clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Медики Хмельниччини б’ють на сполох: в регіоні не вистачає туберкуліну

«Завдяки цій діагностиці, ми можемо виявити контингент тих дітей, які є в зоні ризику і попередити в них розвиток туберкульозу», - каже директор обласного Департаменту охорони здоров'я Яків Цуглевич

«Завдяки цій діагностиці, ми можемо виявити контингент тих дітей, які є в зоні ризику і попередити в них розвиток туберкульозу», - каже директор обласного Департаменту охорони здоров'я Яків Цуглевич. Фото: автора

Про запаси необхідного препарату мали б подбати в об’єднаних територіальних громадах, однак цим питанням в окремих громадах знехтували.

Наразі Хмельниччина належить до регіонів України з низьким рівнем захворюваності на туберкульоз. Однак лікарі стурбовані нестачею туберкуліну, оскільки можуть виникнути проблеми з діагностикою хвороби.

«Питання в тому полягає, що туберкулін не постачається централізовано, цей препарат купують за кошти місцевих бюджетів. Так, у 2017 році туберкулін був закуплений на 74%, але тільки 64,1% дитячого населення області було охоплено туберкулінодіагностикою. Звертаюся до керівників усіх рівнів, щоб при закладанні бюджету виділялося достатньо коштів, аби закупити таких важливий діагностичний препарат, як туберкулін», - каже директор обласного Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич.

За словами медика, через нестачу необхідних препаратів, в області недостатньо проведена імунізація проти туберкульозу. Відтак це загрожує збільшенням кількості хворих на туберкульоз.

«Туберкулінодіагностика залишається єдиним методом раннього вияву туберкульозу у дітей до 14 років. В останні роки в області, як і в Україні, обсяги туберкулінодіагностики недостатньо високі і знаходяться в межах 40-55%. Основна причина такого стану – недостатнє та несвоєчасне виділення з міських та районних бюджетів на закупівлю туберкуліну. Не останню роль відіграють відмови батьків від проведення необхідного обстеження, через невірне розуміння проблеми», - відзначає Яків Цуглевич.

 Читайте також: Унікальний метод: в Городку здоров’я відновлюють світлом.

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Листопад 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30