ye-logo.v1.2

Всеукраїнська школа онлайн: уроки хімії викладає вчителька з Хмельницького

Суспільство 3522
Платформа «Всеукраїнської школи онлайн містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів
Платформа «Всеукраїнської школи онлайн містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів. Фото: з фейсбуку Наталії Зими

На освітній онлайн-платформі хмельничанка Наталія Зима підготувала курс для навчання десятого класу.

Нещодавно в Україні запрацювала платформа «Всеукраїнської школи онлайн» (ВШО) для змішаного на дистанційного навчання учнів 5-11 класів. Уроки у відеоформаті разом з конспектами та тестовими завданнями для перевірки наразі опубліковані на два тижні відповідно до календарного плану навчання. Щотижня платформа має доповнюватися новими навчальними матеріалами з різних предметів, які пройшли кілька ступенів перевірки та відповідають необхідним державним стандартам.

Як повідомляють у Міністерстві освіти та науки України, платформу ВШО розробляли, враховуючи кращі міжнародні практики дистанційного навчання. У результаті було створено інструмент для впровадження сучасних освітніх підходів для учнів та вчителів України.

Серед тих, хто долучився до створення контенту для освітньої онлайн-платформи, – вчителька з Хмельницького Наталія Зима. Освітянка викладає хімію у технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура. Цієї осені вона увійшла в десятку кращих вчителів України та стала кращим вчителем хімії 2020 року за версією Національної премії «Global Teacher Prize Ukraine».

Для «Всеукраїнської школи онлайн» Наталія Володимирівна підготувала онлайн-курс із хімії за програмою 10-го класу. За її словами, поки що матеріалу відзнято на вісім тижнів навчання. Два з них вже оприлюднено на платформі, готуються до випуску ще два тижні. Освітянка розповіла сайту «Є», як проходила підготовка і зйомки відеоуроків та поділилася думками, чи зможе проєкт стати повноцінною платформою для онлайн-навчання.

«Мене запросили долучитися до проєкту представники «Освіторії». Вони проводили підбір учителів, пропонували учасникам топ-10 і топ-50 премії «Global Teacher Prize» спробувати свої сили. Я погодилася і не пожалкувала. До того, як ми почали знімати уроки, тривала дуже серйозна підготовка. Нам проводили навчання з антидискримінації на уроках, сценічного мистецтва, тобто, як правильно рухатися, говорити, вести себе перед камерами. Далі кожен вчитель готував конспект уроку. Подані матеріали оцінювалися декількома експертами. Оскільки ці уроки будуть перекладені на жестову мову, окремо фахівець з перекладу також оцінював запропоновані матеріали. Адже такий переклад потребує великої чіткості в термінах і не допускає жартівливих слів», - розповідає Наталія Зима.

Читайте також: Уроки із смартфоном, домашка в інтернеті. Як краща вчителька хімії навчає хмельницьких школярів.

На платформі представлені уроки майже зі всіх шкільних предметів від 5 по 11 клас. Для кожного класу курс читав інший вчитель.

«Проєкт вимагає ґрунтовної підготовки, а є ще своя робота та інші обов’язки. Тому фізично не можливо одному вчителю підготувати всі курси з предмету. Я знімала уроки лише для 10-го класу з органічної хімії. Потрібно весь об’єм нового матеріалу сконцентрувати максимум у десять хвилин. За цей час необхідно не лише пояснити матеріал, але зробити його візуально та аудіо привабливим», - говорить освітянка.

Платформа ВШО регулярно наповнюватиметься. У планах МОН розробити платформу, яка буде охоплювати навчання всього навчального року. Як пояснює Наталія Зима, уроки на онлайн-сервісі не дублюють уроки, які є у «живому» навчанні.

«Платформа такого формату буде корисною під час дистанційного навчання. Але треба чітко розуміти, що це лише отой золотий мінімум-стандарт, на який треба орієнтуватися. Зрозуміло, що для роботи з профільними класами мають бути інші об’єми матеріалу. Платформа формується таким чином, щоб діти з будь-якої точки України, з будь-якого населеного пункту мали можливість здобути оцей освітній стандарт. Далі на його основі вчитель зможе щось додавати або змінювати», - додає вона.

Хмельничанку Наталію Зиму визнали кращою вчителькою хімії 2020 року. Фото з архіву

Також планується, що буде створений мобільний додаток «Всеукраїнської школи онлайн». За словами пані Наталії, працюватимуть ці додатки незалежно від того, чи є на телефоні доступні мегабайти для роботи в інтернеті.

«У нас проблема в тому, що часто діти не мають рівного доступу до якісної освіти. Мені здається, що у цьому форматі вони будуть його мати. Наприклад, у нас зараз сьомий клас перебуває на дистанційному навчанні. Так склалося, що перша тема ВШО відповідає моєму календарному плануванню. Тому я запропонувала учням передивитися відео та опрацювати матеріал, а потім ми вже в синхронному режимі розглядали додаткові питання, нюанси, - зазначає освітянка. – Насправді наші діти не навчені самостійно працювати з підручником, їм потрібне пояснення вчителя. Зрозуміло, що ніхто не може відмінити живу працю. Є речі, які ми не можемо зробити через дистанційну освіту. Але це оті перші кроки, які дають можливість потім в офлайні розвивати необхідні вміння і навички».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую