ye-logo.v1.2

Ціна на електроенергію, вартість навчання та американський пікнік — підсумки тижня

Суспільство 1648
24 липня у Хмельницькому проходив розважальний захід «Американський пікнік»
24 липня у Хмельницькому проходив розважальний захід «Американський пікнік». Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Для частини українців одна з найголовніших новин цього тижня була пов’язана з тарифом на електроенергію. Дія нинішнього мала б завершитися 31 липня, що могло спровокувати ріст цін на «світло». Втім, за кілька днів до цього урядовці вирішили відкласти це питання. Також вони внесли деякі зміни у правила карантину. А для Хмельниччини цей інформаційний тиждень виявився по-літньому млявим. Серед найбільш актуальних подій і матеріалів, які не були кримінальною тематикою, можна виділити питання вакцинації, вартості навчання у вишах області та місцевого аеропорту.

Отож, детальніше про події цього інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Коли мають скасувати нинішній тариф на електроенергію та для чого потрібне щеплення від COVID-19

Наразі в Україні для населення діє фіксований тариф на електроенергію. Він становить 1 гривню 68 копійок за кіловат, але у наступному місяці вартість могла «підскочити». Тоді ринок електроенергії мав би позбутися жорсткого державного регулювання ціноутворення тарифів. Однак Кабмін поки що відмовився від цього.

Урядовці 28 липня вирішили ще на місяць продовжити дію фіксованого тарифу. Відтак до 1 вересня кіловат для побутових споживачів надалі коштуватиме 1,68 гривні. Скільки він становитиме восени — досі не відомо. Цього питання на форумі «Україна 30.Децентралізація» торкнувся й Володимир Зеленський. На його переконання, для деяких категорій побутових споживачів тариф на електроенергію має бути нижчими за нинішні 1,68 гривні.

До речі,  засідання Кабміну також запам’яталося запровадженням чергових змін до дії карантину. Більшість з них пов’язані з перетином державного кордону. Відтак з 5 серпня невакциновані від коронавірусу громадяни України, повертаючись з інших країн, підпадатимуть під обов’язкову 14-денну самоізоляцію. З неї вони зможуть достроково вийти на ґрунті негативного результату тексту на COVID-19. Щоб не стикнутися з подібними проблемами під час проходження державного кордону українцям потрібно мати щеплення від коронавірусу та документи, які це підтверджують.

Щоб після повернення з-за кордону не йти на самоізоляцію, з 5 серпня громадянин України повинен мати хоча б одне щеплення від коронавірусу. Інфографіка: з фейсбуку МОЗ

Щоб після повернення з-за кордону не йти на самоізоляцію, з 5 серпня громадянин України повинен мати хоча б одне щеплення від коронавірусу. Інфографіка: з фейсбуку МОЗ

А на Хмельниччині, як і у решті регіонів, триває п’ятий етап кампанії вакцинації. Заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш розповів, що станом на 29 липня перше щеплення вже отримало 13 відсотків дорослих жителів обласного центру, тобто 30 тисяч людей. Натомість дві ін’єкції вже зробили 17 тисячам. Використовують чотири вакцини: AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer і Moderna.

Донедавна щеплення від коронавірусу робили лише людям, які досягли 18 річного віку. Проте цього тижня в Україні дозволили використовувати препарат Pfizer для вакцинації підлітків від 12-и років. Щоправда, лише в окремих випадках. Наприклад, якщо такий українець виїжджає на навчання в країну, для перетину кордону якої необхідні документи, які підтверджують проходження курсу вакцинації від COVID-19.

Вартість навчання, стан летовища й відпочинок по-американськи

Кореспонденти сайту «Є» проаналізували вартість навчання у вищих навчальних закладах Хмельницької області та виокремили найдорожчі спеціальності. Своєрідним рекордсменом стала Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія. Там рік навчання на гуманітарному факультеті (спеціальність — середня освіта, спеціалізація — музичне мистецтво) коштує 55 тисяч 700 гривень.

Також цього тижня знову писали про місцеве летовище. Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» хоче дослідити несучу спроможність штучних покриттів аеродрому: злітно-посадкової смуги, рульової доріжки, перону та місць стоянок літаків. Щоб визначити компанію, яка цим займатиметься, було проведено тендер. Перемогу на ньому здобуло київське товариство з обмеженою відповідальністю «Аеро ДС». За попередньою інформацією, його експерти мають провести відповідні дослідження та підготувати рекомендації до кінця цього року за 340 тисяч 300 гривень. Завдяки цьому вдасться зрозуміти, чи придатне та безпечне хмельницьке летовище для посадки пасажирських літаків.

На відвідувачів американського пікніка чекали різноманітні розваги. Фото: з архіву редакції

На відвідувачів американського пікніка чекали різноманітні розваги. Фото: з архіву редакції

Однією з найяскравіших подій цього інформаційного тижня став розважальний захід «Американський пікнік», який проходив 24 липня на території хмельницького Молодіжного парку. Відвідувачі цього тематичного свята не лише могли покуштувати смаколики, а й взяти участь у різноманітних спортивних розвагах, побувати на музичних виступах місцевих дуету «Svitlo» та гурт «Grace», а також — на кінопоказі просто неба. До речі, американські пікніки у Хмельницькому розпочали проводити кілька років тому.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую