ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Симчишин розповів, коли Хмельницький отримає гроші на Палац спорту

Суспільство 1530
Завдяки державному фінансуванню заплановано прискорити спорудження Палацу спорту
Завдяки державному фінансуванню заплановано прискорити спорудження Палацу спорту. Фото: з архіву редакції

Поки що з державного бюджету на його добудову мають спрямувати 70 мільйонів гривень.

Днями місто отримало підтвердження, що отримає державне фінансування на спорудження Палацу спорту. Наразі йдеться про 70 мільйонів гривень. Коли ж вони надійдуть і чи достатньо такої суми, кореспонденти сайту «Є» запитали у Хмельницького міського голови Олександра Симчишина.

За його словами, ці кошти вже внесли у міський бюджет. Нині є помісячний розпис їх надходження. У ньому передбачено, що перші два мільйони гривень Хмельницький отримає цього місяця. Ще понад п’ять мільйонів — у липні. Однак основні кошти мають надійти впродовж листопада-грудня.

«Ми спробуємо змінити цей розпис. Двох мільйонів у червні недостатньо для прискорення будівництва Палацу спорту. Для цього саме зараз необхідні основні фінансові вливання, адже нині потрібно купувати обладнання та будівельні матеріали», — зазначив Олександр Симчишин.

Він додав, що цьогоріч місто точно отримає 70 мільйонів гривень. Також є обіцянка додатково виділити з держбюджету ще 30 мільйонів гривень. Але поки зарано говорити, чи дійсно так станеться. Наразі Хмельницький продовжує боротьбу за можливість отримати більше додаткових коштів.

«Фактично нам необхідно отримати 143 мільйони гривень, з яких фактично вже є 70 мільйонів, — розповідає міський голова. — Фактично нам потрібні кошти на новації, які ми внесли у проєкт Палацу спорту. Серед них: додаткові звук і світло, Інтернет, відеоспостереження, система допуску глядачів європейського зразка. Паперових квитків не буде, бо це створить хаос і не зручності для глядачів. Але така система, на жаль, доволі коштовна».

До речі, 8 червня Міністерство молоді та спорту України у фейсбуці повідомило про виділення коштів на хмельницький Палац спорту. Проте у цьому повідомленні вказано, що його мають ввести в експлуатацію «до 2023 року включно». Олександр Симчишин каже, що сам не розуміє, як з’явилася така дата.

«Якщо навіть подивитися на будівельний паспорт, який висить при вході у Палац спорту, кінцевою датою є перший квартал 2022 року Це узгоджено усіма сторонами. У будь-якому випадку ми проти довгобуду. Натомість хочемо цьогоріч завершити основну масу робіт, щоб у наступному році він запрацював», — заявив Олександр Сергійович.

Нагадаємо, 2 червня уряд виділив 70 мільйонів гривень на будівництво хмельницького Палацу спорту. Однак, щоб місто їх отримало, Міністерство молоді та спорту мало погодити це питання з бюджетним комітетом Верховної Ради.

Олександр Симчишин нещодавно розповідав сайту «Є», що теоретично Палац спорту можна здати в експлуатацію до кінця цього року. Але для цього 70 мільйонів гривень замало. Фактично будівництво загальмувала нестача державного фінансування. Торік Кабмін виділив 60 мільйонів гривень, але місто не отримало жодної копійки.

Хоча Палац спорту ще не завершений, це не завадило 3 червня провести у ньому засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. На нього завітав й Володимир Зеленський.

Також нагадаємо, що будівництво Палацу спорту на вулиці Прибузькій триває з початку 2019 року. Він має стати багатофункціональною спорудою, де можуть проходити не лише спортивні заходи, а й культурні події та масштабні форуми. Він передбачає арену на три тисячі глядацьких місць, кілька окремих спортивних залів по 330-350 квадратних метрів… Наразі його спорудження вже освоєно майже 137 мільйонів гривень. З них майже 60 мільйонів гривень було виділено з міського бюджету, а з держаного — 82 мільйони гривень.

Читайте також: Хмельницький візьме кредит на добудову школи: коли її планують відкрити

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую