ye-logo.v1.2

«Ми консультуємо, далі - людина сама визначається»: як працює пункт рекрутингу в Славуті

Суспільство 699
Наразі послугами рекрутингового пункту у Славутській громаді скористалося близько двох десятків людей
Наразі послугами рекрутингового пункту у Славутській громаді скористалося близько двох десятків людей. Фото: novynarnia.com

Славутська громада першою в області впровадила таку ініціативу.

Із середини квітня у Славуті запрацював пункт рекрутингу до української армії. Тут не видають повісток, а виключно допомагають охочим підібрати професію у військових частинах за фахом. Про це розповів Українському Радіо міський голова Славути Василь Сидор.

За його словами, рекрутинговий пункт функціонує як інформативно-консультативний центр. У співпраці з військовими частинами Хмельницької області фахівці надають інформацію про актуальні вакансії у війську, відповідно до досвіду людини, яка звернулась сюди. Усе – виключно добровільно.

«Сьогодні ми тісно співпрацюємо з військовими частинами, які є на території Хмельницької області. Знаємо про вакансії. І якщо людина погоджується служити, ми зв'язуємося з військовими частинами й цю людину направляємо у військову частину для подальшої співбесіди та проходження заліків… Зверталася одна жіночка, яка хотіла знайти спеціальність відповідно до свого фаху працювати у військових частинах комірницею, на кухнях і таке інше. А також зверталися чоловіки, які просто розпитували умови проходження служби у військової частини», - каже Василь Сидор.

Наразі у Славутському пункті рекрутингу приймають анонімні дзвінки, проводять консультації онлайн та офлайн. Якщо знайшлася посада, яка зацікавила, відбувається комунікація з військовою частиною. Там кандидат проходить співбесіду та психологічне тестування, перевіряють його фізичну підготовку.

«Можна зателефонувати. Це анонімно. Щоб людина не думала, що там її завтра вже прийдуть, пов'яжуть і заберуть. Бо є страх. Ми розказуємо, як, де себе можна реалізувати, людина каже, яка в неї спеціальність, де вона себе бачить на службі. До прикладу, звернулася жінка, говорить, що хотіла б працювати в медичній частині, надавати медичні послуги. Каже, у неї чоловік служить, а вона хоче десь тут недалеко. Ми маємо інформацію, де є військові частини, які можуть надавати ці послуги. Відповідно, ми консультуємо, чи є така можливість. А далі, даємо можливість вже спілкуватися конкретно з представниками тої чи іншої військової частини. І тоді вже людина визначається собі, приймає самостійно рішення. Ми цю інформацію нікуди не передаємо та даємо можливість людині подумати й проаналізувати пропозиції, які є.

Це надає можливість людині зрозуміти, що є альтернатива. Тому що є різні спеціальності. Ми дуже добре розуміємо, що не всі можуть брати автомати, гранатомети та стріляти. Тож треба людині давати вибір. Я думаю, що такий формат дасть можливість людям просто по-іншому усвідомити свою роль в сьогоднішньому житті. І тоді в нас не будуть ходити, ловити й шукати хлопців, які там повинні служити», - пояснює посадовець.

Наразі послугами рекрутингового пункту у Славутській громаді скористалося близько двох десятків людей.

Читайте також: На Хмельниччині призначили нового начальника обласного управління СБУ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую