ye-logo.v1.2

На старому кладовищі у Хмельницькому обрізають дерева: що планують робити

Суспільство 4675
Комунальники обрізають дерева на старому кладовищі
Комунальники обрізають дерева на старому кладовищі. Фото: автора

Територію кладовища розчищають регулярно.

Уже декілька днів у Хмельницькому зрізають аварійні та сухі дерева на старому кладовищі, що на вулиці Кам'янецькій. Як розповідає керівник спеціалізованого комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба» Сергій Бортник, такі роботи проводять регулярно.

«Там багато аварійних дерев, дуже часто вони просто падають на могили, проїжджу частину, навіть у безвітряну погоду. Багато дерев ростуть на склепах і не мають міцно закріпленої кореневої системи, ті склепи провалюються з часом. Цього року на вирізання аварійних та сухих дерев витратили понад 80 тисяч гривень. Буває, що гілка зачепить хрест, то ми те, що пошкодили, відразу відновлюємо», - розповідає Сергій Бортник.

За його словами, навесні на цвинтарі планують посадити близько 500 дерев. Це мають бути липи, клени та дуби. Висаджуватимуть їх працівники підприємства, але всі охочі волонтери також зможуть долучитись.

Територія кладовища приводять до ладу

«Наразі виготовлено проєктну документацію на облаштування доріжок на старому кладовищі. Будуть вони від вулиці Толстого через усе кладовище, і ще один вихід з вулиці Чехова на вулицю Кам'янецьку. Також плануємо облаштувати освітлення. Минулого року встановили уже частину стовпів», - каже керівник ритуальної служби.

Чимало могил у занедбаному стані
Міська ритуальна служба не забов'язана доглядати за могилами

Сергій Сергійович розповідає, що на старому кладовищі хоронили людей у 19-20 столітті. Останні поховання датуються 1964 роком, потім кладовище перенесли на Шаровечку. Наразі 90% могил люди не доглядають і вони у занедбаному стані.

Читайте також:  У Хмельницькому хочуть збудувати крематорій

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую