ye-logo.v1.2

Та йдіть ви у лазню… за здоров’ям

Суспільство 2775

У лазні можна схуднути, помолодшати і навіть… народити дитину

«А під Новий рік ми ходимо у лазню…». Ця фраза, мабуть, відома кожній людині, котра живе на пострадянському просторі. Й справді, лазня в житті українців посідає доволі значне місце, і, незважаючи на еру суцільної цивілізації й можливість щодня приймати ванну чи душ, попаритися у лазні – це щось! Однак, крім гігієнічного ефекту, лазня позитивно впливає на здоров’я. Про те, чому лазню часто називають цілителькою, піде мова далі.

Чому вона корисна?
Під впливом паро-жарових процедур відбувається своєрідне тренування серцево-судинної системи за рахунок посилення  кровообігу та збільшення серцевого викиду крові. Гаряча лазня – це ще й прекрасний тренажер для шкіри. Жар лазні відкриває та прочищає пори, стимулює діяльність сальних залоз, активізує кровообіг, що сприяє енергійному виведенню шлаків та надлишків молочної кислоти – одного з головних факторів втоми. Цілющі властивості лазні для різних систем та органів людини розглянемо докладніше.

Допоможе скоротити тривалість пологів і зменшить біль
У житті багатьох народів лазня була навіть місцем, де люди з’являлися на світ і помирали. Свого часу в Росії народжували у лазні навіть бояри та представники царських сімей. А звичка фінських жінок народжувати у сауні останнім часом стала предметом уваги лікарів. Виявилося, що сауна, особливо домашня, з бактеріологічної точки зору є стерильним простором. У сауні легко створити усі умови, щоб прийняти пологи: там багато теплої води, є потрібна температура повітря та низка інших гігієнічних умов як для породілі, так і для новонародженого. Якщо у період вагітності жінка правильно користувалася сауною чи лазнею, пологи проходять значно легше, та й їхня тривалість скорочується десь на третину. У вагітних, які відвідували лазню, пологи менш болючі. Це пов’язано, насамперед, з психікою, збільшенням еластичності зв’язочного апарату, зниженням надмірного м’язового напруження, позитивним впливом лазні на вегетативну нервову систему. Лазня викликає збільшення лактації у жінок, котрі годують грудьми. Відомо, що у близько 70 відсотків жінок під час вагітності спостерігається варикозне розширення вен.  Якщо ж вагітна відвідує лазню, то ці проблеми зменшуються. Також рідше трапляються тромбози та їх ускладнення. Також у вагітних при відвідуванні лазні зменшуються головні болі, втомлюваність та шлунково-кишкові розлади. Та й деякі інфекційні захворювання, у тому числі і грип,  вагітні переносять краще.
Крім того, лазня використовується і при лікуванні гінекологічних захворювань. В основному, коли йдеться про хронічні процеси. Позитивний вплив лазні на протікання гінекологічних захворювань пов’язаний зі збільшенням кровообігу у шкірі, покращення кровообігу у внутрішніх органах. Лазня корисна при  порушеннях функцій яєчників та пов’язаних з цим розладом функцій матки, аменореї, хронічних запальних процесах внутрішніх статевих органів, ускладненнях після переривання вагітності, клімактеричному синдромі.
Серед протипоказів: гострі запальні процеси, стани після оперативних втручань, ускладнена вагітність.

Оздоровити дитину
У багатьох країнах лазню використовують для лікування й профілактики різноманітних дитячих захворювань. Насамперед – при захворюваннях органів дихання, ревматичних та шкірних хворобах. Якщо немає протипоказів, то лазню може відвідувати кожна дитина, однак потрібно розробити щадний режим. І ніколи не змушуйте дитину робити у лазні те, чого вона не хоче.
Але для дитини лазня може бути небезпечною:
– у ранньому віці -  при виражених порушеннях обміну речовин;
– при прихованих травмах, котрі виникли в перинатальному періоді;
– можливе виникнення судомних станів – через патології центральної нервової системи;
– при  вроджених вадах серця;
– при хронічних захворюваннях нирок, сечовивідних шляхів, шлунково-кишкового тракту, печінки та ендокринних порушеннях. Відвідувати лазню можна тільки після лікування цих хвороб;
– при гострих інфекційних захворюваннях;
– при онкологічних захворюваннях.

Відновитися після хвороби та не хворіти
Лазня є одним з фізіотерапевтичних методів реабілітації. Якщо її ввели у програму реабілітації, то потрібно дотримуватися основних правил:
– точно регламентувати тривалість перебування у парилці;
– підтримувати в парилці визначені температуру та вологість повітря;
– точно дотримуватися послідовності процедур;
– дотримуватися тривалості перебування у басейні.
Лазню можна комбінувати з іншими методами реабілітації, особливо з масажем.
Лазня – хороший спосіб профілактики різних захворювань. Відвідувати лазню чи сауну можна для профілактики:
– захворювань, пов’язаних з охолодженням організму;
– серцево-судинних захворювань;
– неврозів та психоневрозів;
– зняття втоми.

Схуднути
Лазня здавна вважається хорошим засобом для позбавлення від зайвої ваги. Досвід показує, що при правильному використанні банних процедур можна значно й безболісно скинути зайву вагу, особливо якщо поєднувати їх з раціональним харчуванням. Для схуднення у лазні можна використовувати різні засоби та процедури:
1. Натирання тіла медом та тертою редькою або медом та сіллю.  Використання солі можливе лише при відсутності на тілі навіть найменших ознак шкірних захворювань – висипів, грибкових уражень, подряпин, виразок. При натиранні тіла сумішшю солі та меду з наступним відвідуванням парилки можна досягнути хорошого результату. Щоб максимально скористатися цією процедурою, необхідно, вийшовши з парної, не змивати одразу з себе піт, а закутатися у халат чи рушник і продовжувати пітніти. І тільки через деякий час прийняти теплий душ.
2. Паритися. Причому, недовго (по 8-10 хвилин), але часто (4-5 заходів).  При цьому варто нічого не пити.
3. Разом з відвідуванням лазні, також потрібно звернути увагу на харчування. Принаймні, не переїдати.
4. Відмовтеся від пива, солодкої газованої води. Краще пити небагато  звичайного чи трав’яного чаю.
Такий метод схуднення медики вважають найкращим. За одне відвідування лазні можна скинути один-два кілограми.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую