ye-logo.v1.2

Автомобіль за півтора мільйона й орендований готельний номер у Києві: декларація Олени Копанчук

Суспільство 6673
Торік Олена Копанчук придбала автомобіль «Porsche Macan» понад півтора мільйона гривень
Торік Олена Копанчук придбала автомобіль «Porsche Macan» понад півтора мільйона гривень . Фото: facebook.com/kopanchuk

Огляд електронної декларації народної депутатки.

Нині Олена Копанчук представляє у Верховній Раді України інтереси жителів міста Нетішин та Білогірського, Ізяславського, Красилівського й Теофіпольського районів, адже минулого року вона була обрана до парламенту від округу №189 як висуванка від президентської партії «Слуга народу». Тоді вона випередила за кількістю голосів вже колишніх нардепа Андрія Шиньковича та голову Хмельницької облдержадміністрації Вадима Лозового. Проте після свого обрання у вересні минулого року вона відзначилася «кнопкодавством» у парламенті, за що пізніше вибачилася. А нещодавно громадська організація «Комітет виборців України» включив її у список нардепів-мільйонерів, які у квітні цього року отримали від держави компенсацію за оренду житла.

Останню електронну декларацію Олена Копанчук подала 23 травня. Кореспонденти сайту «Є» вирішили дослідили, що задекларувала народна обраниця за минулий рік.

Нерухомість у Криму й квартири у Львові та Хмельницькому.

Згідно з опублікованою декларацією, торік в Олени Копанчук з нової нерухомості з’явився лише готельний номер у Києві, який вона орендує. Решта без змін. У 2019 році вона продовжувала володіти трьома квартирами у Львові, квартирою та гаражем у Хмельницькому, де офіційно було зареєстроване місце її життя, та майстернею тракторної бригади у селі Бедриківці Городоцького району. Проте, у порівнянні з попередньою декларацією, у новій — квартира у Хмельницькому площею 43,3 квадратних метрів стала офісом з такими ж характеристиками.

Також нардепка задекларувала сім земельних ділянок загальною площею 111 тисяч квадратних метрів, які торік перебували у її безпосередній власності й були розташовані у селах Лісові Гринівці та Ружичанка Хмельницького району, Новій Синявці Старосинявського району та Бедриківцях Городоцького району. А ще одну ділянку в Ружичанці на 53 тисячі 651 квадратний метр вона орендувала.

Також у її декларації вказана нерухомість в окупованому Криму. Зокрема, у Севастополі — дві земельні ділянки загальною площею 1 тисяча 500 квадратних метрів і садовий будинок на 157 «квадратів». Вказано, що вони належать іноземному громадянину, а Олена Копанчук має «інше право користування», інший тип «відчужено на тимчасово окупованій території».

Крім того, вона вказала, що її чоловік Володимир Копанчук у Хмельницькі області теж володів сімома земельними ділянками площею 101 тисяча 50 квадратних метрів. Також задекларовано, що він зареєстрований у житловому будинку в Малиничах Хмельницького району. Проте це житло не належало чоловіку депутатки.

«Porsh» за понад півтора мільйона: яким автопарком володіє нардепка.

Олена Копанчук мала три автомобілі. Зокрема, торік у неї з’явився «Porsche Macan» 2017 року випуску. Придбала вона його за 1 мільйон 504 тисяч 300 гривень. Також вона володіла «Toyota Prado» 2007 року випуску та «Peugeot Partner» 2006 року випуску. Ще одне авто марки «Mercedes E 220» 2003 року випуску вона продала за 120 тисяч гривень. Натомість в автопарку її чоловіка зазначався лише «УАЗ 3151201» 1985 року випуску.

Масовий продаж корпоративних прав.

Раніше Олена Копанчук володіла низкою підприємств. Але після приходу у Верховну Раду України вона вирішила, згідно з декларацією, не просто передати їх в управління, а продати. Найбільше її корпоративних прав скупив Копанчук Дмитро Володимирович. Йому нардепка продала ПП «Проскурівенерго», ТОВ «Енергетична компанія Рашівка-Псел», ТОВ «Енергетична компанія Петрівка-Роменська», ТОВ «Енергетична компанія Книшівка-Гора», ТОВ «Обзор», ТОВ «Ігуасу» (співвласниця Осипова Таїсія Євгенівна), ТОВ «Славгідро» (співвласники Бойко Максим Вікторович і Леві Людмила Миколаївна), ТОВ «Гідросвіт», яке зареєстроване в Естонії, (співвласники Маєвський Франц Юліанович і Вавринчук Надія Іванівна) й ТОВ «Зелений Еко-світ» (Вельська Ірина Миколаївна та Чорноморець Віталій Володимирович). Загалом вона отримала від таких угод з Дмитром Володимировичем 1 тисячу 500 гривень.

Також Олена Копанчук свою частку адвокатського об’єднання «Копанчук та Партнери» (співвласник її чоловік) продала за 100 гривень Підлісному Олегу Володимировичу, а за 10 тисяч гривень вона продала свої корпоративні права або цінні папери Серафинюку Олегу Валентиновичу, проте не вказано, якої компанії це стосується. Нардепка відчужила й свої корпоративні права на ТОВ «Екосонце-1» Лєснову Володимиру Вікторовичу, але не зазначила за яку вартість. Крім того, у вересні 2019 року вона припинила свою діяльність як фізичної особи-підприємця.

А ось чоловік Олени Копанчук є кінцевим бенефіціарним власником не лише ТОВ «Копанчук та Партнери», а й фермерського господарства «Бедриківецькі сади» та громадської організації «Центр перспективних еколого-енергетичних досліджень».

Доходи та заощадження.

Як вже йшлося вище, торік Олена Копанчук загалом отримала 11 тисяч 600 гривень доходу від відчуження корпоративних прав і цінних паперів та 120 тисяч гривень від продажу авто. А зайняття підприємницькою діяльністю їй принесло 683 тисячі гривень.

Натомість в Апараті Верховної ради України їй нарахували 160 тисяч 172 гривні зарплатні за основним місцем роботи. Також вона задекларувала 16 тисяч гривень доходу від надання майна в оренду, 22 тисячі 300 гривень оплати на участь у навчанні від парії «Слуга народу», 10 тисяч 381 гривню на участь у навчанні від Республіканського університету та 599 гривень банківських відсотків.

Натомість загальний задекларований дохід її чоловіка Володимира Копанчука склав 1 мільйон 472 тисячі 981 гривню.

Торік на банківських рахунках Олена Копанчук зберігала 143 тисячі 417 гривень, 288 тисяч 700 гривень позичила ТОВ «Обзор», третім особам позичила 500 тисяч гривень, а готівкою мала 1 мільйон 100 тисяч гривень. Натомість її чоловік готівкою зберігав 1 мільйон 600 тисяч гривень, а третім особам позичив 300 тисяч гривень.

Нагадаємо, кореспонденти сайту «Є» вже проаналізували електронні декларації нардепів Віктора Бондара, Володимира Ватраса, Олександра Гереги, Олексія Жмеринецького та Юрія Заславського.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую