ye-logo.v1.2
18 Листопада, 2019

Спочатку обговорення, а потім гроші: хмельничани оцінять проєкт сміттєпереробного заводу

Юна МІТРАШКО Суспільство 754
За процедурою обговорення триватиме 120 днів
За процедурою обговорення триватиме 120 днів. Фото: з архіву

Такі вимоги Європейського банку реконструкції та розвитку, який буде фінансувати проєкт.

На початку наступного року Хмельницька міська рада планує підписати угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку. Фінансова установа має виділити 15 мільйонів євро кредиту на будівництво сміттєпереробного комплексу та 5 мільйонів євро гранту на впорядкування міського сміттєзвалища. Протягом цього року тричі міжнародні експерти приїжджали у Хмельницький, аби провести дослідження і підготувати звіти, якими ЄБРР буде керуватися при прийнятті остаточного рішення щодо надання кредитних коштів.

За словами керівника офісу проєкту «Розумне Довкілля. Хмельницький» Миколи Ваврищука, звіти фахівців вже на стадії внутрішнього обговорення, після якого за процедурою ЄБРР своє слово мають сказати хмельничани. Аби була можливість вникнути у суть проєкту обговорюватимуть його протягом чотирьох місяців. Проходити такі обговорення будуть у форматі публічних зустрічей з містянами.

«Процедура ЄБРР, який буде фінансувати наш проєкт передбачає громадські слухання на кожному етапі. Перший почнеться вже за місяць коли будуть оприлюднені звіти, це близько тисячі сторінок. За процедурою обговорення триватиме 120 днів. Лише після цього питання кредитування буде виноситись на раду директорів ЄБРР. Ми розраховуємо що це буде у березні наступного року», - пояснює Микола Ваврищук.

Додає, що ці звіти стосуються всіх аспектів - соціального, економічного, екологічного та інших. ЄБРР найнявши консультантів повністю пропрацювали всі питання від орнітологічних досліджень до аналізів води та повітря.

«Вони це роблять для того, аби всі результати проєкту сприяли покращенню. Експерти також підтвердили, що механіко-біологічна переробка найкраще підходить для нашого міста. Окрім того, вони перевірили усі цифри і данні щодо вартості робіт. Цими звітами у майбутньому ЄБРР буде керуватися при прийнятті остаточного рішення щодо надання кредитних коштів», - говорить Микола Ваврищук.

Нагадаємо, у жовтні Хмельницька міська рада прийняла рішення виділити додаткові коштів на покупку земельної ділянки під будівництво сміттєпереробного заводу. Перед тим міськрада анонсувала, що майбутній сміттєпереробний комплекс коштуватиме від 526 до 676 мільйонів гривень. Техніко-економічне обґрунтування майбутнього сміттєпереробного комплексу виготовили минуло річ.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую