ye-logo.v1.2

27 лютого: історія, події та факти

Історія 1432
У 1895 році цього дня у Кам
У 1895 році цього дня у Кам'янці-Подільському розпочав роботу перший з'їзд лікарів Подільської губернії завдяки зусиллям видатного вченого Данила Заболотного, який у той час працював на Поділлі. Фото: nas.gov.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У 1932 році 27 лютого в Україні створено перші п’ять областей. Цей досвід територіального поділу в Україну запозичили з сусідніх республік. Одна із 5 новостворених областей, Вінницька, поглинула округи, які були на території нинішньої Хмельницької області. І лише 22 вересня 1937 року утворилась Кам’янець-Подільська область. До неї увійшли 33 райони, що відділилися із Вінницької. А 15 березня 1941 року раднарком УРСР вирішив центр області перенести з Кам’янця-Подільского до Проскурова.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1900 - американський учений Фелікс Гоффман, який працював у лабораторії компанії "Bayer", уперше штучно отримав ацетилсаліцилову кислоту. Згодом ліки отримали назву "аспірин".
  • 1900 - у Мюнхені засновано футбольний клуб "Баварія". На сьогодні найтитулованіший клуб Німеччини — "Баварія" 15 разів ставала чемпіоном і 22 рази вигравала кубок країни.
  • 1922 - Верховний Суд США одностайно підтримав 19-ту поправку до Конституції, що гарантувала жінкам право брати участь у виборах.
  • 1932 - англійським фізиком Джеймсом Чедвіком відкрито нейтрон — елементарну частинку, яка не має електричного заряду. За це відкриття у 1935 році Чедвік отримав Нобелівську премію.
  • 1965 - відбувся політ першого у світі широкофюзеляжного транспортного літака Ан-22, створеного в київському КБ ім. Антонова.
  • 1974 - у Нью-Йорку мільйонним тиражем вийшов перший номер щотижневого журналу "People", що розповідає про життя зірок шоу-бізнесу.

Цього дня народилися

  • 1866 року в Кам’янці-Подільському народився Гнат Житецький — український літературознавець, історик і книгознавець. 1889 року він закінчив Київський університет. Протягом 1890—1924 років учителював у середніх навчальних закладах Петербурга і Києва. У 1898—1903 роках був співробітником «Великої екциклопедії», надрукував близько 300 статей і довідок. Один із засновників Всенародної бібліотеки України при Всеукраїнській академії наук (нині Центральна наукова бібліотека імені Володимира Вернадського Національної академії наук України), в якій у 1922—1929 роках завідував відділом рукописів. Автор ґрунтовних статей про українських письменників і вчених. Гнат Житецький помер 8 квітня 1929 року в селі Буча (нині місто обласного значення в Київській області).
  • 1875 року народився Володимир Філатов, український лікар-офтальмолог, організатор і керівник Українського науково-дослідного експериментального інституту очних хвороб та тканиної терапії, автор методу та інструментарію пересадки рогівки на більмо, відкривач явища біогенної стимуляції.
  • 1887 року народився Петро Нестеров, російський військовий льотчик-ас, який першим виконав «мертву петлю» (1913).
  • 1902 року народився Джон Стейнбек – відомий письменник в американській літературі 20 століття. Виграв Пулітцерівську премію за романи «Грона гніву», що вийшов 1939 року, та «Про людей та мишей» 1937 року. За життя встиг написати 25 книг: 16 романів, 6 нехудожніх книг і кілька збірок оповідань. 1962 року Стейнбек отримав Нобелівську премію з літератури.

Цей день в історії Хмельниччини

З архівних джерел відомо що у 1895 році саме 27 лютого у Кам’янці-Подільському розпочав роботу перший з’їзд лікарів Подільської губернії. Він відбувся завдяки зусиллям видатного вченого Данила Заболотного, який у той час працював на Поділлі. Він виступив на з’їзді із доповіддю про бактеріологію холери, запропонував профілактичний шлях боротьби із заразними хворобами. Цей напрямок був основним в охороні здоров'я того часу, оскільки на території губернії ширилась епідемія. З’їзд лікарів Подільської губернії тривав до 8 березня.

У 2014 році 27 лютого зброя хмельницького СБУ перейшла у власність армії. 25 тонн зброї, яку вивезли з управління СБУ Хмельницькій області, після подій 19 лютого, передали на баланс військових - частини А 0553, яка базується у мікрорайоні Дубово. Забрали зброю за наказом міністра оборони.

Тоді ж з'явилась інформація про начальника хмельницького СБУ Віктора Крайтора, який взяв на себе відповідальність за стрілянину під управлінням. Начальнику управління оголосили підозру про вчинення злочину і взяли під варту. Заступник прокурора Хмельницької області Руслан Мартиненко, 27 лютого повідомив, що Віктор Крайтор знаходиться у Військово-медичному центрі Збройних Cил України у Вінниці.

Звістки зі Сходу 27 лютого 2016 року були трагічні. У зоні проведення антитерористичної операції загинув військовослужбовець 54-ї окремої механізованої бригади із Шепетівки - Олександр Тимошишин. Він загинув під час виконання бойового завдання в районі Артемівська.

А у Пісках в цей день загинув боєць із Кам’янця-Подільського з позивним «Танчик» - Микола Флерко. Військовий пішов на позицію з двома журналістами. Міна влучила прямо по позиції. Микола Флерко помер на місці від отриманих ран.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую