ye-logo.v1.2

Розмови про локдаун і нові депутати міської ради — підсумки тижня

Суспільство 2133
Цього тижня територіальна виборча комісія призначила першу сесію Хмельницької облради на 7 грудня
Цього тижня територіальна виборча комісія призначила першу сесію Хмельницької облради на 7 грудня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події, які сталися впродовж цього інформаційного тижня Хмельниччини.

Впродовж цього інформаційного тижня почали активно обговорювати можливість запровадження локдауну — жорсткого карантину, схожого на весняний. Чимало новин було пов’язано з наслідками жовтневих виборів. Наприклад, вже пройшли перші сесії частини місцевих рад області. Крім того, Володимир Зеленський звільнив голову Хмельницької облдержадміністрації Дмитра Габінета. На жаль, не минулося й без трагічних новин… Отож, детальніше про ці та інші події, якими запам’ятався інформаційний тиждень, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Локдаун і штрафи за порушення карантину

Цього тижня Кабмін не приймав додаткових карантинних заборон. Але над країною нависла можливість запровадження повного локдауну. На засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що наразі не йде мова про посилення карантинних обмежень. Проте він не виключив ймовірності запровадження повного локдауну. Натомість частину українців збентежила заява міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Той переконаний, що локдаун потрібно запроваджувати негайно на три-чотири тижні, а не чекати зимових свят.

Втім, 27 листопада міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що запровадження локдауну залежатиме від епідеміологічної ситуації та завантаженості медзакладів пацієнтами з COVID-19. Наступного тижня поки що заплановано оцінити ефективність дії карантину вихідного дня. Як наслідок, можна буде приймати рішення про доцільність запровадження локдауну.

Максим Степанов розповів, що запровадження локдауну напряму залежатиме від епідеміологічної ситуації та завантаженості лікарень. Фото: з фейсбуку МОЗ

Максим Степанов розповів, що запровадження локдауну напряму залежатиме від епідеміологічної ситуації та завантаженості лікарень. Фото: з фейсбуку МОЗ

За словами виконувача обов’язків голови Хмельницької облдержадміністрації Романа Примуша, облдержадміністрація свої пропозиції щодо запровадження локдауну та повернення до адаптивного карантину надіслала уряду.

«Наша позиція така: якщо рівень захворюваності не буде різко зростати, повних обмежувальних заходів, так званого локдауну, не потрібно вводити. Сподіваюся, що уряд підтримає наші пропозиції», — наголосив Роман Примуш.

Тож поки в Україні не запроваджено локдауну, продовжують діяти чинні обмеження. Зокрема, ті, що стосуються карантину вихідного дня.

За словами Романа Примуша, не всі керівники непродовольчих ринків прислухалися до пропозиції перенести робочі дні зі суботи та неділі на понеділок і четвер. Тому на деяких з них за порушення карантину вихідного дня правоохоронці склали адмінпротоколи. А загалом впродовж суботи та неділі, 21-22 листопада, було виявлено 49 порушників. Більшість з них — у Хмельницькому.

Крім того, в Україні почали діяти нові штрафи за відсутність захисної маски чи респіратора, а також за неправильне їх носіння. Впродовж перших днів дії таких законодавчих новацій на жителів Хмельниччини склали 18 адміністративних протоколів.

Звільнення Дмитра Габінета та перші сесії місцевих рад

До речі, Роман Примуш став виконувачем обов’язків Хмельницької облдержадміністрації 24 листопада. Таке рішення прийняв президент, звільнивши з цієї посади Дмитра Габінета. А напередодні Володимир Зеленський звільнив голову Віньковецької райдержадміністрації Володимира Лужняка. Той переміг на місцевих виборах і став головою Віньковецької селищної громади.

У четвер, 26 листопада, пройшла перша сесія Хмельницької міської ради восьмого скликання. На ній Хмельницький міський голова Олександр Симчишин склав урочисту присягу. До складу органу місцевого самоврядування увійшло 42 депутати від п’яти політичних сил. А чергову сесію міської ради, на якій розв’язуватимуть кадрові питання, запланували провести наступного тижня.

Після завершення першої сесії Хмельницької міської ради з новообраними депутатами сфотографувалися Олександр Симчишин і кілька представників духовенства. Фото: з архіву редакції

Після завершення першої сесії Хмельницької міської ради з новообраними депутатами сфотографувалися Олександр Симчишин і кілька представників духовенства. Фото: з архіву редакції

Натомість перша сесія Хмельницької обласної ради восьмого скликання має пройти 7 грудня. Кілька переможців виборів вже відмовилися від депутатського мандату. Серед них двоє чинних нардепів Сергій Лабазюк та Олександр Герега. Відповідно їх місця посядуть наступні за партійними списками кандидати.

Проте один з кандидатів від ВО «Батьківщина» Вячеслав Антонюк оскаржує у судах результати виборів до Хмельницької обласної ради. На його переконання, на цих виборах він не зміг стати депутатом через різницю у 200 голосів між протоколами дільничних виборчих комісій і міської територіальної виборчої комісії. Він вважає, що така помилка у протоколі ТВК є спробою фальсифікації виборів. Дещо іншу позицію займають голови міської та обласної ТВК.

Пам’ятний знак загиблим воїнам УПА та ескіз Великого Герба

На жаль, цього інформаційного тижня не обійшлося без трагічних звісток. Так, 22 листопада Хмельниччина втратила талановитого поета, прозаїка та літературознавця Миколу Мачківського. Майстру художнього слова було 78 років. Поховали Миколу Антоновича 24 листопада у Хмельницькому на кладовищі в мікрорайоні Лезневе.

У суботу, 21 листопада, Україна відзначала сьому річницю Революції Гідності. Через дію карантину масштабних урочистостей на території Хмельницької області майже не проводилося. Втім, однією зі знакових подій цього дня стало відкриття меморіального хреста загиблим воїнам УПА в урочищі Бридурин, що неподалік Славути. Саме там у травні 1944 року відбувся бій між радянськими партизанами, військами НКВС та воїнами УПА. Під час цього протистояння полягло 127 патріотів України й 28 потрапило у полон. Сімох з них радянські партизани закатували на місці, а решту НКВД забрало до Славути, де їх було засуджено до розстрілу.

Пам’ятний знак загиблим воїнам УПА урочисто відкрили 21 листопада в урочищі Бридурин, що неподалік Славути. Фото: з фейсбуку Алли Пермякової

Пам’ятний знак загиблим воїнам УПА урочисто відкрили 21 листопада в урочищі Бридурин, що неподалік Славути. Фото: з фейсбуку Алли Пермякової

А у Хмельницькому 25 листопада поблизу майбутнього музею історії міста на розі вулиць Свободи та Шевченка почали встановлювати відреставровані металеві скульптури Миколи Мазура. Раніше вони були розташовані на території готелю «Поділля» на вулиці Шевченка. Але згодом їх перенесли у паркі імені Михайла Чекмана, де ці скульптури впродовж довгого часу перебували у занедбаному стані.

Крім того, цього тижня кореспонденти сайту «Є» поспілкувалися з різними геральдистами, щоб дізнатися їхню думку щодо ескізу Великого Герба України, який викликав неоднозначну реакцію серед частини українців.

Більше актуальних подій ви можете дізнатися у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую