ye-logo.v1.2

Вибори 2020 на Хмельниччині – ЖИВИЙ БЛОГ

Вибори 19261
25 жовтня 2020 року - місцеві вибори
25 жовтня 2020 року - місцеві вибори. Фото: Алли Собко

25 жовтня в Україні обирали місцеву владу.

25 жовтня, відбувалися вибори до місцевих органів влади. Хмельниччина не виняток. Мешканці області обирали депутатів сільських, селищних, районних, міських та обласної ради, а також голів громад. Сайт «Є» в режимі онлайн відстежував вибори на Хмельниччині.

Усі новини про перебіг волевиявлення, читайте в рубриці "ВИБОРИ"

Новини за 26 жовтня:

15.45 Поки на Хмельниччині ще рахують голоси, деякі кандидати вже достроково оголосили про свою перемогу або ж відмовчуються, проте приймають вітання. Тож хто заявив про перемогу за попередніми результатами підрахунку голосів - у нашому матеріалі.

15.30 Олександр Симчишин здійснив вихід до преси, в якому заявив, що наразі підраховано вже 90 відсотків бюлетенів на посаду міського голови Хмельницького і попередній результат голосування за його кандидатуру – 88 відсотків. Це найвищий результат по обласних центрах України.

15.00 Координатори Громадянської мережі ОПОРА розповіли про підсумками спостереження за днем голосування та ніччю підрахунків на місцевих виборах 2020.

 11.25 Центральна виборча комісія України, опираючись на дані від територіальних виборчих комісій, оприлюднила зведену інформацію про кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчих дільницях на місцевих виборах 25 жовтня. Отож, згідно з цифрами, які наводить ЦВК, явка на виборах загалом по Україні становить 36,88 відсотка. Щодо Хмельниччини, то область за явкою виборців посідає сьоме місце в Україні. У нас проголосували на виборах, згідно з даними ЦВК, 40,71 відсотка виборців.

9.54 У штабах політичних сил йдуть паралельні підрахунки голосів за протоколами спостерігачів. Один зі штабів, а саме політсили «Команда Симчшина», вже оприлюднили свої попередні підрахунку по Хмельницькому. За результатами підрахунку «Команди Симчишина» 73 відсотків протоколів діючий мер - Олександр Симчишин, яки був висунутий ВО «Свобода», набирає понад 87%. Інна Ящук від «Слуги Народу» отримала 4,97% голосів, Анатолій Собко від «За конкретні справи» - 2,7%, Богдан Лукашук від «Батьківщини» – 2,29%, а Іван Гончар від «Сили і честь» - 2,11%. Навели дані й по міській раді.

8.09 Прямий ефір з Хмельницької ТВК

Новини за 25 жовтня

23:30 Станом на 23:00 сьогодні, 25 жовтня у Центральній виборчій комісії вже отримали і опрацювали 98,65% інформації від територіальних виборчих комісій. За результатами цієї інформації на Хмельниччині явка виборців склала 40,62 відсотка від усіх зареєстрованих.

22.49 Всі виборчі дільниці на території Хмельницької області закрилися вчасно. Про це повідомляють в Головному управлінні Нацполіції в Хмельницькій області. І додають, що під час виборів цього дня правоохоронці отримали 91 звернення, яке стосувалося виборчого процесу.

20.00 Голосування на виборчих дільницях завершилося. Комісії приступають до підрахунку голосів, опрацювання бюлетенів, заповнення протоколів, які потім мають передати до тервиборчкомів. Коли надходитимуть дані про результати волевиявлення - поки невідомо. 

18.11 У Хмельницькому на одній з дільниць зникло 600 бюлетенів. Про це під час вечірнього брифінгу повідомив Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області. За його словами, про це повідомили в обласній територіальній виборчій комісії. Загалом зникли близько 600 бюлетенів до Хмельницької обласної ради по одному з округів.

17.15 Дивіться прямий ефір про перебіг виборів на Хмельниччині о 17.30

17.10 Станом на 13.00 участь у голосуванні на виборчих дільницях міста Хмельницького взяли близько 17% виборців. Такі дані наводить Хмельницька міська рада. Даних по Хмельницькій області від ЦВК досі немає, хоча оприлюднена явка виборців на 13.00 по деяких інших регіонах. Проте поки ЦВК не наводить інформацію про явку у Львівській, Рівненській, Дніпропетровській та Хмельницькій областях.

15.52 У день виборів до правоохоронців надходять скарги щодо можливих порушень виборчого процесу. Про це повідомляють в ГУ Нацполіції області.

«Станом на 15:00 до органів поліції надійшло 59 повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. Серед них – 25 повідомлень зі скаргами від громадян щодо проведення всеукраїнського опитування» - розповів заступник начальника ГУ НП Валентин Білянський.

15.15 Спостерігачі Комітету виборців України повідомляють про факти незаконної агітації шляхом розсилки в день голосування смс-повідомлень. Так, у місті Кам’янець-Подільський в день виборів зафіксовано розсилку повідомлень на мобільні телефони із текстом: «25 жовтня- єдиний надійний вибір – …. (назва політичної партії)».

15.11 На одній із виборчих дільниць Хмельницького виборці здійснювали волевиявлення поза кабінками для голосування. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області. Зазначають, що на виборчій дільниці №681444, що в Хмельницькому, виборці заповнювали бюлетені, сидячи на лавочці в приміщенні самої дільниці.

14.57 Готуємося наживо розповісти вам про перебіг виборів на Хмельниччині. Дивіться прямий ефір, починаючи з 15.15 

14.38 В обідню пору на деяких дільницях Хмельницького спостерігалися черги. Так, на дільниці №681523, що в мікрорайоні Книжківці, кореспонденти сайту «Є» спостерігали невелику чергу з охочих проголосувати. При вході до дільниці почепили списки вулиць із зазначеним номером столу, до якого потрібно підходити їх мешканцям. Викликали виборців по одному до кожного столу. Передусім, зазначили на дільниці, це зроблено задля дотримання санітарних норм, пов’язаних з коронавірусною інфекцією.

14.23 За даними ОПОРИ, явка виборців станом на 12:00 по країні становила 13,5% (прогнозована похибка 1,2%). Для порівняння: на парламентських виборах 2019-го станом на 12:00 явка складала 20%. Офіційних даних від ЦВК поки немає.

За даними ОПОРИ, явка виборців станом на 12:00 по країні становила 13,5%Фото: oporaua.org

14.05 Поблизу виборчих дільниць у Хмельницькому роздавали «набори для безпечного голосування». На пакуванні набору – прізвище кандидата в депутати Хмельницької міської ради. Про ці порушення повідомляють спостерігачі громадянської мережі ОПОРА.

13.50 Громадянська мережа ОПОРА провела черговий брифінг, на якому координатори розповіли про порушення, зафіксовані на цей момент на виборах 2020. Детальніше – у відео, яке сайт «Є» транслював у прямому ефірі на своїй сторінці у фейсбуці.

 12.32 У селі Гонорівці Волочиського району, на дільниці №680164, член комісії допомагав виборцям заповнювати бюлетені. Як повідомляє Громадянська мережа «Опора», окрім того, на дільниці, яка належить до малих дільниць, наявна лише одна кабінка для голосування.

12.28 Хмельницький активіст Андрій Попик поділився відео, як він 7 разів став учасником опитування від Зеленського. На його питання до волонтерів, які здійснюють таке опитування: «Можна я ще другий раз проголосую?», ті відповіли ствердно: «Давайте, зробите мені статистику...»

 12.10 Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА діляться світлинами з виборчих дільниць з різних куточків Хмельниччини. На одній з них, наприклад, зробили захисту стінку з плівки. Нагадаємо, цього річ вибори проходять в умовах поширення коронавірусної інфекції, а отже, підвищеної епідеміологічної небезпеки.

11.34 У Хмельницькому роздають маски від одного з кандидатів. Про це повідомили в руху "Чесно".

11.32 У Хмельницькому правоохоронці зафіксували факт, за яким голова дільничної виборчої комісії перебував на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння.

«Було зафіксоване повідомлення по Хмельницькому, що голова дільничної виборчої комісії перебуває на робочому місці в стані алкогольного сп’яніння. Під час розслідування зазначена інформація підтвердилася. І як з’ясувалося, в його крові було 2,8 проміле алкоголю», - зазначає заступник начальника ГУ НП Валентин Білянський.

10.46 Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА повідомляють, що на багатьох дільницях в області з’явилися так звані волонтери, які проводять опитування людям, які прийшли на дільниці проголосувати.

«Наші спостерігачі фіксують досить дивну поведінку цих волонтерів, - розповів під час брифінгу Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області. - Зокрема, на деяких дільницях вони опитують людей перед входом в дільницю. Тобто, це не є класична схема, як, скажімо, під час екзитполу, коли людина проголосувала, вийшла з дільниці і вже тоді її питають якусь думку. Опитування перед голосуванням можна розцінювати як ознаку впливу на волевиявлення виборців».

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА повідомляють, що на багатьох дільницях в області з’явилися так звані волонтери, які проводять опитування. 

10.42 За інформацією ситуаційного центру Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області всі виборчі дільниці на Хмельниччині розпочали роботу. Із 1527 виборчих дільниць лише одна дільниця, розташована у м. Кам'янці-Подільському по вулиці Годованця, відкрилась із невеликим запізненням через те, що члени комісії неналежним чином організували роботу і не змогли вчасно розкласти усю необхідну документацію до 8.00 години. Наразі усі дільниці працюють у штатному режимі.

У Хмельницькому на деяких дільницях є черги на вулиці.

10.25 Нагадуємо, що вибори проходять в умовах карантину. Згідно з постановою Кабміну, всередині дільниці виборці повинні перебувати у захисній масці або респіраторі. Однак представники комісії можуть попросити тимчасово зняти маску для ідентифікації особи громадянина. На вході у приміщення дільниці люди зобов’язані обробити руки засобом дезінфекції. Для цього там мають бути розміщені антисептики, а також обладнані місця для збору використаних засобів індивідуального захисту. Крім того, людям урядовці рекомендують не брати зі собою дітей та користуватися власною ручкою. Громадянам на вході до дільниці мають проводити температурний скринінг та опитування на наявність симптомів респіраторного захворювання. Якщо у виборця все ж буде виявлено температуру тіла у понад 37,2 градуса або симптоми хвороби, то він має проголосувати у відокремленій кабінці, а бюлетень кинути в окрему скриньку. Детальніше у матеріалі сайту «Є».

9.15 Брифінг представників ОПОРИ на майдані Незалежності в Хмельницькому. Запис прямого ефіру:

8.00 На Хмельниччині відкрилися виборчі дільниці. Утім, спостерігачі громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області, повідомили про перші порушення. Зокрема, в селі Йосипівка Старосинявського району, на дільниці №681005 голосування розпочалося раніше встановленого часу. Тут почали голосувати раніше 8.00. Перша виборчиня там проголосувала о 7.50.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую