ye-logo.v1.2

Протест профспілок, нові директори шкіл і проблема з потягами — підсумки тижня

Суспільство 2636
Інформаційний тиждень області в подіях і фактах
Інформаційний тиждень області в подіях і фактах. Фото: з архіву редакції

Про важливі події з життя Хмельниччини.

Цього інформаційного тижня, у порівнянні з минулими, на Хмельниччині новини пов’язані з коронавірусом і карантином відійшли на другорядний план. Вони поступилися іншим важливим подіям з життя краю. Наприклад, комітет Верховної Ради України підтримав поділ Хмельницької області на п’ять районів. В обласному центрі впродовж тижня пройшло два мітинги — профспілок і одиночний пікет пов’язаний зі справою одеського активіста Сергія Стерненка. Не обійшлося й без нових призначень директорів шкіл і медичного закладу. Однак, своєрідним «яблуком розбрату» стала тема руху потягів, адже відповідальність за їх запуску одне на одного перекладали представники облдержадміністрації та Укрзалізниці. Детальніше про ці та інші події зі життя Хмельниччини читайте у підсумках інформаційного тижня від кореспондентів сайту «Є».

Цього інформаційного тижня Україна святкувала День Конституції, який припав на неділю. Тому понеділок, 29 червня, став вихідним днем. Однак відзначення й цього свята через дію карантину обійшлося без масштабних урочистостей. До Дня Конституції президент відзначив державними нагородами і почесними звання жителів і вихідців з Хмельниччини. До їх числа увійшла й телеведуча Алла Мазур, яка після онкологічної хвороби повернулася до роботи. Її Володимир Зеленський нагородив орденом княгині Ольги ІІ ступеня.

До речі, наслідки червневої робочої поїздки Володимира Зеленського на терени нашого краю знов нагадали про себе. У п’ятницю, 3 липня, голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет під час брифінгу заявив, що вже сплатив 17 тисяч гривень штрафу за порушення карантину під час кавування з президентом.

Робочий тиждень, 30 червня, після триденних вихідних розпочався у Хмельницькому з небагатолюдного мітингу представників профспілок. Кілька десятків місцевих жителів на головній площі міста долучилися до всеукраїнської попереджувальної акції протесту. Вони вимагали не допустити прийняття законопроєктів, які порушують права працівників і профспілок, а також — відкликати з посади голову комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову. Остання оскандалилася своїми неоднозначними висловлюваннями, щодо «стерилізації жінок без вищої освіти» та «неповноцінних дітей, які народжуються у бідних сім’ях».

Профспілки виступили проти Галини Третьякової, яка, зокрема, висловилася про неповноцінних дітей у бідних родинах.

Профспілки виступили проти Галини Третьякової, яка, зокрема, висловилася про неповноцінних дітей у бідних родинах. Фото: з архіву редакції.

А у п’ятницю, 3 липня, одиночним пікетом на хмельницький майдан Незалежності вийшов учасник Революції Гідності Олександр Гаврилюк. До цього вчинку його підштовхнуло повторне обрання в столиці запобіжного заходу громадському активісту з Одеси Сергієві Стерненку. Його звинувачують у навмисному вбивстві, яке сталося у 2018 році під час нападу на нього та його дівчину двох чоловіків. Тому Олександр Гаврилюк вимагав залишити Сергія Стерненка на волі, а справу проти нього вважає політично вмотивованою. Але Київський апеляційний суд вирішив не змінювати запобіжний захід громадському активісту й залишити його під цілодобовим домашнім арештом.

Цього тижня Хмельниччина наблизилася до нового поділу на райони. Парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав проєкт утворення на території області п’яти районів, які замінять нинішні двадцять. Згідно з ним, мають бути створені Шепетівський, Кам’янець-Подільський, Старокостянтинівський, Хмельницький і Дунаєвецький райони. Проте за остаточний поділ області все ще має проголосувати Верховна Рада України.

Хмельницьку область заплановано поділити на п’ять районів.

Відчуття невизначеності цього тижня принесло й питання зупинки на території області потягів далекого сполучення та відновлення руху приміського залізничного транспорту. Бо пресслужба АТ «Укрзалізниця» повідомила про запуск з 8 липня потягу сполученням Хмельницький-Генічеськ. Проте квитки на нього були відсутні у продажі, а також обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій не давала дозволу на відновлення його роботи. Щоб дізнатися майбутнє цього потягу, кореспонденти сайту «Є» звернулися до представників Хмельницької облдержадміністрації та Укрзалізниці. Однак, як виявилося, їх позиції суперечили одна одній.

Зокрема, перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш стверджував, що питання відновлення роботи потягів та їх зупинки, наприклад у Хмельницькому, нині перебуває виключно в компетенції Укрзалізниці. Натомість, обласна комісія з ТЕБ і НС може лише забороняти їх зупинку на території краю за умови погіршення епідеміологічної ситуації в інших регіонах. Проте поки що нічого не забороняли, тому всі потяги можуть зупинятися на Хмельниччині.

У пресслужбі залізничників і провідний спеціаліст з питань функціонування залізничного транспорту АТ «Укрзалізниця» Владислав Бондар говорять інше. Вони керуються дозволами регіональних комісій з ТЕБ і НС. Зокрема, потяги у Львівському напрямку не приймають у Хмельницькому пасажирів через відсутність відповідного рішення області.

Втім, наступного дня з виходу цього матеріалу, 3 липня, на сайті Укрзалізниці з’явилися у продажу квитки з Хмельницького на низку потягів. Наприклад, Хмельницький-Генічеськ, Київ-Львів, Львів-Одеса, Львів-Новоолексіївка, Ужгород-Херсон. Детальніше про графіки їх руху читайте у матеріалі сайту «Є».

Громадські активісти визначили, які екологічні проблеми найбільше турбують хмельничан. Інфографіка: ГО «Хмельницький енергетичний кластер».

Громадські активісти визначили, які екологічні проблеми найбільше турбують хмельничан. Інфографіка: ГО «Хмельницький енергетичний кластер».

Які екологічні проблеми найбільше турбують жителів Хмельницького, Кам’янця-Подільського та Шепетівки дізналися представники громадської організації «Хмельницький енергетичний кластер». Вони цього тижня презентували результати опитування жителів цих міст. Ґрунтуючись на їх відповідях, громадські активісти планують провести інтерв’ю з кандидатами у міські голови Хмельницького, Кам’янця-Подільського та Шепетівки. Ті ж мають розповісти, як конкретно планують розв’язувати екологічні проблеми своїх міст. До речі, екоактивісти зазначили, що Хмельницький позитивно виділяється на фоні Кам’янця-Подільського та Шепетівки. Жителі обласного центру помітили позитивні зміни у галузі екології, проте їх турбує забруднення міських водойм і переповнене сміттєзвалище.

До теми побутових відходів. Кореспонденти сайту «Є» підготували матеріал про шлях Хмельницького до запровадження сортування сміття, збір небезпечних відходів, підземні смітники та проблему великогабаритів. Також навели практичні поради, з чого хмельничани можуть почати сортування сміття у домашніх умовах.

Цього року у дикторів 25 шкіл Хмельницького завершилася дія контрактів. Тому міський Департамент освіти та науки нині проводить конкурс на ці посади. Так, 1 липня, конкурсна комісія обрала сім керівників місцевих навчальних закладів. Детальніше про них — у матеріалі.

Того ж дня в обласному центрі обрали «нового» директора міської дитячої лікарні. Заклад повторно очолила Наталія Зимак-Закутня, яка керувала цієї лікарнею з травня 2017 року.

В продовження теми медицини. У четвер, 2 липня, у Хмельницькій міські лікарні презентували нове обладнання, яке було закуплене за кошти місцевого бюджету. Серед них десять апаратів штучної вентиляції легень, двадцять моніторів пацієнтів, по п’ятдесят шприцевих помп та пульсоксиметрів, п’ять кисневих концентраторів та морозильну камеру... Загалом на придбання медобладнання було витрачено 12 мільйонів гривень.

Хмельницька міська лікарня отримала десять нових апаратів ШВЛ. Фото: з архіву редакції.

Хмельницька міська лікарня отримала десять нових апаратів ШВЛ. Фото: з архіву редакції.

Цей інформаційний тиждень також був багатим на культурні події. Наприклад, 1 липня у Хмельницькому презентували карантинний формат щорічного рок-фестивалю «Rock&Buh». З огляду на обмеження проведення подібних заходів організатори «Rock&Buh» цьогоріч вирішили провести його у форматі фільму. Хедлайнерами фестивалю стали чотири відомі хмельницькі гурти: «Мотор’ролла», «Stanza», «Зворотня дія» та «Чумацький шлях».

А 2 липня хмельничанам презентували новий стріт-арт, який нанесли на стіну міської дитячої поліклініки. На стінописі зображено двох лікарів з двома дітьми.

Також цього тижня Міжнародний літературний конкурс «Коронації слова» оголосив цьогорічних переможців. Серед них двоє хмельничан — Ольга Саліпа, яка здобула першу премію у номінації «Романи» за твір «Оля», та Юрій Сорока, котрий отримав відзнаку «Найкращий кримінальний роман» за свій «Крос у небуття».

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую