ye-logo.v1.2

16 березня: історія, події та факти

Історія 1408
Сенатським указом від 16 березня 1833 року жителі повітового містечка Нова Ушиця були названі міщанами
Сенатським указом від 16 березня 1833 року жителі повітового містечка Нова Ушиця були названі міщанами. Фото: tutbuv.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Торік цього дня у Хмельницькому оголосили про посилення заходів проти коронавірусу. Зокрема, тоді місцева влада прийняла рішення з наступного дня закрити ринки, торгові центри і кафе. Розважальні і культурні заходи теж було скасовано. Кінотеатри, театри, клуби, музеї та інші заклади культури та дозвілля комунальної форми власності, за рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, були закриті на карантин.

Водночас лікарні Хмельницького змінили режим роботи через карантин. Крім того, тоді подекуди вирішили обмежити госпіталізацію хворих з плановими патологіями, а хмельничан закликали попередньо узгоджувати візити до медичних закладів.

Цього ж дня до Хмельницької інфекційної лікарні, яка була опорним медичним закладом для боротьби з коронавірусом, надійшла перша партія експрес-тестів на коронавірус. Заклад отримав 20 експрес-тестів.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1867 - француз Жозеф Моньє, колишній садівник, отримав патент на напружений бетон, що став головним матеріалом для зведення висотних споруд
  • 1880 - за підозрою в революційній агітації заарештований український поет Іван Франко.
  • 1919 - у США вперше випробувано бездротовий телефон для переговорів із літаком.
  • 1960 - у Нью-Йорку представлено перший автомобіль на сонячних батареях.
  • 1962 - генсек КПРС Микита Хрущов оголосив про те, що СРСР має міжконтинентальну ракету.

Цього дня народилися

  • 1751 - народився Джеймс Медісон, 4-й президент США, республіканець, один із ключових авторів Конституції країни
  • 1787 - народився Георг Ом, німецький фізик, автор одного з основних законів електричних кіл
  • 1859 - народився Олександр Попов, російський фізик і електротехнік, винахідник радіо
     

Цей день в історії Хмельниччини

16 березня 1833 року жителі повітового містечка Нова Ушиця були названі міщанами. 6 липня 1795 року було утворено ряд повітів, в тому числі й Ушицький повіт, до якого ввійшло і Літнівецьке староство (Літнівці – нині Нова Ушиця). А з 1808 року староство було віддано в безоплатну оренду подільському цивільному губернатору, пізніше дійсному статському раднику Володимиру Івановичу Чевкіну. В 1829 році для зручності центр Ушицького повіту перенесено зі Старої Ушиці до Літнівець, і щоб не змінювати назву всього повіту, перейменували місто Літнівці у Нову Ушицю. Після цієї події та переведення сюди повітових «присутствених місць» сенатським указом від 16 березня 1833 року жителі повітового містечка були названі міщанами. До складу Ушицького повіту входило 15 волостей, п’ять із них: Калюська, Струзька, Пилипковецька, Капустянська, Косиковецька і частково Миньковецька сформували у другій половині ХХ століття Новоушицький район.

16 березня 2015 року правоохоронці оприлюднили першу інформацію по справі вбивства редакторки “Нетішинського вісника” Ольги Мороз. В перед день її мертвою знайшли у власній квартирі. Тоді у 2015 в правоохоронців було чимало версій смерті журналістки, проте до цього часу результатів немає… Того ж дня 16 березня, Нетішин попрощався із головним редактором "Нетішинського вісника". Поховали Ольгу Мороз на Рівненщині, звідки вона родом.

16 березня 2014 року, у Хмельницькому зірки футболу зіграли матч пам'яті Небесної сотні. Цього дня до обласного центру завітала ціла плеяда зірок київського «Динамо», які уособлювали столичний клуб протягом більш ніж тридцяти останніх років. Аби вшанувати загиблих на Євромайдані у Києві — бійців Небесної сотні — у спортивний комплекс «Поділля» приїхали Володимир Бессонов, Сергій Кузнєцов, Володимир Лозинський, Іван Яремчук, Віктор Хлус, Олег Саленко, Андрій Оксимець, Олександр Призетко, Едуард Цихмейструк, Юрій Дмитрулін, Сергій Беженар, Олександр Венглинський та Святослав Сирота. Протистояли їм ветерани «Поділля», які у різний час захищали честь хмельницького клубу. Як і годиться у таких матчах, основний час закінчився унічию — 2:2, але футболісти подарували вболівальникам і серію післяматчевих пенальті.

У 2014 році зірки київського «Динамо» та ветерани хмельницького «Поділля» зіграли матч пам'яті Небесної сотні. Фото: з архіву

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую