ye-logo.v1.2

26 лютого: історія, події та факти

Історія 1262
Цього дня народився у Кам
Цього дня народився у Кам'янці-Подільському футболіст Володимир Капличний (в темній футболці) бронзовий призер Олімпійських ігор 1972 року. Фото: ua-football.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Торік у цей час в Україні готувалися до можливого поширення коронавірусу на території нашої країни. Цього дня рік тому в Хмельницькій облдержадміністрації розповіли, що обласна інфекційна лікарня готова до спалаху коронавірусу. Саме цей заклад мав стати опорним, якщо на Хмельниччині будуть зафіксовані поодинокі випадки захворювання коронавірусом, До речі, перший випадок Covid-19 в області підтвердили 27 березня. Тоді хворобу виявили у жінки з Хмельницького, яка повернулася з-за кордону.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1788 - британські колоністи заснували в Австралії місто Сідней.
  • 1847 - колишні раби - темношкірі переселенці зі США на захід Африки - проголосили незалежність держави Ліберія. Створення першої республіки на Африканському континенті.
  • 1908 - у Парижі фінішували перші навколосвітні автомобільні перегони, що стартували 12 лютого у Нью-Йорку.
  • 1919 - у Кам'янці-Подільському уряд УНР асигнував 11,460 млн. гривень для допомоги біднішому єврейському населенню, що постраждало від погромів.
  • 1969 - американка Шерон Адамс стала першою жінкою, яка самотужки перетнула на яхті Тихий океан (6 тисяч миль від Йокогами до Сан-Дієго).
  • 1971 - четверта висадка людей на Місяць: на супутник Землі сів модуль американського космічного корабля "Аполлон-15" з астронавтами Скоттом та Ірвіном.
  • 1989 - 24-річному американському студентові Роберту Моррісу висунуто обвинувачення у створенні та запуску комп'ютерного вірусу. Морріс став першим творцем вірусу, щодо якого почали кримінальне переслідування.

Цього дня народилися

  • 1875 - народився Карл Густав Юнг, швейцарський психіатр, психолог, філософ, засновник "аналітичної психології".
  • 1880 - народився Володимир Винниченко, український письменник і політичний діяч, автор майже усіх декларацій і законодавчих актів УНР. Саме Володимир Винниченко проголосив I Універсал на військовому з'їзді у червні 1917 року. У 1918 році через суперечності із Симоном Петлюрою Винниченко пішов у відставку та виїхав за кордон. Помер у Франції
  • 1931 - народився Іван Дзюба, український літературознавець, критик, громадський діяч, академік. Дисидент радянських часів - автор праці "Інтернаціоналізм чи русифікація?". Міністр культури України в 1992-1994 роках.
  • 1944 - в Кам’янці-Подільському народився Володимир Олександрович Капличний — футболіст, майстер спорту міжнародного класу, почесний громадянин Кам’янця-Подільського. Чемпіон СРСР 1970 року, віце-чемпіон Європи 1972 року, бронзовий призер Олімпійських ігор 1972 року. Якийсь час Володимир Капличний працював зі збірною українських інвалідів-ампутантів. Під його керівництвом вони стали третіми на чемпіонаті світу. У 2011 році Капличному Володимиру Олександровичу було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Кам'янець-Подільского". Похоронений футболіст в Києві.

Цей день в історії Хмельниччини

В цей день у 1921 році Кам’янець-Подільський державний університет перетворили на два самостійні інститути - сільськогосподарський і народної освіти. Таке рішення ухвалила Колегія Укрголовпросвіти. Нині це Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка та Подільський державний аграрно-технічний університет.

26 лютого 1935 року Красилівський район був зареєстрований, як окремий. З 9 лютого 1931 року до лютого 1935 року район був приєднаний до Антонінського району. У 1959 році до складу Красилівського району ввійшло 14 поселень ліквідованого Базалійського району, а в 1963 році Красилівський район розширив свою територію майже у 3 рази за рахунок населених пунктів розформованих Антонінського, Ружичанського, Чорноострівського районів. Остаточно сформувалась територія сучасного району в ході адміністративно-територіальної реформи у 1965 році.

Цього дня в 2014 році у Хмельницькому знесли пам'ятник Володимиру Затонському. Ініціатори підігнали трактор, накинули мотузку на монумент та звалили його додолу. За два дні то цього, на вшанування пам’яті загиблих під час Революції Гідності, Хмельницька міська рада підготувала проект рішення «Про увіковічення пам’яті Героїв Майдану». Документом передбачено було перейменувати вулицю Театральну на Героїв Майдану та встановити пам’ятник Героям Майдану на місці, де стояв пам’ятник Володимиру Затонському.

Також у 2014 році 26 лютого на сесію Хмельницької обласної ради винесли рішення про декомунізацію Хмельницької області. Проте, як виявилося, боротися із радянщиною повинні були ще з 2009 року згідно з указом Президента України №432 від 12 червня 2009 року, яким зобов’язано місцеві органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування вжити заходи щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, які присвячені особам причетних до організації та здійснення Голодоморів та політичних репресій в Україні.

26 лютого 2015 року Хмельниччина прощалася з Героєм, загиблим у російсько-українській війні, - шепетівчанином Ярослав Кревогубцем, який брав участь у антитерористичній операції в складі 95-ї окремої аеромобільної бригади та загинув 22 лютого під Донецьком.

Цього ж дня, 26 лютого, у селі Микулин Полонського району в останню путь провели бійця сьомої окремої автомобільно-санітарної роти військової частини №2581 Збройних Сил України Михайла Балюка. Він загинув 9 лютого під Дебальцевим.

У 2018 році цього дня стало відомо що в АТО загинув наш земляк Олександр Казміров. 21-річний військовий з Старосинявського району, який підірвався на міні у зоні АТО, вісім днів перебував у комі в реанімації Харківського госпіталю. 26 лютого серце Олександра Казмірова перестало битися.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую