ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

Підсумки дня: релігія, здоров'я та мораторій на продаж землі

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 616
Сьогодні Президент України підписав закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення
Сьогодні Президент України підписав закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Фото: ukrinform.ua

Якими були новини 4 лютого.

Перший понеділок завершального місяця зими продовжив теми, що були актуальними для читачів і в січні, - це релігія та здоров’я. В продовження теми перехідних процесів становлення Української Православної церкви, ще три парафії на Хмельниччині заявили про перехід до ПЦУ. За словами митрополита Хмельницького та Кам’янець-Подільського Антонія (Махоти), загалом в області вже 28 парафій виявили бажання перейти до ПЦУ.

Тим часом, не вщухають новини щодо ситуації з кором. Як ми повідомляли раніше, в області лише за січень захворіли на цю недугу майже стільки, як за увесь 2018 рік. Сьогодні ж в Хмельницькій міській інфекційній лікарні знову повідомили про нові зафіксовані випадки кору. Подекуди, хвороба супроводжується ускладненнями.

Щоб не допустити поширення кору в навчальних та дошкільних закладах міста Нетішина, там вирішили вдатися до деяких карантинних заходів. Зокрема, рекомендовано запровадити карантинні заходи у класах, де виявлені випадки кору. Також рекомендовано не допускати нещеплених осіб в навчальні заклади. Щоправда, зізнається мер Нетішина Олександр Супрунюк, заборонити нещепленим дітям приходити до школи, міська влада не має повноважень, тому їхнє здоров’я – на совісті батьків.

Ще одна новина нинішнього дня – також від медиків: перший випадок ботулізму зафіксований на Хмельниччині. Відомо, що на лікарняні ліжка потрапили чоловік та дружина, які споживали м’ясну тушонку. На щастя, життя обох медикам вдалося врятувати. Нині їхній стан - середньої важкості.

Особливо невтішні новини в плані здоров’я сьогодні озвучили лікарі-онкологи. 4 лютого, у Всесвітній день боротьби проти раку, підрахували, що онкохвороби посіли други місце в структурі смертності населення. У 2018 році в Хмельницькій області зареєстровано близько 5 тисяч нових випадків злоякісних новоутворень. З 2000 року захворюваність на рак зросла на 16 відсотків. Іншими словами, один із сорока жителів області хворіє на рак…

Щодо новин всеукраїнських, то, відомо, що сьогодні, 4 лютого, Президент України Петро Порошенко підписав закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року. «Перед запровадженням в Україні обігу земель сільськогосподарського призначення спершу необхідно напрацювати та ухвалити законодавчу базу щодо формування розвинутої мережі фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації», – йдеться у пояснювальній записці до закону про продовження мораторію на продаж землі, повідомляє Радіо Свобода.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую