ye-logo.v1.2
22 Січня, 2020

Протест проти негуманності, «кнопкодавство» та прощання з Героєм – відеопідсумки тижня

Юна МІТРАШКО Суспільство 1418

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Якими були новини тижня що минає.

Інформаційний простір цього тижня був різноплановим і не нудним. Новинна стрічка рясніла протестами, вибаченнями, зверненнями, відкриттями та прощанням. Про основні події дивіться і читайте у традиційному підсумку від команди сайту «Є».

На території Хмельниччини додалось ще три локації, де патрульні вимірюють швидкість руху автомобілів за допомогою пристрою «TruCAM». З 19 вересня, патрульні контролюють швидкість на вулиці Західно-Окружній, що в обласному центрі, східному під'їзді до Хмельницького, поблизу Давидковецького перехрестя, та ще одній ділянці на трасі М-12.

Цього тижня на крайній сесії Хмельницької обласної ради депутати звернулися до президента Володимира Зеленського щодо «кнопкодавів». У тексті звернення Володимира Зеленського просять ініціювати конституційні та законодавчі зміни, щоб створити механізм дострокового припинення депутатських повноважень у разі так званого «кнопкодавства». Це зокрема стосується народної депутатки від Хмельниччини Олени Копанчук, яку помітили 11 вересня у неособистому голосуванні, і хоч пізніше депутатка публічно вибачилась за такий вчинок, місцеві депутати вирішили другого шансу таким вчинкам не давати. Після обговорення та навіть словесної перепалки рішення про звернення прийняли. Чи вплине воно на депутатську долю Олени Копанчук — поки не відомо.

Цього тижня Хмельниччина прощалася ще з одним Героєм, який загинув в російсько-українській війні. 14 вересня, внаслідок важких поранень, помер Максим Кондратюк. Військовий, під час виконання бойового завдання в зоні операції Об’єднаних сил, потрапив під обстріл. Тіло Героя транспортували в Красилів, звідки він родом. Мешканці міста зустріли свого земляка кілька кілометровим живим коридором через усе місто. Максим Кондратюк став десятим Героєм – захисником України з Красилівщини, які загинули в російсько-українській війні.

На тижні НАК «Нафтогаз України» розрахувала нову ціну природного газу для населення. У вересневих платіжках вона знизиться. Для жителів Хмельницької області вартість газу становить 6 гривень 43 копійки за кубометр, це на 19 копійок дешевше ніж у серпні. Для шепетівчан та жителів Шепетівського району вартість газу становитиме у вересні – 6 гривень 26 копійок за кубометр.

Хмельницький разом з ще 20 містами країни висловив протест проти негуманного поводження із тваринами. Зоозахисники зібрались на майдані, провели інформаційну кампанію та підписали універсал. У ньому зоозахисники просять Верховну Раду підтримати вимоги щодо поводження із тваринами. Зокрема: заборона використання тварин у цирку, закриття дельфінаріїв, та створення зоополіції, яка б контролювала поводження людей із тваринами. На подію прийшло декілька десятків містян. Більшість з них на марш привели своїх домашніх улюбленців.

А в Полонному для туристів відкриють підземелля 18 століття. Його почали досліджувати археологи і волонтери в серпні під час літньої польової археологічної школи. Досліджуючи підземну споруду, археологи зробили чимало цікавих відкриттів. Розчистили дві галереї, поєднані між собою. Одну – протяжністю 15 метрів, іншу – 8 метрів. А повністю розчистити галерейні об’єкти планують вже до кінця року. Потім цей підземний об’єкт в Полонному планують музеєфікувати та зробити принадою для туристів.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую