ye-logo.v1.2

Чергове продовження карантину та гроші на сміттєпереробний завод — підсумки тижня

Суспільство 2354
 У День Державного Прапора хмельничани вшанували загиблих Героїв Небесної сотні та російсько-української війни
У День Державного Прапора хмельничани вшанували загиблих Героїв Небесної сотні та російсько-української війни. Фото: з архіву редакції

Про події, якими запам’ятався цей інформаційний тиждень Хмельницької області.

Цього тижня українці відзначали День Незалежності. Однак через дію карантину на Хмельниччині святкування були не надто масштабними. Натомість інформаційний тиждень був наповнений новинами пов’язаними з карантином, дію якого урядовці вирішили продовжити на два місяці та посилити обмеження для «зеленої» зони епідеміологічної небезпеки. Крім того, в одному місті та двох районах області були зміненні обмежувальні заходи. А депутати Хмельницької міської ради погодилися взяти кредит на будівництво сміттєпереробного заводу. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Під час цих вихідних Хмельниччина відзначила два свята — День Державного Прапора та День Незалежності України. Втім, через дію карантину святкування були не надто насиченими. Наприклад, в обласному центрі взагалі вирішили відмовитися від Параду вишиванок, який до цього у День Незалежності проходив 12 років поспіль. Хоча на території Молодіжного парку 24 серпня відбувалися не надто масштабні святкування, Хмельницька міська рада вирішила їх майже не анонсувати. Причиною такого рішення став досвід проведення фестивалю «My Fest», під час якого зафіксували можливе порушення карантинних заходів.

А у День Державного Прапора, який відзначають 23 серпня, на місцевому майдані Незалежності вранці зібралися десятки хмельничан, щоб вшанувати один з головних символів України. Після підняття синьо-жовтого стяга присутні поклали квіти до меморіальної стели пам’яті Героїв Небесної сотні та учасників АТО. Під час урочистостей також виступили творчі колективи міста, а жителям Хмельниччини вручили відзнаками президента, Кабміну, обласної та міської рад.

Того ж дня кілька десятків байкерів організували власний захід — «Колона свободи». В його рамках вони зі синьо-жовтими прапорами на мотоциклах проїхали вулицями Хмельницького.

Під час святкування Дня Державного Прапора хмельницькі байкери проїхалися вулицями міста «Колоною свободи». Фото: з архіву редакції

Під час святкування Дня Державного Прапора хмельницькі байкери проїхалися вулицями міста «Колоною свободи». Фото: з архіву редакції

Крім того, до Дня Незалежності України президент Володимир Зеленський призначив кільком жителям Хмельниччини державні ордени та почесні звання. Зокрема, очільник країни посмертно нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня загиблого учасника російсько-української війни Назара Якубовського з Хмельницького.

Дію карантину знов продовжили. Цього разу на два місяці — до 31 жовтня. Таке рішення Кабмін прийняв 26 серпня. Також урядовці вирішили посилити обмежувальні заходи для «зеленої» зони епідеміологічної небезпеки. Зокрема, у ній заборонили проведення дискотек, роботу нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля. Також урядовці вирішили заборонити проведення концертів. Виключенням з цього правила є заклади культури, для яких концертна діяльність впродовж останнього року є основним видом діяльності.

Наступного дня, 27 серпня, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій перевела Волочиський район у «помаранчеву» зону епідеміологічної небезпеки, а місто Шепетівка й Теофіпольський та Ярмолинецький райони — у «жовту». Такі зміни набувають чинності з 31 серпня. Крім того, «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки наразі залишається у містах Хмельницький, Нетішин і Славута, а також — у Білогірському, Волочиському, Красилівському, Летичівському, Новоушицькому, Славутському та Старосинявському районах.

Державна комісія з ТЕБ і НС запровадила у Волочиському районі «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. Список: moz.gov.ua

Державна комісія з ТЕБ і НС запровадила у Волочиському районі «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. Список: moz.gov.ua

Крім того, цього тижня Міністерство охорони здоров’я України оновило правила навчання у школах під час світової пандемії COVID-19. Наприклад, учням 1-4 класів дозволили пересуватися освітніми закладами без вдягнених захисних масок. У регіонах з «помаранчевим» рівнем епідеміологічної небезпеки педагогам рекомендували проводили уроки у захисних щитках. Якщо хоча б один учень інфікується коронавірусом, то весь клас має йти на самоізоляцію. Взагалі не працюватимуть навчальні заклади лише у регіонах з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки.

А виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Надія Балабуст розповіла кореспондентам сайту «Є», що з 1 вересня у місцевих школах групи продовженого дня працюватимуть у звичному режимі. Проте у деяких навчальних закладах вони можуть запрацювати зі запізненням через формування списків.

У п’ятницю, 28 серпня, на позачерговій сесії Хмельницької міської ради місцеві обранці погодилися з кредитними умовами Європейського банку реконструкції та розвитку. Згідно з проголосованим рішенням, кредит ЄБРР становитиме понад 28 мільйонів євро, які будуть спрямовані на будівництво сміттєпереробного заводу. Крім того, передбачено 5 мільйонів євро безповоротного гранту на реконструкцію місцевого полігону твердих побутових відходів. Цей кредит на 13 років має отримати комунальне підприємство «Спецкомунтранс» під гарантії Хмельницької міської ради.

За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, 2 вересня у Лондоні рада директорів ЄБРР має провести засідання й остаточно вирішити питання виділення обласному центру кредиту на будівництво сміттєпереробного заводу. Для цього було необхідним відповідне рішення депутатів міської ради. Якщо рішення ЄБРР позитивним, кредитну угоду Олександр Симчишин може підписати 7-10 жовтня. За таких умов є шанс, що сміттєпереробний завод запрацює до кінця 2022 року.

Також кореспонденти сайту «Є» поцікавились ситуацією зі зсувом ґрунту, який стався понад тиждень тому біля будинку на вулиці Кармелюка, 4/2, що у мікрорайоні Озерна. Заступник Хмельницького міського голови Андрій Бондаренко розповів, що наразі ситуація під контролем і ні багатоквартирному будинку, ні його жителями нічого не загрожує. Забудовник сусідньої ділянки вже укріпив схил: насипав ґрунт і глину та втрамбував їх. Коли цей насип просяде, буде відновлено благоустрій прибудинкової території. Крім того, ТОВ «Будівельний Альянс Груп» впродовж наступного місяця має завершити зведення підпірної стінки та дренажу для відведення ґрунтових вод.

Попри карантин залишається насиченим спортивне життя краю. Наприклад, 23 серпня на хмельницькому стадіоні «Поділля» відбувся фінал Кубок України з регбі-7. У напруженій боротьбі за головний приз зійшлися хмельницький «Еволюшн Севенс» та харківська команда «Олімп». Цього разу місцеві регбісти знов поступилися харків’янам й отримали «срібло». Команда «Олімп» перемогла з рахунком 39:14.

Дунаєвецькі футболісти змогли другий рік поспіль стати володарями Кубку області — «Епіцентр» переміг «Перлину Поділля» з рахунком 2:0. Фото: з архіву редакції

Дунаєвецькі футболісти змогли другий рік поспіль стати володарями Кубку області — «Епіцентр» переміг «Перлину Поділля» з рахунком 2:0. Фото: з архіву редакції

Наступного дня на стадіоні «Поділля» пройшов фінал цьогорічного Кубка Хмельницької області з футболу. Вирішальний матч зіграли дунаєвецький «Епіцентр» та білогірська «Перлина Поділля». Дунаєвецькі футболісти змогли другий рік поспіль стати володарями Кубку області — «Епіцентр» переміг «Перлину Поділля» з рахунком 2:0.

А футбольний клуб «Поділля», який розпочне новий сезон 29 серпня, продовжив укладати угоди з новими гравцями. Цього разу лави команди поповнило четверо футболістів.

Хмельницька легкоатлетка Марина Бех-Романчук продовжує здобувати чергові перемоги на міжнародних змаганнях. На турнірі «ORLEN Memorial Janusza Kusocinskiego», який проходив цього тижня у Польщі, спортсменка у секторі стрибків у довжину змогла покази найкращий на змаганнях результат. Вона подолала позначку у шість метрів і 78 сантиметрів. Натомість її найближча конкурентка — Аліна Ротару з Румунії стрибнула на шість метрів і 67 сантиметрів. До того Марина Бех-Романчук виграла змагання зі стрибків у довжину на етапі Діамантової ліги у шведському Стокгольмі.

Цього тижня кореспонденти сайту «Є» також дізналися, що Хмельницький цвинтар на вулиці Кам’янецькій виявився старішим, аніж донедавна вважалося. Дослідники зробили таке відкриття під час інвентаризації могил, яке проходить у рамках перетворення кладовища на історико-меморіальний комплекс. За словами історика й археолога Ярослава Михайловського, раніше вважалося, що це кладовище почало функціювати у 1800-х роках. Але під час інвентаризації вдалося віднайти надгробки датовані 1877-им і 1878-им роками. Дослідник припускає, що на території цвинтаря можуть бути й давніші поховання, але це поки неможливо встановити, адже деякі могили не вціліли. Загалом Ярославу Михайловському вже вдалося описати 989 могил.

Дізнатися більше про актуальні події ви можете у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую