ye-logo.v1.2

На Хмельниччині до кінця року шість лікарень мають забезпечити кисневими станціями

Здоров'я 1615
Кисневі станції мають встановити, наприклад, у Хмельницькій, Славутській і Кам
Кисневі станції мають встановити, наприклад, у Хмельницькій, Славутській і Кам'янець-Подільській лікарнях. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Також є сподівання, що 14 медзакладів отримають кисневі станції від Міністерства охорони здоров’я.

У Хмельницькій області захворюваність на коронавірус знизилася майже на третинну. Попри це триває підготовка до нового можливого спалаху COVID-19. Серед головних напрямків — встановлення кисневих станцій в опорних лікарнях краю. Про це сьогодні, 1 грудня, розповів директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Олександр Завроцький.

За словами Олександра Завроцького, донедавна в області була неспроста ситуація зі забезпеченням пацієнтів медичним киснем. Підприємство «Львівкисень» майже місяць постачало у лікарні меншу його кількість, ніж передбачено раніше укладеними договорами. Натомість збільшувалася кількість хворих на коронавірус, які потребують кисневої підтримки. Тому щодня доводилося розв’язувати питання його постачання з різних регіонів країни.

«Нині ж ситуація з медичним киснем значно покращилася. Зокрема, через те, що рівень захворюваності знизився майже на третину, — розповідає Олександр Іванович. — Щоб підготуватися до наступної хвилі коронавірусу, необхідно забезпечити кисневими станціями хоча б опорні лікарні. Наразі у шістьох закладах триває їх закупівля. У цих медзакладах кисневі станції мають встановити і ввести в експлуатацію до кінця року».

До теми: Хмельниччина пройшла пік захворюваності на COVID-19

Посадовець додав, що Міністерство охорони здоров’я планує централізовано закупити приблизно 180 кисневих станцій для різних областей країни. Хмельницька область подала список з 14 медзакладів, які їх потребують.

«Від остаточної кількості закуплених МОЗ кисневих станцій, залежатиме скільки їх отримає Хмельницька область. Тоді ж будемо знати, у яких саме лікарнях їх встановлювати», — зазначив Олександр Завроцький.

Нагадаємо, Хмельницька область отримала 28,5 мільйона гривень субвенції з держбюджету на встановлення кисневих станцій. Ними заплановано забезпечити шість медзакладів: Хмельницьку, Славутську, Кам’янець-Подільську, Городоцьку міські лікарні та Дунаєвецьку й Красилівську багатопрофільні лікарні.

Станом на 1 грудня на порталі публічних закупівель «Прозоро» поки опубліковано лише один договір про придбання кисневої станції. Його ще на початку листопада підписало керівництво Славутської міської лікарні з київським ТОВ «МАС Сістемз». Вартість кисневої станції з її встановленням склала 2 мільйони 960 тисяч 970 гривень.

Крім того, 24 листопада уряд виділив Хмельниччині додаткові 10 мільйонів 714 тисяч 300 гривень субвенції з державного бюджету закупівлю кисневих станцій.

Також нагадаємо, що заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук на початку листопада розповідав, що більшість госпіталізованих хворих на коронавірус потребує медичного кисню. Його споживання навіть вище, ніж під час весняної хвилі пандемії. Для забезпечення потреб пацієнтів витрачалося до 20 тонн кисню на добу.

Саме через брак достатніх обсягів медичного кисню довгий час не вдавалося розгорнути ліжка у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни.

Читайте також: Вакцинували третину дорослого населення Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую