ye-logo.v1.2

Закон про мову, ліквідація районів та приміські потяги — підсумки тижня

Суспільство 4821
Життя Хмельниччини у подіях і фактах
Життя Хмельниччини у подіях і фактах. Фото: з архіву редакції

Про події Хмельницької області, якими запам’ятався цей інформаційний тиждень.

Цей тиждень для депутатів Верховної Ради України має стати останнім перед літніми канікулами. Відповідно епіцентром резонансних подій та рішень, які також торкнулися Хмельниччини, став парламент. Впродовж останніх пленарних днів народні обранці змогли легалізувати гральний бізнес, призначити місцеві вибори на 25 жовтня та прийняти зміни до виборчого законодавства. Крім того, область отримала новий поділ на райони. Однак деякі законодавчі ініціативи викликали спротив людей. Наприклад, у Хмельницькому протестували проти спроби змінити закон про мову. Про себе вчергове нагадує й запровадження карантину. Цього разу посилення обмежувальних заходів торкнулося Кам’янця-Подільського, але місцева влада не погодилася з таким рішенням обласної комісії. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

У п’ятницю, 17 липня, на ранковому засіданні парламент підтримав остаточний законопроєкт про утворення та ліквідацію районів України. Згідно з ним, в країні замість 490 нинішніх районів буде утворено 137. Зміни торкнуться й Хмельниччини. Спершу було заплановано створити в області три райони, а після низки засідань профільних комітетів Верховної Ради їх кількість збільшили до п’яти. Деякі політики такий поділ навіть подавали як остаточний. Однак фінальне голосування у парламенті розставило всі крапки над «і».

Отож, згідно з прийнятим законопроєктом, у Хмельницькій області все ж буде утворено три райони: Шепетівський, Хмельницький і Кам’янець-Подільський. Кореспонденти сайту «Є» навели їх майбутній склад.

Хмельниччину поділили на три райони. Фото: з архіву редакції

Хмельниччину остаточно поділили на три райони. Фото: з архіву редакції

А у четвер, 16 липня, майже пів сотні людей вийшли на головну площу Хмельницького протестувати проти зміни Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Паралельно такі мітинги пройшли у Києві та інших містах країни. Людей обурив законопроєкт за авторством нардепа від партії «Слуга народу» Максима Бужанського. Він покликаний скасувати запланований на 1 вересня цього року перехід російськомовних класів на викладання предметів державною мовою, частка якої у навчальному процесі повинна складати щонайменше 80 відсотків. Згідно зі законопроєктом Бужанського, такий перехід має відбутися у 2023 році, але частка української мови має бути урізана.

Присутні на акції протесту хмельничани вважають, що такий перегляд мовного законодавства — це наступ на українську мову й перша спроба запровадити в країні двомовність. Тому мітингувальники вимагали зняти з розгляду парламенту законопроєкт Бужанського, а від президента — поставити на нього вето, у разі його прийняття народними депутатами. 

Не минулося й без «карантинних» новин. У понеділок, 13 липня, обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про пом’якшення карантинних заходів у Летичівському районі та їх посилення у місті Кам’янці-Подільському. Для останнього це означало заборону проведення будь-яких масових заходів, припинення роботи дитсадків, громадського транспорту, хостелів і спортивних залів.

Пропри таке рішення обласної комісії, в місті продовжили працювати дитсадки та громадський транспорт, а місцева влада надіслала в облдержадміністрацію лист з проханням скасувати обмеження. Заступник Кам’янець-Подільського міського голови Василь Сукач пояснив кореспондентам сайту «Є», що запровадження обмежень для Кам’янця є недоречним — вони паралізують життя міста, де ситуація зі захворюваністю на коронавірус залишається стабільною.
Через кілька днів, 17 липня, комісія з ТЕБ і НС зрештою скасувала посилення карантину у Кам’янці-Подільському. Проте низка заборон досі залишається в силі у Дунаєвецькому районі, а також у Старокостянтинові.

Крім того, комісія з ТЕБ і НС на всій території Хмельниччини заборонила розважальним закладам і закладам громадського харчування працювати з 23-ї години до 7-ї ранку. Нині поліція продовжують виявляти порушників цієї вимоги й складати на них адмінпротоколи.

Впродовж минулих вихідних правоохоронці перевірили 58 розважальних закладів області

Впродовж минулих вихідних правоохоронці перевірили 58 розважальних закладів області. Фото: hm.npu.gov.ua

Натомість Укрзалізниця поступово виходить з карантину. Наприклад, з 14 липня залізничники відновили роботу низки приміських потягів, які зупиняються у Шепетівці, Славуті, Полонному, Білогір’ї та Ізяславі.

А у Волочиську 15 липня було гаряче через футбольні баталії та неспортивну поведінку. Матч між місцевим «Агробізнесом» та ужгородським «Минаєм» завершився скандалом. Деякі видання повідомили, що після гри побили арбітра Юрія Іванова.

У секторі комунікації поліції Хмельницької області кореспондентам сайту «Є» підтвердили, що чоловік звернувся до правоохоронців. За офіційною інформацією поліції, видимих пошкоджень на ньому не було помітно й арбітра направили на судово-медичну експертизу. А почесний президент футбольного клубу «Агробінес» Олег Собуцький у коментарі ТРК «Футбол» розповів, що місцеві вболівальники мали претензії до роботи арбітра під час матчу, в якому «Агробізнес» програв з рахунком 2:0. Зокрема, Юрій Іванов показав восьми місцевим футболістам жовті картки, не призначив на 32-й хвилині матчу пенальті у ворота гостей, не вгледів порушення правил і покарав форварда «Агробізнеса» «гірчичником» за симуляцію. Люди хотіли побити суддів, але їм ніхто цього не дозволив зробити.

Скрін повідомлення директора телеканалів «Футбол» Олександра Денисова в Інстаграмі про побиття арбітра Юрія Іванова

Скрін повідомлення директора телеканалів «Футбол» Олександра Денисова в Інстаграмі про побиття арбітра Юрія Іванова.

Нині за фактом побиття арбітра відкрито кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 125 Кримінального кодексу України (Умисне легке тілесне ушкодження). Наразі триває досудове розслідування.

Резонансні події цього тижня розглядалися й у судах. Так, у Хмельницькому міськрайонному суді продовжили заслуховувати свідків аварії, яка у жовтні минулого року сталася на перехресті вулиць Старокостянтинівське шосе та Водопровідна. Тоді внаслідок зіткнення автомобіля «Mercedes E220» і мотоцикла «BMW» загинула одинадцятирічна дівчинка-пішохід Софія Чорнобай. Суд триває лише над мотоциклістом Сергієм Владико, адже інший учасник ДТП невдовзі після трагедії залишив межі України й нині перебуває у розшуку.

Цього разу зі свідків допитали двох патрульних поліцейських, які прибули на місце події, та двох водіїв, які бачили учасників ДТП. За словами правоохоронців, після аварії вони з’ясували, що мотоцикл Сергія Владико перебуває у розшуку в базах Інтерполу. Крім того, номерний знак «BMW» не збігався номером, за яким він був зареєстрований. А свідки-водії стверджували, що Сергій Владико перевищив дозволену швидкість руху. Говорять, що він їхав орієнтовно сто кілометрів на годину. Наступне засідання у цій справі перенесли на 18 серпня. Тоді мають допитати ще трьох свідків.

Один з водіїв заявив, що мотоцикл рухався зі швидкістю сто кілометрів на годину. Фото: автора

Один з водіїв заявив, що мотоцикл рухався зі швидкістю сто кілометрів на годину. Фото: з архіву редакції.

Цього тижня сталися й цікаві кадрові ротації. Наприклад, полковник Анатолій Щадило покинув Головне управління Національної поліції у Хмельницькій області, яке очолював з вересня минулого року. Його призначили на аналогічну посаду на Дніпропетровщині.

А колишній головний комунальник області Сергій Дашковський знов повернувся на посаду начальника управління житлово-комунального господарства Хмельницької облдержадміністрації. Його звільнили ще березні минулого року. Проте через суд посадовець домігся повернутися на свою посаду. Однак перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш пояснив, що на Сергія Дашковського у майбутньому знову чекає звільнення після остаточної ліквідації управління ЖКГ.

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую