ye-logo.v1.2

Постріл у Путіна, візит Шмигаля та сміттєпереробний завод — підсумки тижня

Суспільство 3299
29 серпня на Хмельниччині вшанували пам
29 серпня на Хмельниччині вшанували пам'ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Фото: з архіву редакції

Про події, якими запам’ятався цей інформаційний тиждень Хмельницької області.

Цей інформаційний тиждень на Хмельниччині був наповнений доволі різноплановими подіями. Зокрема, він запам’ятався пострілом в автомобіль колишнього заступника начальника управління житлово-комунального господарства, робочим візитом у Хмельницький прем’єр-міністра та погодженням ЄБРР надати обласному центру понад 28 мільйонів євро кредиту. Крім того, все більше частин області було перенесено до «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Цього тижня державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій вчергове посилила карантинні обмеження у деяких частинах Хмельницької області. Згідно з її рішенням від 3 вересня, зі «жовтої» зони епідеміологічної небезпеки у «помаранчеву» переведено місто Славута, Новоушицький, Теофіпольський та Ярмолинецький райони. Також у ній надалі перебуває Волочиський район.

До «жовтої» зони зі «зеленої» переведено Кам’янець-Подільський, Віньковецький, Городоцький, Дунаєвецький, та Хмельницький райони. Цей «кольоровий» рівень епідеміологічної небезпеки продовжує зберігатися у містах Хмельницький, Нетішин, Шепетівка, а також Білогірському, Красилівському, Славутському й Старосинявському районах. Натомість Летичівський район державна комісія повернула зі «жовтої» у «зелену» зону, яка передбачає найм’якіші карантинні обмеження. Такі зміни набувають чинності 7 вересня.

У вівторок, 1 вересня, Хмельницький з робочим візитом відвідав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Також посадовець побував у сусідньому селі Давидківці, де в рамках програми «Велике будівництво» звели новий дитячий садочок «Теремок». Раніше президент Володимир Зеленський доручав здати його в експлуатацію до 1 вересня. Однак прем’єр не зміг побувати на урочистому відкритті дитсадку, адже для його здачі в експлуатацію необхідно ще два тижні.

Новий дитсадок у Давидківцях зведено в рамках програми «Велике будівництво». Фото: з архіву редакції

Новий дитсадок у Давидківцях зведено в рамках програми «Велике будівництво». Фото: з архіву редакції

В обласному центрі Денис Шмигаль побував у Національній академії Держприкордонслужби імені Богдана Хмельницького, державному підприємстві «Новатор» та вищому професійному училищі №25. Там він пообіцяв його студентам підвищити стипендії, назвавши стипендію у 485 гривень «критично низькою».

До речі, у хмельницькому мікрорайонні Лезнево теж з’явився новий дитячий садочок, який отримав назву «Соколятко». Його урочисто відкрили 1 вересня. Батьки 143 дітей вже написали заяви на прийом їхніх чад до цього закладу.

Цього тижня Хмельницький наблизився до будівництва сміттєпереробного заводу та рекультивації нинішнього полігону твердих побутових відходів. На цю ціль 2 вересня у Лондоні рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку погодилася дати місту кредит.

У п’ятницю, 4 вересня, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин і директор офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Микола Ваврищук розповіли подробиці отримання кредиту та будівництва цього сміттєпереробного комплексу. Зокрема, очільник міста заявив, що загальна вартість цього проєкту становить 36 мільйонів 500 тисяч євро. З них 28 мільйонів 500 тисяч євро складатиме кредит ЄБРР, який місто отримає на 13 років. Також Хмельницькому нададуть п’ять мільйонів євро безповоротного гранту, а три мільйони євро становитиме співфінансування з міського бюджету.

«Ми плануємо підписати кредитну угоду з ЄБРР на початку жовтня», — Олександр Симчишин. Фото: з архіву редакції

«Ми плануємо підписати кредитну угоду з ЄБРР на початку жовтня», — Олександр Симчишин. Фото: з архіву редакції

«Фактично ці кошти не надходитимуть на рахунки «Спецкомунтрансу». Всі необхідні тендери проводитиме Європейський банк реконструкції та розвитку. Тому можна не переживати, що хтось вкраде гроші», — зазначив Олександр Симчишин.

За словами Миколи Ваврищука, будівництво сміттєпереробного заводу та рекультивація полігону триватиме три роки й скрадатиметься з двох етапів. Перший буде пов’язаний саме з рекультивацією, в результаті якої нинішня купа сміття має перетворитися на «зелену гору з деревами». Повномасштабні роботи у цьому напрямку мають стартувати у наступному році. Також орієнтовно всередині 2021-го має початися проєктування самого заводу.

Вранці 3 вересня у Хмельницькому на вулиці Панаса Мирного стріляли в автомобіль колишнього заступника начальника міського управління житлово-комунального господарства Володимира Путіна. Цей факт кореспондентам сайту «Є» підтвердив сам Володимир Васильович. Він зазначив, що куля пролетіла повз. За словами Володимира Путіна, інцидент не пов’язаний зі судами проти міської ради, в яких він оскаржує законність його звільнення з посади. У нього стріляв його знайомий, з яким вже довгий час у напружених стосунках. 

Як пізніше повідомили у секторі комунікації поліції Хмельницької області, постріл був здійснений зі спецзасобу для відстрілу гумових куль. Наразі за цим фактом відкрите кримінальне провадження за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство). Санкція за такий злочин передбачає від трьох до семи років позбавлення волі.

У суботу, 29 серпня, в Україні вшановують пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Шість років тому на Донбасі сталася справжня трагедія — загинули сотні українських військовослужбовців, які виходили з так званого «зеленого коридору», який назвали Іловайським котлом. Щоб вшанувати полеглих, на хмельницькому майдані Незалежності зібралися родичі загиблих захисників, учасники російсько-української війни, волонтери… Вони поклали квіти до стели Героїв Небесної Сотні та неоголошеної війни.

Рідні загиблих захисників України поклали квіти до стели Героїв Небесної Сотні та неоголошеної війни. Фото: з архіву редакції

Рідні загиблих захисників України поклали квіти до стели Героїв Небесної Сотні та неоголошеної війни. Фото: з архіву редакції

В Іловайському котлі загинуло й кілька жителів Хмельниччини. Серед них — Євген Андріюк, Андрій Журавленко та Олександр Співачук.

А у понеділок, 31 серпня, Хмельницький спіткала сумна звістка — зупинилося серце місцевого активіста Сергія Скоробагатого. Сергію Олександровичу 28 листопада мало б виповнитися 58 років. Тривалий час він був отаманом Хмельницького окремого козацького куреня імені Івана Нечая, активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності, займався волонтерством, переймався патріотичним виховання молоді та популяризував гру українського козацтва Сокіл (Джура). Попрощалися зі Сергієм Скоробагатим 2 вересня.

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую