FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
24 Липня, 2024

Підсумки тижня: від реформування освіти до майбутнього вакцинування

Кореспонденти сайту «Є» дізналися, як нині у Хмельницькому лабораторному центрі проводять ПЛР-тести на коронавірус. Фото: з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Впродовж цього інформаційного тижня активно обговорювали початок майбутнього вакцинування українців від коронавірусу й запровадження змін до дії карантину. Наприклад, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин просив Кабмін дозволити перевозити у громадському транспорті стоячих пасажирів, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував майбутнє повернення до адаптивного карантину та його продовження. Не менш актуальним питанням стало питання реформування освіти. Також доволі набуло розголосу перепоховання у Хмельницькому районі солдата, який загинув під час Другої світової війни, але майже 80 років вважався безвісти зниклим.

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня, — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Про підготовку вакцинування населення, карантин і ротавірусну інфекцію

Україна готова повернутися до моделі адаптивного карантину. Про це під час засідання Кабміну 3 лютого заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, у регіонах знов запроваджуватимуть в залежності від епідеміологічної ситуації «кольорові» зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». Конкретної дати запровадження таких змін очільник уряду не назвав. Лише сказав, що таку постанову Кабмін «має прийняти найближчими днями». Пізніше Денис Шмигаль розповів, що дію карантину в Україні планують продовжити до кінця квітня.

Натомість Хмельницький міський голова Олександр Симчишин 3 лютого розповів журналістам, що написав листи адресовані Кабміну та Міністерству охорони здоров’я. У них очільник обласного центру просить урядовців дозволити комунальному та приватному громадському транспорту перевозити стоячих пасажирів.

До речі, кореспонденти сайту «Є» дізналися, як нині у Хмельницькому лабораторному центрі проводять ПЛР-тести на коронавірус. Його працівники розповіли про всі етапи опрацювання проб.

У неділю, 30 січня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що всередині лютого країна отримає першу партію вакцин проти коронавірусу. Це будуть препарати виробництва американської фармацевтичної компанії «Pfizer». Спершу Глобальна ініціатива «Gavi COVAX» має поставити в Україну 117 тисяч доз цих вакцин.

«Вакцинування населення складатиметься з п’яти етапів», — прем’єр-міністр. Інфографіка: пресслужби Кабміну

Крім того, вже схвалено календарний план безкоштовного вакцинування українців від коронавірусу. Цей процес відбуватиметься поетапно. Під перший підпадатимуть медики закладів, у яких лікують пацієнтів з COVID-19, та військових у зоні проведення Операції об’єднаних сил.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Тетяна Косовська розповіла, що в області створюють 26 мобільних бригад, які мають проводити щеплення. Поки що на Хмельниччині планують вакцинувати 6 тисяч 742 медиків, однак з-поміж них згоду на це дали лише 2 тисячі 653.

Втім, цього тижня на Хмельниччині говорили не лише про коронавірус. Деякі засоби масової інформації повідомили про спалах ротавірусної інфекції в Ярмолинцях. Проте очільник селищної громади Андрій Шутяк розповів, що ця інформація не відповідає дійсності.

За словами посадовця, наразі у місцевій лікарні перебуває 14 дітей та близько десяти дорослих із підозрою на ротавірусну інфекцію. Однак всі вони потрапили на лікування у різний час та не пов’язані між собою одним навчальним закладом.

Реформа освіти, день хіджабу та перепоховання солдата, який зник безвісти майже 80 років тому

Майже через рік тому набув чинності Закон України «Про повну загальну середню освіту». Зокрема, він передбачає й реформування шкільної освіти. Але лише нині у Хмельницькому почали активно обговорювати освітні новації. Зокрема, у соцмережах і месенджерах зустрічалися повідомлення занепокоєних хмельничан, діти яких навчаються у 9 класі. Мовляв, вже з 1 вересня цього року в тій чи іншій школі міста не буде 10-11 класів. Щоб розібратися у цій ситуації кореспонденти сайту «Є» поспілкувалися зі заступником Хмельницького міського голови Михайлом Криваком, який відповідає за освітню сферу обласного центру. 

До речі, 5 лютого Олександр Смчишин призначив нову директорку міського департаменту освіти та науки. Нею стала Балабуст Надія Юріївна. До цього часу вона обіймала посаду виконувачки обов’язків директора цього департаменту. Фактично він залишався без постійного керівника з кінця травня 2018 року, коли тодішній його очільник Роман Миколаїв причинив дорожньо-транспортну пригоду, внаслідок якої загинуло двоє людей.

У понеділок, 1 лютого, у Хмельницькому місцеві мусульманки вирішили відсвяткувати Всесвітній День хіджабу та підняти настрій жителям міста. Вони роздавали хмельничанкам квіти та цукерки. 

На жаль, цей тиждень не минувся без трагічних новин. Наприклад, 31 січня в обласному центрі на 51-му році життя зупинилося серце хірурга Хмельницької міської лікарні Олега Гвоздовського. Олег Анатолійович присвятив 28 років життя роботі у міській лікарні, ставши за це час одним з провідних спеціалістів медзакладу.

А 30 січня у селі Осташки Хмельницького району перепоховали солдата Другої світової війни Віктора Зозулю. Він загинув влітку 1941 року на Житомирщині. Проте майже 80 років солдат вважався безвісти зниклим. Лише нещодавно, 9 січня, його останки знайшли пошуковці громадських організацій «Невідомий солдат» та «Військова археологія».

Про обрізку дерев у парку Чекмана та капітальні ремонти вулиць Хмельницького

Цього тижня представники Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області висунули комунальному підприємству «Парки і сквери міста Хмельницького» вимогу сплатити 182 тисячі 328 гривень компенсації за завдану довкіллю шкоду. Саме у таку суму вони оцінили обрізку 34 дерев, проведену комунальниками на території парку імені Михайла Чекмана. Якщо ж КП «Парки і сквери міста Хмельницького» не сплатять ці кошти впродовж місяця, державні інспектори готуватимуть позов до суду.

Натомість директор КП «Парки і сквери міста Хмельницького» Олександр Боднарчук розповів, що поки що не отримав документів екоінспекції документів з виставленим рахунком. Не бачив й доказів та актів обстеження, тому він не розуміє, чому підприємству нарахували саме таку суму. До того ж він переконує, що кронування, тобто видалення великих і малих скелетних гілок дерев, було правильним і необхідним рішенням.

За словами Олександра Боднарчука, кронування старих дерев проводили задля безпеки людей. Фото: з архіву редакції

«Ми проводили кронування задля безпеки перебування відвідувачів у парку імені Михайла Чекмана. Гілля обрізали на деревах, яким понад 80 років і вони нависали над алеями. Навіть при незначних поривах вітру вони могли загрожувати здоров’ю та життю людей», — розповів Олександр Петрович.

Також цього тижня сайт «Є» підготував низку матеріалів, які можуть стати у пригоді для жителів Хмельницького:

Більше інформації про актуальні події можна знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».