ye-logo.v1.2

Нові правила карантину, електронні квитки та прощання з Героєм — підсумки тижня

Суспільство 4392
22 листопада Хмельницький попрощався з 33-річним снайпером Убертом Мрачковським
22 листопада Хмельницький попрощався з 33-річним снайпером Убертом Мрачковським. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Хмельницьку область невдовзі можуть вивести з «червоної» зони. Таку надію дає тенденція до зниження епідеміологічних показників, яка спостерігалася впродовж тижня. Однак навіть у такому випадку послаблення карантину буде досить умовним, адже урядовці вирішили оновили правила «жовтої» зони. Цього ж тижня хмельничани провели в останню путь 33-річного снайпера Уберта Мрачковського, який нещодавно загинув під час ворожого обстрілу. В обласному центрі анонсували запровадження нових учнівський і студентських проїзних, а місцевих посадовців звільняли й поновлювали. Отож, детальніше про ці та інші події Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Наприкінці минулого тижня, 19 листопада, ворожа куля обірвала життя старшого солдата 8-го полку спеціального призначення 33-річного Уберта Мрачковського. Герой загинув під час виконання бойового завдання на Луганщині. Він боронив країну ледь не зі самого початку російсько-української війни, пішовши на фронт добровольцем у квітні 2014 року. Під час бою за Савур-Могилу Уберт Мрачковський отримав поранення, але одужавши повернувся на війну. Зокрема, у лавах 51-ї окремої механізованої бригади в боях за Дебальцеве проводив евакуацію поранених.

У 2017 році після смерті батька Герой перевівся в Хмельницький до 8-го окремого полку спеціального призначення на посаду старшого розвідника-снайпера. На території цієї ж військової частини хмельничани 22 листопада попрощалися з Убертом Мрачковським. Поховали його на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове. До речі, напередодні вийшов указ президента про нагородження полеглого Героя орденом «За мужність» II ступеня.

Уберт Мрачковський у квітні 2014 року пішов добровольцем захищати Україну, а далі став до лав Збройних сил. Фото: з архіву редакції

Уберт Мрачковський у квітні 2014 року пішов добровольцем захищати Україну, а далі став до лав Збройних Сил. Фото: з архіву редакції

Обов’язкові COVID-сертифікати та пошкоджений прапор

У середу, 24 листопада, уряд вирішив змінити обмеження «жовтої» зони карантину. Хоча з того часу минуло кілька днів, на час написання «підсумків тижня» відповідну постанову досі не оприлюднили на порталі Кабміну. Ймовірно через доопрацювання її тексту. Відтак майбутні новації поки можна оцінити зі слів міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Він розповів, що нові правила найперше стосуються закладів громадського харчування, культури, спорту, непродовольчі магазини та ринків. Їм буде дозволено приймати відвідувачів лише за умови наявності в усіх працівників і відвідувачів COVID-сертифікатів про проведення вакцинації чи одужання від коронавірусу або негативного тесту. Подібні вимоги нині діють лише у «червоній» зоні, але на відміну від неї у «жовтій» достатньо хоча б одного щеплення.

Найбільше питань викликає інша пропозиція. Віктор Ляшко каже, що представники закладів повинні не лише питати у відвідувачів про наявність такого сертифікату, а й сканувати його QR-код за допомогою застосунку дія. Інакше їм загрожуватиме штраф. Однак не зрозуміло, що тоді робити українцям, які отримали міжнародне свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря. Оскільки на ньому немає QR-коду, воно буде не дійсним? Відповідь на це питання певно зможемо отримати після оприлюднення відповідної постанови.

Найбільший в області Прапор України постраждав від сильних вітрів. Фото: з архіву редакції

Найбільший в області Прапор України постраждав від сильних вітрів. Фото: з архіву редакції

Ще одна відносно неоднозначна подія сталася у Хмельницькому. На території місцевого дендропарку «Поділля» до Дня Незалежності встановили найбільший в області Прапор України. Загальна вартість робіт сягнула понад 4,5 мільйона гривень. Однак 22 листопада синьо-жовтий стяг спустили.

«Прапор був трішки пошкоджений через сильні вітри. Ми його вже зняли, щоб привести у належний вигляд. Опісля знову повісимо на флагшток», — зазначила Інна Михайлова, директорка департамент інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації. Однак точна вартість відновлення пошкодженого полотна Прапора України поки що не відома.

Електронні квитки та зміни у лавах місцевих посадовців

Цього тижня заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук анонсував, що зі січня у місцевих тролейбусах діятимуть нові проїзні для учнів і студентів. Вони будуть схожі на електронні картки, але з певними відмінностями. На них заплановано замінити нинішні картонні проїзні, які доводиться купувати щомісяця. Однак вартість «безлімітного» користування електротранспортом впродовж місяця не зросте: учнівський електронний проїзний коштуватиме 85 гривень, а студентський — 110. Їх мають почати продавати з грудня, наприклад, у кіосках з пресою. Щоб хмельничани звикли до таких новацій, картонні проїзні діятимуть орієнтовно до квітня 2022 року.

Ймовірно десь у наступному році хмельничани зможуть розплатитися електронним квитком за проїзд у маршрутках і великогабаритних автобусах. Таке припущення зробив очільник міського управління транспорту та зв’язку Юрій Смолінський. За його словами, точної дати ніхто не може назвати. Для запровадження електронного квитка в громадському автотранспорті його спершу обладнати валідаторами. Хоча це планувалося зробити до кінця 2021-го, досі тривають лише відповідні перемовини з приватними перевізниками та фінансовою компанією «Герц». Юрій Смолінський переконує, що впровадження електронного квитка в маршрутках загальмувала низка технічних питань.

Надія Балабуст пропрацювали на посаді директорки департаменту освіти та науки дещо менше як рік, але до офіційного призначення певний час виконували обов'язки очільниці цього департаменту. Фото: з фейсбуку Надії Балабуст

Надія Балабуст пропрацювали на посаді дещо менше як рік, але ще до офіційного призначення певний час виконували обов'язки директорки департаменту. Фото: з фейсбуку Надії Балабуст

Натомість впродовж тижня досить швидко проходили кадрові зміни. У вівторок, 23 листопада, міський голова Олександр Симчишин звільнив Надію Балабуст з посади директорки департаменту освіти та науки. Офіційною причиною стала подана нею заява. Тимчасово виконуватиме обов’язки Надії Юріївни заступниця директора департаменту Ольга Кшановська.

А керівництву Хмельницької облдержадміністрації довелося поновити Сергія Дуду на посаді директора державного підприємства «Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг». Його наприкінці травня звільнив голова облдержадміністрації Сергій Гамалій. Своє рішення мотивував систематичним невиконанням посадовцем своїх обов’язків і порушенням ним законодавства під час проведення публічних закупівель. Однак Сергій Дуда нещодавно оскаржив це рішення. Хмельницький міськрайонний суд визнав його звільнення незаконним і зобов’язав облдержадміністрацію негайно поновити його на посаді.

Звісно на цьому актуальні події не вичерпуються. Наприклад, кореспонденти сайту «Є» поглянули, як проходить будівництво Молодіжного парку. Решту матеріалів ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую