ye-logo.v1.2

Дистанційне навчання, прощання з митрополитом та втрата на війні — підсумки тижня

Суспільство 3178
26 березня у Хмельницькому попрощалися з митрополитом Хмельницьким і Кам
26 березня у Хмельницькому попрощалися з митрополитом Хмельницьким і Кам'янець-Подільським Антонієм (Махотою). Фото: Артема Бландіна

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цього інформаційного тижня COVID-19 і карантин продовжили залишатися одними з головних тем Хмельниччини та України загалом. Це стало наслідком зростання захворюваності, розширення «червоних» зон, карантинними новаціями та прибуттям в Україну китайської вакцини від коронавірусу. Не менш резонансною подією стала смерть митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Православної Церкви України Антонія (Махоти)

Отож, детальніше про найбільш актуальні події цього інформаційного тижня — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

У понеділок, 23 березня, на 55-му році життя не стало митрополита Антонія (в миру — Владислав Васильович Махота). Причиною стали ускладнення, спричинені коронавірусною хворобою. Щоб віряни могли попрощатися з владикою, 25 березня домовину з його тілом доставили у кафедральний собор Апостола Андрія Первозванного, що у хмельницькому мікрорайоні Дубове. А наступного дня відбулися чин поховання митрополита та панахида, яка йому передувала. Панахиду відправив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

«Смерть владики Антонія — велика втрата для Православної Церкви України. Він розпочав розбудовувати місцеву єпархію фактично з нуля майже чверть століття тому. Владика був мудрим архіпастирем, доброю, щирою та відвертою людиною, намагався завжди допомагати іншим. І мені як настоятелю він теж часто допомагав порадою та всіляко підтримував», — поділився Блаженнійший Епіфаній. 

Владику Антонія поховали на території кафедрального собору. Детальніше про його життєвий шлях — у матеріалі «Про прихід до Бога, вибір та віру митрополита Антонія Махоти».

Також 21 березня хмельничани провели в останню путь 55-річного молодшого сержанта Віктора Пасєку, який загинув минулого тижня під час ворожого обстрілу поблизу Горлівки Донецької області.

А 26 березня надійшло повідомлення про загибель на сході ще одного воїна: 44-річного підполковника Сергія Коваля з Кам’янця-Подільського. У Міністерстві оборони України зазначили, що внаслідок ворожого обстрілу з мінометів 26 березня загинули чотири військовослужбовці й двоє отримали поранення. Вічна пам'ять Героям!

Китайська вакцина й нові правила карантину

Україна отримала ще одну вакцину від коронавірусу. Ввечері 25 березня прибули перші 215 тисяч доз препарату CoronaVac, виробником якого є китайська біофармацевтична компанія «Sinovac Biotech».

За словами головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, наступні десять днів ця вакцина проходитиме лабораторний контроль. Якщо результати будуть успішними, то її почнуть розвозити по областях. До речі, CoronaVac є однодозною вакциною.

Чергові зміни до правил карантину члени Кабміну прийняли 22 березня. Зокрема, вони дозволили медзакладам проводити планову госпіталізацію пацієнтів на території «жовтих» і «помаранчевих» зон. Однак вона, крім нагальних випадків, досі заборонена в областях з «червоним» рівнем.

Флакон вакцини «CoronaVac» розрахований на одну людину. Фото: Посольства України в Китаї

Флакон вакцини «CoronaVac» розрахований на одну людину. Фото: Посольства України в Китаї

На території останніх урядовці також змінили правила пасажирських перевезень. Відтепер питаннями зупинки громадського транспорту делегували регіональним комісіям з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій. Натомість державна комісія може забороняти посадку пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Найбільше обговорень викликали нові правила маскового режиму в «червоних» зонах. До вимоги перебувати у вдягнених засобах індивідуального захисту в громадських будівлях і транспорті, урядовці додали території загального користування. Згідно зі Законом України «Про благоустрій населених пунктів», до них належать: парки, сквери, майданчики, пам’ятки культурної та історичної спадщини, майдани, площі, вулиці, дороги, велосипедні доріжки, пляжі…

Однак 24 березня представники Міністерства охорони здоров’я вирішило заспокоїти громадян — парками й скверами все ж можна ходити без маски. Вони заявили, що до постанови від 22 березня були внесені зміни. Таким чином в областях з «червоним» рівнем масковий режим обов’язковий у закладах охорони здоров’я та освіти, підземних переходах, зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування, якщо у них неможливо дотримуватися фізичної дистанції не менше як один метр.

Посилення карантину у Хмельницькому та рекордна кількість нових випадків COVID-19

Натомість Хмельницька область станом на 26 березня залишається у «помаранчевій» зоні. Однак рівень захворюваності на коронавірус та завантаженость медзакладів продовжують заростати. Відповідно наступного тижня Хмельниччина може стати «червоною». До того ж впродовж тижня було зафіксовано кілька рекордів за кількістю нових випадків інфікування коронавірусом. Наприклад, станом на 12-у годину 26 березня — 1 тисяча 40 нових випадків COVID-19. За кількістю інфікованих надалі лідирує обласний центр.

Через завантаженість хмельницьких лікарень з 24 березня хворих на коронавірус вперше почав приймати обласний госпіталь ветеранів війни, який довгий час залишався у резерві. За словами директорки медзакладу Оксани Бочкарьової, наразі вже розгорнули 80 ліжок для пацієнтів з COVID-19 з можливістю збільшити їх до двохсот. Загалом 206 ліжко-місць госпіталю під’єднані до кисню, а також є необідні медикаменти, шість апаратів штучної вентиляції легень, цілодобові монітори пацієнта, кисневі концентратори…

Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни почав приймати хворих на коронавірус з 24 березня. Фото: з архіву редакції

Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни почав приймати хворих на коронавірус з 24 березня. Фото: з архіву редакції

В умовах зростання захворюваності у багатьох громадах області запровадили додаткові карантинні обмеження, а потім — змінювати або розширювати їх перелік.

У Хмельницькому з 29 березня діятимуть нові додаткові обмеження:

  • заборонено приймати відвідувачів у розважальних закладах;
  • заборонено з 22-ї години до 7-ї ранку приймати відвідувачів у закладах громадського харчування, крім здійснення доставки й замовлень на винос;
  • заборонено роботу гуртків у закладах всіх форм власності, крім організації їх дистанційної роботи;
  • запровадження дистанційного навчання для учнів 5-11, натомість у 1-4 класах поки що буде очне навчання.

За словами заступника Хмельницького міського голови Романа Примуша, відповідно до епідеміологічної ситуації в обласному центрі надалі можуть запроваджуватися й нові заборони. Однак він наразі вважає недоцільним обмежувати рух громадського транспорту всередині міста.

Також на дистанційне навчання школярів з наступного тижня відправлять у Кам’янці-Подільському та Нетішині.

Розкрадання комунального майна та військовий призов в умовах пандемії

Впродовж тижня за перші сто днів роботи на своїх посадах прозвітували одразу двоє посадовців — голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій та голова Хмельницької облради Віолета Лабазюк.

Першим 23 березня звітував Сергій Гамалій. Він розповідав про досягнення та майбутні проєкти, які стосуються різних галузей Хмельниччини: медицини, інфраструктури, освіти, залучення інвестицій, туризму… А представники місцевих видань у Сергія Вячеславовича питали про актуальні проблеми краю. Наприклад, затримки постачання медичного кисню та повільні темпи вакцинації. 

Наступного дня, 24 березня, пресконференцію скликала Віолета Лабазюк. Вона розповіла про роботу оновленого депутатського корпусу облради, майбутнє осучаснення обласних програм, власні ініціативи щодо протидії булінгу та виявленні факти розкрадання комунального майна.

За її словами, у січні цього року стартували перевірки комунальних закладів, які підпорядковуються Хмельницькій облраді. Як наслідок, у деяких зафіксували випадки розкрадання майна та бюджетних коштів. Правоохоронцям вже направили звернення по фірмах «Кіновідеопрокат» (кінотеатр «Планета») і «Фармація», Комунальному автотранспортному підприємстві та обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.

«У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва виявили розкрадання майна, загальна вартість якого становить майже 900 тисяч гривень. Ми встановлюємо місце перебування його керівника Андрія Клименка, який відсутній на робочому місці з кінця січня. За попередньою інформацією, він за межами області. Інформації від правоохоронних органів у нас поки немає», — зазначила Віолета Лабазюк. 

Цього ж дня представники Хмельницького обласного військового комісаріату розповіли про весняний призов, який стартує 1 квітня. Цього разу до війська заплановано призвати 589 жителів області віком від 18 до 27 років. Зокрема, 255 — до лав Збройних Сил України, 200 — до лав Національної гвардії, 24 — до лав Державної служби спеціального транспорту та 110 — до лав Державної прикордонної служби.

А про інші актуальні події можна дізнатися у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую