ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як хмельницькі мусульманки відзначили День хіджабу (ФОТО+ВІДЕО)

Суспільство 7118

У центрі міста перехожим дівчатам роздавали квіти.

Сьогодні, першого лютого, в обласному центрі жінки, одягнені в хіджаби, роздавали хмельничанкам квіти та цукерки. Таким чином хмельницькі мусульманки вирішили відсвяткувати Всесвітній День хіджабу та підняти настрій жителям міста.

За словами організаторок акції, подібний захід проходить в Україні вчетверте. Усе для того, щоб показати: хіджаб - це красиво та скромно, а ще – це не примус, а усвідомлений вибір.

«Ми хочемо розвіяти стереотип, що мусульманка – це жінка, яка сидить вдома. Насправді – це освічена жінка, яка розвиває бізнес, навчає дітей та бере участь у різних сферах життя. Ми показуємо, що зі всіма спілкуємося, відкриті до співпраці та дружби», - говорить голова Хмельницької філії Всеукраїнської асоціації мусульманок Марьям Мухамедова.

Хіджаб є одним із головних елементів одягу мусульманок. Він допомагає прикрити тіло, оскільки в мусульманському світі жінкам дозволяється відкривати лише обличчя та кисті рук.

Поява в суспільстві жінки в хіджабі інколи викликає неоднозначну реакцію. Водночас, як розповідають учасниці акції, вони хочуть бути ближчими до людей, з якими живуть в одній країні.

«Хіджаб – це не загроза, ми не терористи, а люди, які виступають за добро і проти будь-якого насилля», - додає жінка.

Подібні акції пройшли в різних містах України.

Сама ж Марьям зізнається, носить хіджаб вже десять років. Хоча батьки у неї не мусульмани, вона самостійно для себе обрала Іслам. Тепер вона заміжня, виховує чотирьох дітей, та має власну справу.

«В Україні легко жити мусульманам. Звісно, є деякі нюанси. Але кожен мусульманин, який хоче виконувати свої обов’язки, може це зробити. Ми молимося п’ять разів на день, дотримуємося посту, виховуємо своїх дітей. Наші діти ходять до школи. Якщо виникають якісь релігійні питання в освіті, завжди можна з учителем домовитися. Перешкод немає ні зі сторони учителів, ні зі сторони учнів», - ділиться Марьям Мухамедова.

Деякі хмельничанки цікавилися історією хіджабу.

Від квітів перехожі жінки не відмовлялися.

Організували акцію у центрі міста.

Долучилися до проведення заходу й маленькі хмельничанки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую