ye-logo.v1.2

Трирічному Дмитрику Шелудьку провели трансплантацію кісткового мозку

Здоров'я 10766
Трансплантацію кісткового мозку Дмитрику провели у понеділок, 4 травня. Фото: надане Іваном Шелудьком
Трансплантацію кісткового мозку Дмитрику провели у понеділок, 4 травня. Фото: надане Іваном Шелудьком

Хлопчик наразі знаходиться на лікуванні у Німеччині.

Історію трирічного Дмитрика знають не лише в Хмельницькому, а й далеко за його межами. Восени, минулого року, у хлопчика діагностували рідкісне захворювання – Анемію Франконі.

Майже три місяці молода сім’я з Хмельницького збирала кошти на лікування свого сина. За короткий час їм вдалося зібрати колосальну суму – 380 тисяч євро. У березні Міністерство охорони здоров’я України виділило з бюджету ще 145 тисяч євро. Після закриття збору, сім’я Шелудьків вирушила на лікування до університетської лікарні міста Фрайбург, Німеччина.

«По приїзду, ми мусили місяць сидіти на карантині через пандемію коронавірусу. Потім була довготривала підготовка до трансплантації. 4 травня Дмитрику ввели концентрат стовбурових клітин від нерідного донора. Перед цим йому капали хімію і повністю зруйнували власний кістковий мозок. Стан здоров’я сина стабільний. Він знаходиться в стерильній палаті, адже його організм наразі без власного імунітету. За ним спостерігають цілодобово. Через декілька днів лікарі повідомлять, чи прижилися донорські клітини, а через два тижні медики перевірять наскільки ефективно вони працюють. Якщо все буде добре, в кінці місяця Дмитрику дозволять перейти зі стерильного боксу у звичайну палату. Тепер в його організму відбувається абсолютна інтеграція нової крові. Тому ми молимо небеса, щоб не було ускладнень», - розповів сайту «Є» батько Дмитрика Іван Шелудько.

Хто став донором для трирічного хмельничанина не відомо. Інформація про особу донора є конфіденційною. Вона може бути розголошена лише через декілька років після трансплантації, якщо донор сам надасть на це згоду.

«Нам повідомили, що донор сина не проти контакту, якщо все пройде добре», - каже Іван Шелудько.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую