ye-logo.v1.2

«Про успішну трансплантацію говорити зарано»: як проходить лікування Діми Шелудька закордоном

Суспільство 2016
Хлопчик наразі знаходиться на лікуванні у Німеччині
Хлопчик наразі знаходиться на лікуванні у Німеччині. Фото: надане Іваном Шелудьком

Хмельничанин й досі проходить інтенсивне лікування.

Понад два місяці Дмитрик Шелудько разом з батьками перебуває на лікуванні у Німеччині.

Восени минулого року в хлопчика діагностували рідкісне захворювання – Анемію Франконі. Майже три місяці молода сім’я з Хмельницького збирала кошти на лікування свого сина. За короткий час їм вдалося зібрати 380 тисяч євро. У березні Міністерство охорони здоров’я України виділило з бюджету ще 145 тисяч євро. Після закриття збору грошей, сім’я Шелудьків вирушила на лікування до університетської лікарні міста Фрайбург, Німеччина.

У травні Дмитрику провели довгоочікувану трансплантацію стовбурових клітин від нерідного донора.

«Після введення концентрату, Дмитрик почував себе добре. Одна через декілька днів піднялася висока температура. Медики довгий час не могли зрозуміти в чому причина. Лише після додаткових обстежень у сина виявили грибок легень. На щастя, ми його позбулися. Зараз наші справи покращуються. Минулого тижня у Діми взяли аналіз на кількість власних та донорських клітин у кістковому мозку. Він робиться біля 20 днів. Його результати покажуть, чи трансплантація була успішною. Поки про це говорити зарано», - розповів сайту «Є» батько Дмитрика Іван Шелудько.

Чоловік каже, що на Дмитрика чекає ще попереду складне та довготривале лікування. Сім’я Шелудьків щонайменше ще пів року буде у Німеччині.

«До грудня Діма має проходити інтенсивну терапію. Потім нам лікарі скажуть скільки ще потрібно відвідувати клініку і скільки буде тривати реабілітація з постійним контролем», - розповів Іван Шелудько.

Попри постійні процедури, Дмитрику дозволили майже щодня ходити на прогулянки. Через те, що його шкіра та очі дуже чутливі до сонячного проміння, хлопчику одягають панаму та окуляри, а шкіру змащують кремом від сонця.

Батько Дмитрика каже, що на прогулянки син збирається із задоволенням, а от повертатися до палати не хоче – постійно капризує.

Читайте також: Потрібна допомога: чотирирічний Любомир бореться з раком

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую