ye-logo.v1.2

Потрібно закрити заклади харчування та обмежити пересування громадян — міністр охорони здоров’я

Здоров'я 6122
«Працювати мають лише аптеки та продуктові магазини», — Ілля Ємець
«Працювати мають лише аптеки та продуктові магазини», — Ілля Ємець. Фото: moz.gov.ua

Ілля Ємець пропонує запровадити жорсткіші карантинні заходи.

Сьогодні, 15 березня, пресслужба МОЗ України опублікувала термінове звернення міністра охорони здоров’я Іллі Ємця. У ньому посадовець пропонує закрити всі заклади громадського харчування та торгово-розважальні центри, а також перепрофілювати лікарні. Проте Ілля Ємець також закликає українців не панікувати, а мобілізувати свої сили.

«Світова спільнота не одразу розпізнала масштаби загрози. На гіркому прикладі інших країн ми бачимо, до чого може призвести зволікання, — наголошує Ілля Ємець. — Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків».

За його словами, необхідно закривати заклади громадського харчування та торгово-розважальні центри. Натомість працювати мають лише аптеки та продуктові магазини. Також необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту й обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

Ілля Ємець додає, що з урахуванням ситуації лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки (ті, які потребують невідкладного лікування — авт.).

«Всі планові заходи потрібно скасувати й направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією. Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики», — заявив Ілля Ємець.

Крім того, міністр закликає українців не бути легковажними, але й не панікувати, а мобілізувати свої сили для допомоги собі та іншим.

Нагадаємо, через коронавірус COVID-19 Кабмін запровадив в Україні карантин на період з 12 березня до 3 квітня — закрилися всі дитсадки, школи та університети. Обмежено проведення масових заходів, у яких бере участь понад 200 людей. Крім того, на території Хмельницької області можуть закрити всі кінотеатри, театри, музеї та інші заклади культури.

Крім того, Рада національної безпеки та оборони України, а пізніше уряд — прийняли рішення про закриття державного кордону. Заборона на в’їзд іноземців на територію держави, крім визначених категорій, триватиме з 16 березня до 3 квітня. Громадяни України зможуть потрапити додому. Проте, якщо вони приїздитимуть з країн, де вирує коронавірус, вони проходитимуть процедуру двотижневої обсервації. У ніч з 16 на 17 березня Укрзалізниця припиняє міжнародні пасажирські перевезення. Залізничний рух всередині країни поки відбувається за графіком.

За останньою інформацією Міністерства охорони здоров’я України, станом на 10:00 15 березня на території України, крім окупованого Криму та непідконтрольних територій, зафіксовано три випади захворювання коронавірусом COVID-19. Інфекцію виявили у двох жителів Чернівецької області та однієї жительки з Житомирщини. Остання померла.

Згідно з картою поширення коронавірусу від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса, станом на 09:33 15 березня у світі зафіксовано 156 тисяч 400 випадків захворювання COVID-19. Серед них 5 тисяч 833 мають летальний кінець, а 73 тисячі 968 людей вилікувалося від хвороби.

Читайте також: У МОЗ закликають подбати про літніх людей під час карантину через коронавірус

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую