ye-logo.v1.2

Сьогодні день тиші перед парламентськими виборами: що це означає

Політика 2293
День тиші не поширюється на розповсюдження інформації, що стосується безпосередньо самих виборів
День тиші не поширюється на розповсюдження інформації, що стосується безпосередньо самих виборів. Фото: dpchas.com.ua

За порушення дня тиші встановлена адміністративна відповідальність.

Сьогодні, 20 липня, в Україні розпочався день тиші напередодні дострокових парламентських виборів. Законом заборонена будь-яка політична реклама чи передвиборча агітація на користь кандидатів у народні депутати.

З 00:00 суботи, 20 липня, комунальні служби зобов’язані зняти раніше розклеєні в публічних місцях передвиборні агітаційні матеріали політиків – білборди, банери, вивіски, рекламу на транспорті, вітринах тощо.

Кандидатам до Верховної Ради заборонено проводити 20 липня зустрічі з виборцями та поширювати агітацію у ЗМІ. Також не можна показувати агітаційні фільми чи кліпи, розповсюджувати виборчі листівки, плакати, публічно закликати голосувати за або не голосувати за певних кандидатів, а також публічно оцінювати їхню діяльність.

Будь-яка політична реклама вважається незаконною і призведе до неприємних наслідків для тих кандидатів у нардепи, у чиїх інтересах вона проводиться.

День тиші не поширюється на розповсюдження інформації, що стосується безпосередньо самих виборів – роз’яснення законодавчих норм, порядку голосування, запрошення взяти участь у виборах.

Яке покарання загрожує порушникам дня тиші?

За порушення дня тиші встановлена адміністративна відповідальність. За агітацію простим громадянам загрожує штраф у розмірі 510-850 гривень, а посадовцям – 850-1360 гривень.

Але сам факт порушення спершу треба довести в суді. Коли поліція виявляє порушення, то складає протокол, а тоді суд ухвалює рішення.

Чи карають за агітацію у соціальних мережах?

Закон України передбачає відповідальність за агітацію в день тиші лише для інтернет-ЗМІ. Для звичайних користувачів покарання на сьогодні не передбачено. Юзери не є ані членами політичних партій, ані ЗМІ, ані рекламними та піарагенціями, тому на них не поширюється заборона на передвиборчу агітацію.

Проте українцям варто утриматися в день тиші від аватарок у Facebook із закликом підтримати ту чи інше партію або кандидата-мажоритарника на виборах. Незважаючи на відсутність покарання, це також є порушенням законодавства.

Читайте також: У Хмельницькому та Кам’янці-Подільському використовують адмінресурс — ОПОРА

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую