ye-logo.v1.2
18 Серпня, 2019

Хмельничани продовжують хворіти на кір

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 1483
У Хмельницькій інфекційній лікарні на 150 ліжкомість перебуває 180 хворих. Фото: з архіву
У Хмельницькій інфекційній лікарні на 150 ліжкомість перебуває 180 хворих. Фото: з архіву

Медики кажуть, що хвороба не відступає.

Сьогодні, 15 квітня, станом на 12-ту годину у Хмельницькій інфекційній лікарні на 150 ліжкомість перебуває 180 хворих. Про це повідомила головний лікар медустанови Оксана Піддубна.

«Досить багато пацієнтів у нас з кором. Лише за вихідні до нас потрапило 12 захворілих. Наразі з таким діагнозом у нас перебуває 49 осіб: 26 дорослих та 23 дитини. Небезпечна хвороба не відступає. У березні був зафіксований невеликий спад захворюваності, а зараз знову кількість хворих на кір зростає», - розповіла Оксана Вікторівна.

Також в інфекційні лікарні госпіталізовано 9 хмельничан, яким лабораторно підтвердили грип. Лікар медустанови каже, що понад півсотні осіб лікуються з респітарорними інфекціями.

«Кишкове відділення також переповнене. Дуже багато дітей потрапляють з ротавірусною інфекцією. 7 хворих перебувають в реанімації», - розповіла Оксана Піддубна.

До речі, станом на 10 квітня у 2019 році на кір в області вже захворіло 3 тисячі 117 осіб.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку року (з 28 грудня 2018 року до 4 квітня 2019 року) в Україні на кір захворіло 37 тисяч 328 людей — 17 тисяч 016 дорослих і 20 тисяч 312 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

 Читайте також: Чи є у вас імунітет проти кору? Де і за скільки це можна перевірити у Хмельницькому

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую