ye-logo.v1.2

На Хмельниччині зменшилася кількість виявлених хворих на туберкульоз

Здоров'я 1956
Кількість ліжкомісць для стаціонарних хворих в обласному протитуберкульозному диспансері зменшилася
Кількість ліжкомісць для стаціонарних хворих в обласному протитуберкульозному диспансері зменшилася. Фото: ілюстративне pixabay.com

Разом із цим скоротилась і кількість ліжкомісць в обласному протитуберкульозному диспансері.

Кількість хворих на туберкульоз на Хмельниччині значно зменшилася у порівнянні з 2019 роком. Про це зазначили на пресконференції до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначають завтра, 24 березня.

Статистика свідчить, що захворюваність на вперше діагностований туберкульоз у Хмельницькій області у 2020 році зменшилася на 34,6 відсотка, на заразну «відкриту» форму туберкульозу – на 34,8 відсотка, на туберкульоз легень з розпадом – на 30 відсотків.

Як зазначив директор Хмельницького обласного протитуберкульозного диспансеру Сергій Василенко, у 2020 році на туберкульоз захворіло 376 осіб, що на 203 випадки менше, ніж у 2019 році.

«30 хворих на сто тисяч населення - наразі така статистика захворювання на Хмельниччині, - каже Сергій Василенко. - Хоча, як на мене, ця цифра не коректна. Вважаю, що її спричинила пандемія COVID-19 та запроваджені карантинні заходи. Справа в тому, що коронавірусні обмеження вплинули на можливість доїзду людей до медичних закладів і їхнє відвідування лікарень загалом. Відповідно, медичні працівники менше оглядали та виявляли хворих на ранніх стадіях. Разом з тим спостерігаємо значне збільшення кількості осіб, які хворіють важкими формами туберкульозу».

Змінилася статистика захворюваності і серед дітей. У 2020 році кількість дітей, в яких виявили туберкульоз, зменшилася втричі, порівняно з 2019 роком. Світлана Гайващук, дитячий лікар-фтизіатр Хмельницького обласного протитуберкульозного диспансеру зазначає, що у минулому році туберкульоз різних органів і систем виявили у 5 дітей. За 3 місяці цього року хворобу виявили у двох підлітків. «Обсяг діагностики туберкульозу серед дітей не склав навіть 50 відсотків. Вніс корективи і коронавірус», - пояснила лікарка.

Читайте також: Вакцинація від Covid-19 на Хмельниччині: в ОДА пояснили, чому кампанія проходить повільно

Зазначають, що значно зменшилася кількість ліжкомісць для стаціонарних хворих в обласному протитуберкульозному диспансері. Наразі у закладі їх 125. Для порівняння 1 січня 2020 року налічувалось 230 ліжкомісць.

Сергій Василенко пояснює: «Наразі немає потреби у великій кількості стаціонарних ліжок у нашому тубдиспансері. По-перше, кількість виявлених хворих значно зменшилася, по-друге, один стаціонарний хворий нам обходиться у 1000-1200 гривень в день, по-третє, доведено, що повторне зараження хворих відбувається саме у стаціонарах».
Крім того, додають, що з квітня поточного року виявлення, лікування та супровід хворих на туберкульоз мають здійснювати сімейні лікарі у співпраці з лікарями-фтизіатрами.

Олена КРЕМІНСЬКА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую