ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Стафілокок у хмельницькій школі: учні НВО повертаються за парти

Суспільство 1891
У середу учні хмельницького НВО №1 повертаються до звичного навчання
У середу учні хмельницького НВО №1 повертаються до звичного навчання. Фото: ілюстративне з архіву

Заклад отримав дозвіл на відновлення штатного режиму роботи.

У Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1, що в мікрорайоні Виставка, відновлюють очне навчання. Через виявлений золотистий стафілокок у працівників харчоблоку, який спричинив отруєння школярів, вихованці перебували на дистанційці майже місяць. Наразі освітній заклад отримав дозвіл на роботу в штатному режимі і вже завтра учні повернуться за свої парти.

«Прийшли результати лабораторного дослідження та лист з Держпродспоживслужби про те, що є дозвіл на відновлення роботи харчоблоку НВО. Стояла така умова: працює харчоблок – працює й заклад. Умови дотримані, тож завтра заклад буде працювати в звичному режимі, - розповідає заступниця директора департаменту освіти і науки Ольга Кшановська. - Працівники харчоблоку були відсторонені. Вони пройшли необхідне лікування і мають нові допуски. Тепер вони відновлені на роботі».

Нагадаємо, спалах тоді ще не встановленого захворювання у хмельницькому НВО №1 стався 7 вересня. По обіді того дня частині учнів 1-4 класів стало зле. Пізніше у деяких з них почалася блювота. Вранці наступного дня чотири дитини вже були госпіталізовані у Хмельницьку інфекційну лікарню. З часом кількість госпіталізованих зросла до 15 людей. Зокрема, у лікарню потрапили 14 дітей, віком 6-7 років, і матір одного з них. Ще 77 дітей лікувалися вдома.

Правоохоронці за фактом можливого отруєння дітей відкрили провадження за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням).

Директорка НВО №1 Оксана Романів розповіла, що дітям на сніданок давали паелью (плов з курячим м’ясом), салат з капусти, свіжі груші, а на обід — гороховий суп, кашу гречану та шніцель зі свинини. Постачальники завозили свіжі продукти зі сертифікатами якості. А заступник міського голови Михайло Кривак також уточнив, що ці постачальники завозять продукти й в інші навчальні заклади Хмельницької громади. Утім, такої ситуації більше ніде не зафіксовано.

У понеділок, 13 вересня, були оприлюднені перші офіційні результати епідеміологічного розслідування. У чотирьох працівників харчоблоку виявлено золотистий стафілокок, який спричинив отруєння школярів.

Керівниця Держпродспоживслужби Леся Кравчук розповіла, що на підставі лабораторних досліджень на директорку НВО №1 склали протокол про адміністративне правопорушення. А в рамках кримінального провадження слідство визначить винних у цій ситуації. Усі продукти, які були наявні у харчоблоці вилучили. Їх утилізують.

А міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що після масового отруєння хмельницьких учнів позапланові перевірки проведуть в усіх школах України.

Станом на вечір 16 вересня усі госпіталізовані учні навчально-виховного об’єднання №1, одужали й були виписані з Хмельницької інфекційної лікарні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую