ye-logo.v1.2

Аварія з трьома загиблими, затоплені вулиці та штам «Дельта» — підсумки тижня

Суспільство 3219
Цього тижня на Хмельниччині негода накоїла лиха
Цього тижня на Хмельниччині негода накоїла лиха. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цей інформаційний тиждень для Хмельниччини виявився досить непростим. Проблем додала негода. Через сильні зливи деякі вулиці обласного центру опинилися під водою. З деяких доріг навіть змило асфальт. Далі буревій пройшов Кам’янцем-Подільським, де повалив низку древ і навіть зняв дах з однієї башт фортеці. Однак певно найбільш резонансною стала аварія на трасі між Хмельницьким і Старокостянтиновом, внаслідок зіткнення загинуло троє людей. Зокрема, дворічна дитина. Також цього тижня в області зафіксували перший офіційний випадок захворювання на відносно новий штам коронавірусу.

Отож, детальніше про події цього інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Трагічна аварія та негода

На трасі між Хмельницьким та Старокостянтиновом у недільний вечір 1 серпня впродовж кількох годин автомобілі стояли у довжелезному заторі. Причиною стала смертельна аварія неподалік сіл Пашутинці та Веселівка Хмельницького району. Зіткнулися автомобілі «Мерседес Е200» та «Дачія Логан». Очевидці казали, поліцейські з собаками начебто шукають пасажира «Мерседесу». Мовляв, він покинув місце події з відеореєстратором.

Перша офіційна інформація від правоохоронців з’явилася наступного дня. У прокуратурі розповіли, що внаслідок зіткнення загинув львів’янин, який їхав на «Дачія Логан», його дружина й трирічний син. Попереднім винуватцем аварії є водій «Мерседесу», який виїхав на смугу зустрічного руху. Він виявився працівником патрульної поліції. Тому ця справа перебуває у юрисдикції Державного бюро розслідувань.

Спеціалістка зі зав’язків з громадськістю та ЗМІ територіального управління ДБР Катерина Герасимюк розповіла сайту «Є», що в салоні «Мерседесу» дійсно перебував пасажир. Він теж працівник патрульної поліції. Однак, чи зник він з місця події з відеореєстратором, вона не може коментувати.

За версією слідства, поліцейський за кермом «Мерседеса» виїхав на зустрічну смугу. Фото: Хмельницької обласної прокуратури

За версією слідства, поліцейський за кермом «Мерседеса» виїхав на зустрічну смугу. Фото: Хмельницької обласної прокуратури

«Наразі ми не можемо озвучити всіх деталей щодо цієї трагічної події. Версії, які озвучують люди, ми не можемо ні підтвердити, ані спростувати. Розпочате досудове розслідування. Всі обставини з’ясовуються. Щоб не нашкодити слідству, наразі ми не можемо про докази у цій справі», — зазначила Катерина Герасимюк.

Далі інспектора сектора реагування патрульної поліції відсторонили від посади та взяли під варту на два місяці. Відповідно до частини 3 статті 286 Кримінального кодексу України йому може загрожувати від п’ять до десяти років позбавлення волі.

Водій молоковоза не впорався з керуванням. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

Водій молоковоза не впорався з керуванням. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

На жаль, це не єдина аварія, яка цього тижня забрала дитяче життя. Так, 4 серпня у селі Бережанка Чемеровецької громади водій молоковоза не впорався з керуванням і той перекинувся. Як наслідок, загинув чотирирічний хлопчик, який сидів у кабіні молоковоза. Правоохоронці кажуть, що 45-річний водій на той час перебував у стані алкогольного сп’яніння. Йому теж загрожує до десяти років позбавлення волі.

Вулиці стали схожими на річки, у яких плавали автомобілі, а перехожим вода була по коліна… Такою картиною запам’яталася сильна гроза з градом, яка пройшла у Хмельницькому в середу, 4 серпня. Через негоду не лише підтопило вулиці та під’їзди будинків, а й розмило асфальт. На одній з вулиць ймовірно через коротке замикання загорівся дах тролейбуса.

Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок розповів, що підтоплення вулиць не пов’язане з роботою ливнівок. Вони спрацювали, але не мали куди скинути воду: через підняття рівня води у Південному Бузі, затопило водовідвідні канали.

«Південний Буг був настільки переповнений, що на деякий час рівень води у річці зрівнявся з рівнем вулиці. Оскільки ливнівки не могли скинути воду, затопило деякі перехрестя. Найбільше — поблизу автовокзалу №2, де вода затрималася приблизно до опівночі, — пояснює Василь Новачок. — А на перехресті вулиць Грушевського і Героїв Майдану затопило колектор й вода під великим тиском пішла вгору. Як наслідок, поблизу оглядових колодязів вона зайшла під асфальтобетон і підняла його. Наразі наслідки ліквідовують цю «аварію». Також трішки змило асфальтобетон на міжквартальній дорозі, поблизу будинку на вулиці Зарічанській, 2».

Хмельницькій комунальники ліквідовують наслідки негоди. Фото: з архіву редакції

Хмельницькій комунальники ліквідовують наслідки негоди. Фото: з архіву редакції

Ввечері наступного дня, 5 серпня, негода прийшла у Кам’янець-Подільський. Однак на це місто очікувала не лише сильна злива, а справжній буревій. У різних районах вітер повалив дерева, обірвав електролінії, залишив без дахів частину будівель. Зокрема, дісталося фортеці.

За словами директора Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександра Заремби, дерев’яний дах зірвало з Ласької башти. Він пролетів орієнтовно 25-30 метрів і впав на пристінний корпус. Найбільша проблема полягає у тому, що ця знесена вітром конструкція пошкодила дах експозиційного корпусу, де у фортеці зберігаються експонати.

З однієї з веж фортеці зірвало дах. Фото: з фейсбуку Олександра Заремби

З однієї з веж фортеці зірвало дах. Фото: з фейсбуку Олександра Заремби

Штам «Дельта», податок на уявну квартиру та єнот-полоскун у Хмельницькому

Цього тижня зафіксували перший у Хмельницькій області випадок інфікування штамом коронавірусу «Дельта». Він передається легше, ніж інші штами коронавірусу, та має важчий перебіг. Його виявили в одному з 80-и зразків, відправлених у червні на дослідження у Київ. Результати надійшли лише 4 серпня. Того дня деталі розповів виконувач обов’язків генерального директора «Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб» Микола Габрикевич.

За його словами, штам «Дельта» виявили в жительки Кам’янець-Подільського району. Проте ймовірно це не єдиний випадок на території Хмельницької області. Крім того, з 80 зразків у п’ятьох підтверджено штам «Альфа», тобто йдеться про так званий «британський» різновид коронавірусу.

А станом на 6 серпня на Хмельниччині підозрюють ще один випадок інфікування штамом «Дельта». Пацієнт нещодавно повернувся з Росії. Наразі він перебуває у лікарні й потребує кисневої підтримки.

Щоб розповісти про свою проблему Павло Хорошенюк навіть провів пресконференцію. Фото: з архіву редакції

Щоб розповісти про свою проблему Павло Хорошенюк навіть провів пресконференцію. Фото: з архіву редакції

Також сайт «Є» цього тижня писав про історію хмельничанина Павла Хорошенюка. Через несплату ним податку на нерухомість, податківці стягнули з його рахунку півтори тисячі гривень. Щоправда, він не знав ні про нарахування податку, ні про суд, який розглядав цю справу. А найголовніше — з нього про існування ще однієї квартири. Тому Павло Іванович хоче, щоб податківці визнали свою помилку та повернули кошти, які стягнули за уявну квартиру. Але ті запевняють, що діяли в межах закону.

Наприкінці про позитив — у хмельницькому зоокуточку в парку імені Михайла Чекмана оселився єнот-полоскун.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую