ye-logo.v1.2

Спокійно та без паніки: як живе Хмельницький в умовах карантину (ВІДЕООПИТУВАННЯ)

Суспільство 4599

В місті ввели обмежувальні заходи.

Минуло більше ніж тиждень з того часу як в Україні та місті Хмельницькому зокрема оголосили карантин. Наразі в місті зачинені усі торгово-розважальні центри, театри та кінотеатри, заклади громадського харчування. Влада міста закликає підприємців надати їх працівникам можливість працювати дистанційно аби обмежити масові скупчення людей. Містян просять сидіти вдома і виходити на вулицю якого мого рідше. У маршрутки і тролейбуси пускають лише обмежену кількість людей і ті, кому вдалось під'їхати у справах, мають бути одягнені в маски.

Ще місяць тому така ситуація взагалі здавалась б абсолютно не реальною, а сьогодні це наша реальність. Усі перелічені обмеження не настільки відчутні, допоки сидиш вдома, а вийшовши на вулицю, помітно, що людей поменшало. Перехожі у захисних масках, дехто рукавички гумові носить. Трохи більше людей у центральній частині міста, а, особливо, на зупинках громадського транспорту. Кореспонденти сайту «Є» поцікавили у людей на вулиця, як вони переживають карантин – вдома чи на роботі, і чи є страх перед хворобою, інформація про яку лунає з гучномовців на вулицях, радіо, телебачення та інтернету.

Вулиця Проскурівська стала не настільки людна, як була до карантину. Фото: Артема Баландіна
Біля кінотеатру Шевченка подекуди прогулюються люди
У тролебусах люди в масках

Хмельничанка Ольга розповідає, що через карантин змушена була відправили дітей до бабусі з дідусем в село. Там менша кількість населення і малеча може безпечно побігати на подвір'ї.

«Для мене найбільший дискомфорт в цій ситуації, це те що розділені з дітьми. Бо, або вони будуть з нами зачинені в квартири, або бігатимуть в селі на свіжому повітрі, де безпечніше. Ми з чоловіком особливо з дому не виходимо, за необхідності кудись їдемо на власному авто», - каже жінка.

Ольга додає, що непокоїть її також ситуація фінансами. Бо ж всі розуміють, що такі карантинні заходи вдарять не тільки по економіці країни, а й по сімейних бюджетах більшості українців.

«Як медичний працівник я стурбована, що мої колеги за свою мінімальну зарплату повинні зараз бути, як то кажуть, на передовій. По своїй сфері діяльності не стикаюсь з хворими на коронавірус, але інші лікарі працюють»,- додає жінка.

Ще одна хмельничанка поважного віку Світлана Володимирівна, розповіла, що ретельно дотримується усіх рекомендацій Міністерства охорони здоров'я – в аптеку вийшла одягнута у захисній масці та рукавицях.

Біля площі також не людно
Дитячий майданчик - пустує

«Я не ходжу на прогулянки, через день за продуктами виходжу. Якихось збережень продуктових собі не роблю. Вдома провітрюю помешкання, часто мию підлогу і поверхні. Маю всякі домашні заняття, тому не сумую. Як такого сильного дискомфорту через карантин не відчуваю. Не подобається, що в період такий, коли всі одне одному мали б допомагати, ціни на продукти потроху ідуть вверх», - ділиться власними міркуваннями Світлана Володимирівна.

Хмельничанка каже, що паніки, як такої, в неї не має. Але існує страх того, що може захворіти, бо перебуває у групі ризику через вік.

«Карантин переживаю нормально. Гуляю з дитиною, стараюсь нізким не спілкуватись, тримаюсь на відстані двох метрів від людей. У мене особисто паніки немає, а от що стосується рідних, о трохи є».- розповідає пан Юрій, який прогулювався Проскурівською з онуком.

Додає, що для нього особисто в карантині недовподоби - це обмеження спілкування з людьми. Зізнається, приємно гуляти з дитиною і бачити, як він грається із такими ж малюками.

Читайте також: Залишайся вдома: чим варто запастися, щоб пересидіти пандемію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую