emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіоШановні дописувачі-блогери! У зв'язку з редизайном сайту, редакція закрила можливість додавати дописи у цей розділ. Однак раді вас попередити, що ми розробили новий розділ «Спецпроекти» у якому й розмістили Блоги. А також дещо змінили умови розміщення дописів у блогах.

Ті з вас, хто готує матеріали і має бажання опублікувати їх у блогах, можуть написати на електронну скриньку [email protected]. Звертаємо вашу увагу, що редакція залишає за собою право вирішувати чи публікувати ці тексти у розділі Блоги.

Прошу також зауважити, що у нас є розділ «НарКор», де усі зареєстровані читачі мають можливість публікувати свої новини чи інформацію.

Дякуємо, що залишаєтеся з нами.

Дорожній контроль Хмельницький


БЛОГ (ДОПИСИ)

Про автора ДАІшний контроль

Автівка 10 місяців стоїть на штрафмайданчику ДАІ

Десять місяців Ярослав шукає справедливості.
За цей час з машини познімали титанові диски з комплектом зимової гуми, а вилучені документи просто зникли


1 лютого минулого року працівники ДАІ зупинили Ярослава Бенедишина на виїзді з Хмельницького. Міліціянти запідозрили, що у автівки перебиті кузовні номери. Автомобіль забрали на штрафмайданчик, документи вилучили. Усі подальші намагання Ярослава дізнатися про долю автівки не дали жодного результату.

Автомобіль «ВАЗ-2108» хлопець придбав у 2006 році. Генеральне доручення було завірено нотаріусом у Волочиську, де Ярослав тоді мешкав.

«Про продаж цієї машини мені розповіли знайомі, – каже Ярослав Бенедишин. – Ми зустрілися у центрі Волочиська. Я оглянув авто. Сподобалося. Автомобіль був з Підволочиська. У нотаріуса завірили генеральне доручення. У 2008 році у Підволочиську проходив техогляд. Про перебиті номери ніхто нічого мені не казав».

Після затримки автомобіля на штраф-майданчику, в десятиденний термін Ярославу мала б прийти відповідь. Якщо номери перебиті, по факту мали б порушити кримінальну справу. Якщо ні, автівку повинні повернути. Але не отримавши жодної відповіді, хлопець почав писати скарги.

«Вези гроші – вирішимо питання»

«Місяця за півтора після того, як забрали машину, до мене передзвонили з Волочиського ДАІ, – розповідає Ярослав Бенедишин. – Сказали, щоб я приїхав до них і дав пояснення. Я так і зробив. Пояснення писав просто на капоті службового автомобіля. А наприкінці травня знову зателефонували з Волочиського ДАІ. Чоловік назвався Артемом. Сказав мені брати гроші і приїжджати. Мовляв, усе вирішимо. У мене грошей не було, то я і не поїхав».

Скарги Ярослава Бенедишина Генпрокуратура перекинула на обласну. Та – на міську. Згодом внутрішня безпека МВС (Ярослав звернувся з заявою про вимагання у нього співробітником Волочиського ДАІ грошей) провела розслідування. Порушень не виявили.

Натомість затриманий автомобіль так і залишався на хмельницькому штраф-майданчику.

«Я час від часу заходив на майданчик глянути, як там автівка, – каже Ярослав Бенедишин. – 25 жовтня я приходжу, а замість титанових дисків з комплектом зимової гуми стоять старі погнуті диски. Усі тримаються лише на двох болтах. А замість зимової – стара літня гума».

Спробували з’ясувати, куди ж зі штраф-майданчика поділися колеса. Начальника міського ДАІ на місці не виявилося, хоча несподівано з’явився ще один герой цієї історії. Юрій Хмарик працює в обласному автодорі. Чоловік твердить, що колеса продав йому не хто інший, як Ярослав Бенедишин. На підтвердження своїх слів чоловік приніс розписку, написану Ярославом.

Однак при детальному розгляді з’ясувалося, що ця версія, м’яко кажучи, не витримує критики. По-перше, чоловік не міг докладно пояснити, як же він дізнався, що журналіст з’явився у ДАІ і цікавиться саме цими колесами. Він каже, що йому передзвонили знайомі. По-друге, розписка датована 15 травня 2009 року. Диски зникли 25 жовтня 2010. А головне – почерк на розписці не збігається з почерком Ярослава. За словами Юрія Хмарика, розписку Бенедишин писав не при ньому. Тоді виникає логічне запитання: а для чого брати розписку, котру пишуть не при тобі?

Сам же Ярослав Бенедишин заперечує продаж дисків.

«Родичі Хмарика і моя бабуся живуть в одному селі, – каже Ярослав. – Ми з ним випадково зустрілися у місті. Розговорилися. У мене якраз забрали машину на штрафмайданчик. А він каже, що йде працювати в облавтодор. Може допомогти мені вирішити це питання. Через деякий час він мені зателефонував і сказав підійти в такий-то кабінет. Я підійшов. А там відповіли, що машину не віддадуть. Мовляв, знайдемо тих, хто переварив номери, і посадимо їх до в’язниці. Ніяких дисків я йому не продавав».

Матеріали перевірки чотири рази опинялися в Тернопільській області

Як стало відомо, матеріали перевірки були направлені до Волочиська. Власник автівки мешкає у Підволочиську. Тож і документи переправили туди. Оскільки автомобіль з підозрою на переварений номер кузова затримали у Хмельницькій області, то документи відправили назад у Волочиськ.

«Матеріали перевірки чотири рази приходили до нас, і чотири рази ми відправляли їх на Волочиськ, – каже заступник начальника Підволочиського райвідділу міліції Віктор Сніжок. – Востаннє ми відправили їх 22 березня 2010 року».

Інспектор з адміністративної практики відділу ДАІ Волочиського району Артем Потапкін твердить, що останній раз матеріали по цій справі отримав наприкінці червня. До речі, саме по ньому проводилася службова перевірка щодо вимагання грошей з Ярослава Бенедишина.

«В мене по цій справі совість чиста, – розповідає Артем Потапкін. – Якщо він каже, що я в нього вимагав гроші, то нехай це доводить. Останній раз до мене матеріали цієї перевірки надійшли в червні 2010 року. Я їх відправив назад до Підволочиська».

Аби знайти журнал з вихідною кореспонденцією, Артемові Потапкіну знадобилося чотири години. А коли журнал таки знайшовся, то у ньому були виправлення. Слово: «Відмовний матеріал» було виправлено на: «Відправлений матеріал». До того ж, усі записи щодо цього автомобіля зроблені рукою Артема. У той час як усі інші записи написані іншим почерком. До речі, у Підволочиську заперечують отримання документів щодо цієї автівки після березня місяця 2010 року.

Тривають службові перевірки

Власник автомобіля Олег Реус твердить, що продав автівку в неробочому стані.

«Я її перед цим розбив, – каже Олег Реус. – Увесь передок зім’яло. Приїхали хлопці з Волочиська, завантажили машину на евакуатор і забрали в мене її за 800 доларів. За тиждень я виписав їм генеральне доручення. Все».

Ярослав твердить, що машину придбав у справному стані за 3 тисячі доларів. Тобто, є велика ймовірність того, що саме перекупщики (якщо такі взагалі існували) переварили номер кузова.

А нині маємо, те що маємо. Автомобіль майже 10 місяців стоїть на штраф-майданчику. З машини зникли титанові диски. Разом з матеріалами перевірки зник техпаспорт автомобіля і інші документи.

Як нас запевнили у ДАІ, за цими фактами ведуться службові перевірки. Хочеться вірити, що вони не триватимуть ще 10 місяців.

Михайло ЖИЛА
 Популярні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 27.03.2023
купівля
продаж
Міжбанк
$
36.57
36.93
39
39.39

Архів новин

<<Березень 2023>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31