ye-logo.v1.2
18 Серпня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 10 лютого

Олександр НІКІТІН Історія 761
Перша писемна згадка про Плоскирів датується 10 лютого 1431 року
Перша писемна згадка про Плоскирів датується 10 лютого 1431 року. Фото: mimh.org.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

Дата заснування сучасного Хмельницького й досі невідома. Однак, саме сьогоднішнім днем датується перша письменна згадка про нинішній обласний центр, який походить від невеличкого поселення Плоскирів (Плоскирівці).

Перші згадки відносяться до першої половини XV століття та пов’язані з правлінням польського короля Владислава ІІ Ягайла. Серед населених пунктів що згадуються у документах знаходимо сільське населення під назвою Ploskir о wcze (Плоскирівці) та відповідний до цього запис: 10 лютого 1431 року у місті Сопоті король Владислав ІІ Ягайло записує Янові Чанстуловському 100 гривень на володіння ”селами Голисин (нині село Олешин Хмельницького району) та Плоскирівці на річці Південний Буг у Летичівському повіті Подільської землі” («... super villis Holissin et Ploskir о wcze super fluvio Boh iacentu in terra Podoliensi et districtum Latichoviensi sitas»).

А 10 лютого 1992 року відбувся перший офіційний футбольний матч в історії незалежної України, в якому зіграло хмельницьке «Поділля». Він пройшов у закарпатському місті Іршава. У поєдинку попереднього етапу Кубка України зустрілися «Поділля» та чернівецька «Буковина» (Чернівці). Результат гри – 1:1 (по пенальті 1:3). Першим м'яч у цьому матчі (одночасно, й найперший м'яч в офіційних матчах незалежної України) на 42 хвилині забив гравець «Поділля» Віталій Бугай.

У 2015 році надійшла звістка про загибель в зоні АТО бойця 8-го окремого полку спеціального призначення Євген Бушнін. 10 лютого в результаті обстрілу бойовиками міста Краматорськ касетними снарядами із суббоєприпасами підвищеної дальності «Торнадо» загинув не лише Бушнін, а й ще троє військових та семеро мирних жителів. Поховали Євгена Валерійовича на кладовищі «Яцево» у Чернігові.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую