ye-logo.v1.2

Лікар: «Хворі на COVID-19 помирають страшно. Це очі, які просять про допомогу…»

Здоров'я 44209
Буває, що на фоні загального покращення - настає різке погіршення стану
Буває, що на фоні загального покращення - настає різке погіршення стану. Фото: ілюстративне alamy.com

Головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні каже, що новий коронавірус – це зовсім не те, з чим стикалися раніше.

За час епідемії коронавірусної інфекції 2019-nCоV, яка викликає хворобу COVID-19 на Хмельниччині захворіло майже півтори сотні людей. Серед них і лікарі, і діти, молоді люди та літні. Перша людина з підозрою на коронавірусну інфекцію до Хмельницької інфекційної лікарні поступила понад 2 місяці тому - 4 березня. Тоді хворобу підозрювали в 44-річного чоловіка, який повернувся з Греції, з паломницької поїздки. Він був госпіталізований до лікарні з важким респіраторним синдромом. Але, на щастя, хворобу тоді не підтвердили. А вже 25 березня до лікарні госпіталізували жінку, яка також повернулася з-за кордону. Через два дні у неї лабораторно підтвердили COVID-19.

Наразі за цих майже півтора місяці коронавірусну інфекцію на Хмельниччині підтвердили в 143-х людей (дані станом на 16:00 7 травня). З них 43 людини уже подолали хворобу. Семеро, у яких підтвердили діагноз, на жаль, померли. Перша смерть від COVID-19 була підтверджена посмертно у медика Хмельницької центральної районної лікарні. Ще шестеро людей померли в Хмельницькій інфекційній лікарні…

Коронавірус – це зовсім не те, що ми знали раніше

Головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна зізнається, що їй дуже хочеться сказати людям про важливе. Бо, на жаль, досі їй доводиться чути багато скептичних міркувань: хтось вважає коронавірус диверсією, видумкою, хтось переконаний, що ніякого коронавірусу взагалі не існує…

«На жаль, він є. Ми справді маємо нове захворювання, яке увесь світ, і ми в тому числі, вивчаємо. І будемо ще довго вчитися його лікувати, не зважаючи на те, що епідемія поширюється вже тривалий час, що є розроблені протоколи, є певний досвід зарубіжних колег, де ця епідемія розпочалася раніше... Ми постійно спілкуємося з нашими колегами, спеціалістами, експертами з-за кордону, з Італії, Англії, Німеччини… Але досі питань набагато більше, ніж відповідей», - зізнається Оксана Піддубна.

Медик каже, що цей коронавірус, з яким вони зіткнулися, – це зовсім не те, про що знали раніше.

«Усі, кого госпіталізують до лікарні та підтверджують COVID-19, мають вірусні пневмонії. Майже усі вони потребують кисневої терапії. Комусь достатньо маски, куди подається кисень, хтось потребує підключення до апарата штучної вентиляції легенів. Це хоч і вірусна пневмонія, але зовсім не така, яку викликає грип. Не така, яка є ускладненням від кору… Їх, на щастя, вже навчилися лікувати. Зараз ми зіткнулися з абсолютно іншою патологією. Саме захворювання протікає зовсім по-іншому», - каже медик.

«Наші лікарі борються за життя до останнього»

Звісно, погоджується Оксана Піддубна, ми не зможемо вічно жити в жорсткому карантині. Але додає, що нам треба усвідомити, що хвороба є, і ми будемо жити з цим.

«Коронавірус нікуди не подінеться. Нам ще довго потрібно буде ходити в масках, уникати масових скупчень, ретельно і часто мити руки… Змінювати себе, щоб розуміти, що це може статися з кожним. Ми будемо, в першу чергу, чекати, коли все ж таки будуть розроблені препарати для специфічного лікування таких хворих, коли буде розроблена вакцина... Адже… хворі на COVID-19 помирають страшно… Я кажу це не для того, щоб когось налякати. Це просто страшно… Вони помирають в свідомості. Це очі, які просять про допомогу… Наші лікарі борються за їхнє життя до останнього. Дай Боже нашим анестезіологам терпіння це все витримати...», - каже вона.

І з усього того досвіду, який медики вже мають, дотримуючись усіх протоколів лікування, з досвіду спілкування з колегами, які також лікують хворих на коронавірус, роблячи абсолютно все, зізнаються, що неможливо передбачити, що станеться з хворою людиною. Неможливо передбачити, як поведе себе вірус…

«Ми втратили вже 6 хворих... Останні три летальні випадки, які сталися в нашій лікарні – це справді важко. Бо на фоні загального покращення - настає різке погіршення стану. Людина помирає страшно і майже блискавично, перебуваючи в повній свідомості», - каже Оксана Піддубна.

Досі лікарі не можуть пояснити, чому людина, якій 79 років, і яка поступила до лікарні у важкому стані, швидко видужала, а людина, якій 44 роки, і яку госпіталізували в легкому стані, блискавично померла... Чому люди, які перебувають в тісному контакті з хворим, можуть не заражатися коронавірусом, а хтось інфікується практично миттєво…

«Далеко не все зрозуміло з цією хворобою, – каже Оксана Піддубна. – Світ поки вчиться її долати. І ми вчимося. Я впевнена, що зрозуміємо її. Захворювання нове, не схоже на жодне з інших, з якими ми раніше стикалися. Тому скептично до цього ставитися абсолютно не варто. На щастя, більшість переносять його легко. Перехворіємо ми нею практично всі – навіть не сумнівайтеся. Восени очікується друга хвиля. І, ще раз наголошую, основна маса людей перенесе коронавірус легко. Але будуть і летальні випадки. На жаль…»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую