ye-logo.v1.2

Полярник зі Шепетівки повертається з Антарктиди

Суспільство 1855
Для Максима Білоуса це була вже друга експедиція
Для Максима Білоуса це була вже друга експедиція. Фото: Національного антарктичного наукового центру

Мешканець Хмельниччини рік провів на континенті, розташованому на самому півдні Землі.

Максим Білоус з Шепетівки повертається зі своєї другої експедиції в Антарктиді. Торік він став учасником зимувального загону вже 27-ї Української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський». Понад рік Максим працював там системним механіком.

Про те, що на станції «Академік Вернадський» завершилася перезмінка річних експедицій, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

«Попри велику війну та всі спроби ворога нас знищити, ми рухаємося далі й міцно тримаємо антарктичний "фронт". За ці 408 днів ні на хвилину не було зупинене жодне з наших основних вимірювань та досліджень, більшість з яких тривають вже десятиліттями і є дуже цінними для глобальної науки. Цього сезону також вдалося започаткувати кілька нових досліджень у міжнародних колабораціях та завершити нагальні роботи з модернізації станції. Зараз ми провели планову ротацію річних експедицій і продовжуємо виконувати антарктичну місію», – йдеться у повідомленні.

Вчора, 8 квітня, полярники та полярниці 27-ї УАЕ, що рік відпрацювали в Антарктиці, вирушили додому. Разом з ними повертаються учасники сезонного загону, які виконували технічні та наукові завдання впродовж кількох місяців.
Натомість роботу на «Вернадському» почала 28-ма експедиція. Найближчий рік ця команда проводитиме геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також забезпечуватиме життєдіяльність станції.

«Другий рік поспіль перезмінку українських антарктичних експедицій забезпечує наше власне судно – науково-дослідний криголам «Ноосфера». У березні він доправив з Чилі до «Вернадського» 28-му УАЕ, а нині з 27-ю УАЕ та сезонним загоном на борту прямує до Південно-Африканської Республіки. Дорогою, на острові Кінг-Джордж, судно забере також польську експедицію з їхньої станції «Арцтовський». З Кейптауна полярники літаками дістануться Польщі, а після цього наземним транспортом повертатимуться в Україну», - зазначають в науковому центрі.

Додамо, вперше Максим став учасником Української антарктичної експедиції у 2020-му і провів на станції «Академік Вернадський» рік, повернувшись навесні 2021-го додому. А вже наприкінці літа знову пройшов відбір з понад сотні претендентів і вирушив на далекий континент.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую