ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Бійця 8 полку Олександра Петраківського лікуватимуть у США майже півроку

Суспільство 3024
Бійця ставлять на ноги у США
Бійця ставлять на ноги у США. Фото: wz.lviv.ua

Щоб поставити майора на ноги, американські медики застосовують передові технології.

Героя України, бійця 8 полку спеціального призначення Олександра Петраківського лікують у медичному центрі TIRR Memoril Hermann, що розташований у Х’юстоні (США). Як розповів директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Андрій Верба, державою передбачено фінансування його лікування на 5 місяців.

«На лікування Олександра з бюджету профінансовано 557 тисяч доларів, а переліт здійснили за допомогою програми, яку очолює Ольга Чуйко (волонтер благодійного фонду «Міжнародна асоціація підтримки України», - прим. авт). Він вибув в Америку з батьком і матір’ю. Поки що триває період адаптації, так це називають американські медики. У його стані суттєвих змін ще немає», - зазначив генерал-майор медичної служби Андрій Верба.

Про лікарів, помилки яких визнала спеціальна комісія МОЗ, Андрій Верба каже, що «вони виконували свою роботу в не найкращих умовах». Говорить, винні медики чи ні в тому, що Петраківський впав у кому, розбереться прокуратура. За словами генерал-майора, у цих закладах вони вже не працюють.

Нагадаємо, 20 липня 2014 року група спеціального призначення під керівництвом Олександра Петраківського, забезпечуючи проходження колони нашої техніки до аеропорту Луганська, потрапила у засідку. У ході бою Олександр Петраківський віддав підлеглому свій кевларовий шолом і врятував йому життя. Але сам отримав важке поранення в голову, однак продовжував керувати діями групи, виносив поранених у безпечне місце, що дозволило забезпечити передислокацію колони.

Під час лікування воїна в Харківському госпіталі було зроблено лікарську помилку, факт якої визнано комісією МОЗ. Не дало позитивних результатів багатомісячне лікування у Львові, Києві. Зібравши благодійні кошти, батьки повезли Сашка в Ізраїль, Польщу. Батько Олександра готовий був продати його Золоту Зірку, щоб знайти гроші для лікування у США. У справу втрутився президент Петро Порошенко. Пораненого доправили в американський Х’юстон.

Як розповідав раніше батько Героя України Петро Станіславович, всіх коштів, які виділили з бюджету, на реабілітацію і перебування його в медзакладі не вистачить.

Якщо бажаєте допомогти, надсилайте кошти на картку Петра Петраківського. Рахунок у Приватбанку – 4731 2171 0824 5547.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую