ye-logo.v1.2

Премії кращим освітянам і обмежена кількість вакцин — підсумки тижня

Суспільство 3060
Жителі Хмельниччини по різному сприйняли запровадження «червоної» зони
Жителі Хмельниччини по різному сприйняли запровадження «червоної» зони. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Хмельницька область продовжує перебувати у «червоній» зоні карантину. Тому не дивно, що частина важливих новин була пов’язана саме з цією темою. Оскільки на території краю надалі погіршується ситуація з коронавірусом, на послаблення обмежень поки не варто очікувати. Втім, не усі дотримуються такої думки: деякі учасники акції протесту проти карантину та «примусової вакцинації» заявляли, що «лікарні порожні». Хоча дехто відмовляється робити щеплення від коронавірусу, їх рівень в області зростає, зокрема через непоширення більшості обмежень на вакциноване населення.

Були й інші новини. Наприклад, у Хмельницькому почали проєктувати нову дорогу, а Смотрицька селищна громада отримала нового голову. Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Життя у «червоній» зоні й активна вакцинація

На території Хмельницької області «червона» зона почала діяти з 30 жовтня. Її обмеження скасують лише за умови нормалізації епідеміологічних показників. Скільки для цього знадобиться часу — важко спрогнозувати. Востаннє подібне посилення карантину в області запроваджували 9 квітня, а скасували 6 травня, тобто тоді минув місяць.

На жаль, поки що епідеміологічна ситуація погіршується. Заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук 2 листопада розповів, що деякі лікарні краю майже повністю заповнені хворими на коронавірус. Більшість госпіталізованих потребує медичного кисню. Для забезпечення їх потреб витрачається приблизно до 20 тонн кисню на добу. Однак під час пікового навантаження добова потреба може зрости до 30 тонн. Тому щодня потрібно забезпечувати його постачання в лікарні. До речі, 95 відсотків нині виявлених випадків коронавірусу на території краю припадає на штам «Дельта». Звісно серед інфікованих є щеплені люди. Йдеться про 11,6 відсотка, з яких лише 0,8 відсотка потребували госпіталізації.

Під обмеження «червоної» зони не підпадає населення, яке пройшло повний курс вакцинації від коронавірусу, довідку про одужання від нього чи негативний тест. Щоб дізнатися як ставляться люди до таких правил, кореспонденти сайту «Є» поцікавилися думкою хмельничан. 

Впродовж тижня від коронавірусу щодня щеплювали 10-11 тисяч жителів області. Люди можуть обрати, яким препаратом отримати ін’єкцію: Pfizer, CoronaVac і AstraZeneca. Однак через зростання попиту та перебої з постачанням вакцин в Україну, їх кількість стала обмеженою. Як пояснив виконувач обов’язків гендиректора Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич, така ситуація спостерігається в усій Європі. За його словами, партію вакцин Pfizer область отримає у неділю, 7 листопада. Посадовець поки не знає точної кількості доз, але стверджує, що це буде «достатня кількість».

З огляду на таку ситуацію хмельницькі центри масової вакцинації впродовж цих вихідних, 6-7 листопада, працюватимуть з певними змінами. Наприклад, у центрі на вулиці Володимирській, 92 щеплення робитимуть препаратами Pfizer і CoronaVac, а у неділю — лише CoronaVac. Інформацію про графіки їх роботи ви можете знайти у матеріалі «Кількість вакцин від COVID-19 у Хмельницькому обмежена: чим та де щеплюватимуть».

Кращі освітяни, нова дорога та результати виборів

У деяких громадах країни 31 жовтня пройшли позачергові місцеві вибори. Зокрема, у Смотрицькій селищній громаді Кам’янець-Подільського району. Торік її головою люди обрали Людмилу Пелих. Оскільки у березні вона залишила цей світ, довелося призначати нові вибори. Цього разу місцеві жителі обирали зі шести претендентів. Найбільшу підтримку отримав висуванець від ВО «Батьківщина» Ігор Ялоха. За нього проголосував 981 виборець, тобто 45,31 відсотка від загальної кількості. Новий очільник Смотрицької громади свого часу був депутатом Хмельницької міської ради, а донедавна працював заступником Шепетівського міського голови. Детальніше про минуле та статки Ігоря Станіславовича ви можете дізнатися у матеріалі «Смотрицьку громаду очолить ексдепутат Хмельницької міськради: що про нього відомо».

А в обласному центрі почали проєктувати нову дорогу. Вона має з’єднати вулицю Степана Бандери зі Західно-Окружною та стати основним шляхом доїзду до майбутнього району житлової забудови. Як розповів заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук, наступного року заплановано завершити проєктно-кошторисну документацію, провести тендер і можливо розпочати будівництво. Прокладання дороги ймовірно займе чимало часу, адже воно вимагає значного фінансування. Скільки саме коштуватиме будівництво, посадовець поки не може сказати: сума залежатиме від готового проєкту. Зокрема, спершу потрібно визначитися, якою буде ширина нової дороги. Відомо, що на деяких ділянках вона точно скрадатиметься з чотирьох смуг, будуть велосипедні доріжки і тротуари.

Будівництво нової дороги попередньо планують розпочати у наступному році з боку вулиці Степана Бандери. Фото: з фейсбуку Миколи Ваврищука

Будівництво нової дороги попередньо планують розпочати у наступному році з боку вулиці Степана Бандери. Фото: з фейсбуку Миколи Ваврищука

Кращі представники освітньої сфери краю отримають Хмельницьку обласну премію імені Миколи Дарманського в галузі освіти та науки. Її лауреатів у восьми номінаціях нещодавно визначила відповідна комісія, а опісля затвердив голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій. Якщо коротко, премію призначать:

  • директорці Красилівського професійного ліцею Лесі Маланчак;
  • доцентці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Галині Гамрецькій;
  • старші й викладачці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Людмилі Будім;
  • викладачці Вищого професійного училища №11 Наталії Попіль;
  • вчителю фізкультури Кам’янець-Подільського НВК №13 Олегу Вергушу;
  • керівниці гуртка Кам’янець-Подільського центру дитячої та юнацької творчості Галині Коротенко;
  • виховательці дитсадка №9 «Теремок», що у Славуті, Буряк Валентині;
  • виконувачці обов’язків завідувача кафедри Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Тетяні Опалюк.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую