали» з термінала, аби ми швиденько поїхали. У Києві я зайшов до найближчої їдальні де купив собі салат «Шуба». Основною моєю їжею в Китаї був рис. Тому оселедець під шубою був дуже смачним. Ще я випив смачної кави, адже в Китаї уся кава охолоджена. Після тригодинного відпочинку у хостелі я знайшов водія, який їхав до Хмельницького і взяв мене з собою. Зараз я на знову самоізоляції.

- Як плани на найближче майбутнє?

- Буду шукати роботу. Якщо пандемія закінчиться, хотів би знову поїхати до Китаю зі своєю дівчиною. Я любою поєднувати роботу з подорожами. Сподіваюся, в найближчому майбутньому так і буде…

Читайте також:  Коронавірус у світі: як хмельничанка переживає карантин у Катарі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую